Кропива глуха пурпурова

Lamium purpureum

Загальна біоморфологічна характеристика: Стебло - пряме, чотиригранне, починаючи з лежачої основи висхідне, розгалужене, розсіяно опушене, висотою 10-30 см. Листки - черешкові, яйцевидні, зморшкуваті. Суцвіття - сидячі, зібрані в густі кільця. Віночок рожево-пурпуровий, трубочка його двогуба, з кільцем волосків біля основи. Зубці чашечки після цвітіння відстовбурчені. Корінь –стрижневий.Плід – горішок. Форма горішка - обернено яйцевидний з дрібними білими горбочками. Колір горішка-світло-сірий або зеленувато-бурий. Розмір горішка - довжина 2- 2,5, ширина 1-1,5, товщина 0,75-1 мм. Маса 1000 горішків - 0,75-1 г.
Розмноження: Сходить - квітні - липні, а також наприкінці літа - на початку осені. Цвіте - з кінця травня до пізньої осені, в південних районах - до грудня Плодоносить - в липні - грудні.
В свіжодостиглому стані вони мають низьку схожість і проростають після проходження періоду спокою, наступного року в квітні - липні, а також наприкінці літа - на початку осені Літньо-осінні сходи на півдні перезимовують. Сходи опушені, мають специфічний запах.
Глибина проростання - не більше 5-6 см. Максимальна плодючість - 1700 горішків
Поширення: Росте на полях, в садах, на городах по всій республіці, особливо на затінених і зволожених місцяx. Дещо рідше трапляється в чорноземній зоні. На Поліссі та в Лісостепу росте близький вид - однорічний зимуючий бур’ян - кропива глуха стеблообгортна, яка відрізняється від вищеописаного тим, що верхні листки стеблообгортні.

Productos fitosanitarios