Artina EC

Tootja
Belchim
Kategooria
Fungitsiidid
Registreeritud kuni
2026-03-15
Registreerimisnumber
739
Aktiivsed materjalid
Lingid

Artina EC on laia tõrjespektriga süsteemne fungitsiid, mis kuulub triasoolide klassi ja on mõeldud kasvuaegsete teravilja- ja rapsihaiguste tõrjeks. Artina EC kasutatakse ka kasvuregulaatorina tali- ja suvirapsil.

ENNE TAIMEKAITSEVAHENDI KASUTAMIST LOE HOOLIKASLT TOOTE
ETIKETTI
Toote kirjeldus
ARTINA EC on laia tõrjespektriga süsteemne fungitsiid, mis kuulub triasoolide klassi ja on mõeldud kasvuaegsete teravilja- ja rapsihaiguste tõrjeks. ARTINA EC kasutatakse ka kasvuregulaatorina tali- ja suvirapsil.
Kulunormid
Tali- ja suvinisu, tali- ja suvioder, rukis, talitritikale: 0,7 – 1,0 l/ha, alates täielikust võrsumisest kuni õitsemise lõpuni (kasvufaas 25 – 69).
Taliraps
1. Kasvuregulaator talvekindluse suurendamiseks ja tõusmepõletiku e fomoosi tõrjeks: 0,5 – 0,8 l/ha, sügisel kasvufaasis 14 – 16 (4 – 6 pärislehe faasis).
2. Kasvuregulaator kevadel ja tõusmepõletiku e fomoosi tõrjeks: 0,5 – 0,8 l/ha kasvufaasis 32 – 39 (kahest nähtavast sõlmevahest kuni 9 nähtava sõlmevaheni).
3. Kasvuaegsete seenhaiguste tõrje (kuivlaiksus, valgemädanik) (Alternaria, Sclerotinia): 0,7 – 0,8 l/ha kasvufaasis 65 (täisõitsemisel).
Suviraps
1. Kasvuregulaator kevadel ja tõusmepõletiku e fomoosi tõrjeks: 0,5 – 0,8 l/ha kasvufaasis 32 – 39 (kahest nähtavast sõlmevahest kuni 9 nähtava sõlmevaheni)
2. Kasvuaegsete seenhaiguste tõrje (kuivlaiksus, valgemädanik) (Alternaria, Sclerotinia): 0,7 – 0,8 l/ha kasvufaasis 65 (täisõitsemisel).
Pritsimiskordi hooajal: 1
Talinisu
Madalamat kulunormi kasutatakse varajases kasvufaasis lehtedel ilmnevate haiguste tõrjeks (jahukaste, helelaiksus, fusaarium ja rooste). Juhul, kui eelpoolnimetatud haiguste tunnused ilmnevad pähikutel, tuleb teha veel üks pritsimine.
Esimese pritsimise aeg on 32 – 39 (teise kõrresõlme moodustumisest lipulehe faasini), teisel 49 – 59 (loomise algusest loomise lõpuni) kasvufaas.
Madalaima kulunormi (0,7 l/ha) korral võib paagisegus kasutada jahukaste tõrjeks Corbel’it või Flexity’t.
Kui enne peade moodustumist on lehed tugevasti nakatunud helelaiksusesse, sademete hulk on suur ja tegemist on tundliku sordiga, tuleb kasutada kulunormi 1,0 l/ha.
Rukis ja talitritikale
Pritsitakse loomise alguses, kui ilmnevad esimesed jahukaste, rooste ja helelaiksuse tunnused. Madalamat kulunormi kasutatakse juhul, kui nakatumise oht on madal või kui paagisegus kasutatakse lisaks teisi fungitsiide.
Tali- ja suvioder
Kasutatakse jahukaste, roostete ja odra võrklaiksuse tõrjeks.
Kohe, kui ilmnevad esimesed haigustunnused, tuleks kasutada kulunormi 0,7 l/ha 32 – 39 kasvufaasis (teise kõrresõlme moodustumisest lipulehe faasini) ja teine pritsimine tuleks teha 49 – 59 faasis (loomise algusest loomise lõpuni).
Haigustele vähemtundlike sorte võib pritsida ainult üks kord 39 – 49 faasis (lipulehe faasist loomise alguseni).
Suvinisu
Tõrjutavad haigused on helelaiksus, jahukaste ja pruunrooste. Helelaiksuse tõrjeks lehtedel on pritsimise aeg 32 – 39 kasvufaas (teise kõrresõlme moodustumisest lipulehe faasini), peadel 49 – 59 (loomise algusest loomise lõpuni).
Haigustele vähemtundlikke sorte võib pritsida ainult üks kord 39 – 49 faasis (lipulehe faasist loomise alguseni).
Ooteaeg: teraviljal 35 päeva, rapsil 56 päeva.
Vee hulk: 150 – 400 l/ha
Resistentsus
Fungitsiidide kasutamisel võivad tekkida või juba olemas olla resistentsed seenhaiguste tüved.
Resistentsete haigustekitajate väljakujunemist on väga raske eelnevalt kindlaks määrata, kuna see sõltub paljude bioloogiliste ja agronoomiliste tegurite koosmõjust. Seda arvesse võttes ei vastuta tootja ega edasimüüjad kahjude eest, mille on põhjustanud fungitsiidi ebapiisav toime resistentsetele haigustekitajatele. Vähendamaks resistentsuse riski soovitab Globachem N.V. alati kinni pidada etiketil antud soovitustest.

Kultuuride jaoks registreeritudHinda
Suvioder0.7 - 1 l
Suviraps0.7 - 0.8 l
Suvinisu0.7 - 1 l
Talioder0.7 - 1 l