Quick 5 EC

Tootja
Sharda
Kategooria
Herbitsiidid
Registreeritud kuni
Registreerimine on lõppenud
Registreerimisnumber
435
Aktiivsed materjalid

Kasutusala
Lühi-ja pikaealiste kõrreliste umbrohtude tärkamisjärgseks tõrjeks suhkru-, sööda-, söögi-ja lehtpeedil ning rapsil.

Toimemehhanism
Quick 5% EC mõjub eelkõige roheliste taimeosade kaudu ja seetõttu kasutatakse pärast umbrohtude tärkamist. Toimeaine kvisalofop-p-etüül tungib kiiresti lehtedesse ja liigub edasi meristeemrakkudesse, kus peatab taime arengu. Umbrohulehed kolletuvad ja võrsed hävivad järkjärgult.

Toimespekter
Lühiealised kõrrelised umbrohud ja teravili võõrkultuurina Pritsida alates umbrohu 2 lehe faasist kuni võrsumise lõpuni Põld-rebasesaba Lusted Itaalia raihein Karjamaa raihein (ainult seemnetekkeline) Tuulekaer Teravili võõrkultuurina.

Pikaealised kõrrelised umbrohud
Pritsida alates umbrohu 4–6 lehe faasist kuni esimese kõrresõlme moodustumiseni. Harilik orashein QUICK 5% EC järelmõju pikaealistele umbrohtudele külvikorras ei ole põhjalikult uuritud.

Kasutamine
Parimate tulemuste saamiseks pritsida umbrohtude aktiivse kasvu ajal. Umbrohu lehed peavad olema kuivad ja mulla niiskus piisav, et soodustada taimemahlade liikumist umbrohutaimedes. Pärast pritsimist tärkavad umbrohud ei hävine.

Teiste herbitsiididega järjestikku kasutamine
Võimalik on pritsida järjestikku teiste herbitsiididega. Pidage kinni järgmistest pritsimise intervallidest: Peedid kuni 3 päeva Raps kuni 14 päeva

Külvikord
Ümberkülvi puhul peab järgnevate kultuuride külvamisel järgima määratud intervalli pritsimise ja uue külvi vahel.

Vee kulunorm pritsimisel on 200–300 l hektari kohta. Kui kultuur ja/või umbrohi on tihe ja esineb tuulekaera, kasutage suuremat vee kogust. Umbrohutõrjel on väga oluline tagada umbrohu hea kattuvus pritsimislahusega.

Pritsimiskordade arv: 1
Tähelepanu kasutamisel Mitte pritsida kui taimed on stressis, näiteks külmade ilmade või eeldatava öökülma korral, kahjurite rünnaku, mangaani puuduse, tormikahjustuste korral. Samuti kui eelnevate taimekaitsevahenditega pritsimiste tõttu on taimed stressis. Mitte harida peeti 21 päeva jooksul pärast pritsimist, see vähendab umbrohutõrje efektiivsust. Pärast pritsimist peab jääma taimedele vähemalt kahe tunni pikkune vihmavaba periood, vastasel juhul võib umbrohutõrje olla väheefektiivne. Vältige preparaadi ja pritsimislahuse sattumist naabruses asuvatele põldudele.

Paagisegud
Paagisegu valmistamise kohta teiste taimekaitsevahendite, abiainete või mikroelementidega konsulteerige tootja või edasimüüjaga.

Töölahuse valmistamine
Enne pritsimislahuse valmistamist veendu, et prits, pihustid jm agregaadi osad oleksid puhtad. Määra täpselt kindlaks pritsimiseks vajalik vee kogus ning preparaadi hulk. Täida pritsipaak pooles ulatuses veega ning alusta segamist. Mõõda vajalik kogus preparaati ning vala pritsipaaki. Seejärel lisa vett vajaliku koguseni. Lase lahusel ühtlaselt seguneda. Pritsimise ajal peab segaja töötama. Juhul, kui paagisegusse on vaja lisada teisi preparaate, soovitame lahustada kõik preparaadid eraldi nõus ning alles seejärel valada kokku pritsipaaki. Juhul, kui pritsimisel tekib vaheaeg, siis enne pritsimise uuesti alustamist tuleb töölahust paagis hoolikalt segada.

Pritsimistehnoloogia
Enne tööle asumist kontrollida paagi puhtust, torude, pihustite ja pritsi korrasolekut. Kui pritsiga on enne pritsitud teisi aineid, tuleb ta enne kasutamist hoolikalt läbi pesta. Seejärel määrata vee kogus, kontrollida pihustitest väljatuleku ühtlikkust ning võrrelda arvutusliku 1 ha kulunormi andmetega (minutiline kalibreerimine). Pritsitakse tuulevaikse ilmaga (tuult kuni 4 m/s), vältides preparaadi kandumist naabruses asuvatele kultuuridele.

Pritsi puhastamine
Tühjenda paak. Pärast kasutamist pesta pritsimisvarustus. Loputada paak, jaotustorud ja voolikud puhta veega ja tühjendada paak uuesti. Pritsipaagi pesemisel vältida maapinna, pinna - ja põhjavee reostumist.

Resistentsus
QUICK 5% EC on arüüloksüfenoksüpropionaatide, HRAC rühma A kuuluvat toimeainet kvisalofop-p-etüüli sisaldav preparaat. Mõnedel üheaastastel kõrrelistel umbrohtudel, nt põldrebasesaba, tuulekaer ja itaalia raihein, on risk muutuda kvisalofop-p-etüüli suhtes resistentseteks, mis võib põhjustada ebatõhusa tõrje. Selle ennetamiseks ja ohjamiseks tuleb koostada strateegia resistentsuse vältimiseks ning kasutada QUICK 5% EC osana sellest strateegiast. Mitte kasutada sama toimemehhanismiga tooteid järjestikku, see suurendab riski resistentsuse tekkeks. Resistentsuse teket umbrohtudel on võimalik vältida või vähemalt aeglustada sobivate põlluharimis-ja taimekasvatusmeetmete ning erineva toimemehhanismiga herbitsiidide kasutuselevõtuga.

Kultuuride jaoks registreeritudHinda
Suhkrupeedid2.5 l
Punased peedid, peedid2.5 l
Peet2.5 l
Taliraps1.25 l
Suviraps1.25 l
Taliraps1.25 l