Acrobat PlusReģistrācija iztecējusi
BASF - Fungicīds
0156

Preparāta apraksts
Acrobat Plus satur divas darbīgās vielas – dimetomorfu un mankocebu.
Dimetomorfs ir viela ar vietēju sistēmas iedarbību, tas iekļūst lapu virsmā un difūzijas ceļā iziet cauri lapai (translamināri), tādejādi aizsargā arī lapas apakšpusi. Uzsmidzinot to uz augiem, panāk aizsargājošu un ārstējošu iedarbību uz kartupeļu lakstu puvi. Dimetomorfa iedarbības mehānisms pret slimību ierosinātājiem ir atšķirīgs no citiem kartupeļu fungicīdiem. Tas aptur arī sporu veidošanos, neļaujot infekcijai izplatīties tālāk (antisporulanta iedarbība).
Mankocebs ir fungicīds ar pieskares iedarbību, kurš bremzē zoosporu dīgšanu un aptur jaunas infekcijas uzbrukumu. Mankocebam piemīt ļoti spēcīga aizsargājoša iedarbība arī uz sausplankumainību.
Acrobat Plus iedarbojas uz lakstu puves ierosinātāju visās tā attīstības stadijās (iekļūšana augā, inficēšanās,
micēlija augšana, sporulācija). Tas iekļūst augos caur lapu un stublāju virsmu un izplatās akropetāli (virzienā uz
augšu). Preparāts iedarbojas arī uz tādām slimības formām, kas ir rezistentas pret citiem fungicīdiem.
Lietošanas ieteikumi
Kartupeļu stādījumos Acrobat Plus deva: 2.0 kg/ha.
Lai panāktu visefektīvāko aizsardzību pret kartupeļu lakstu puvi, kartupeļus ar Acrobat Plus vienmēr jāapstrādā profilaktiski, tas ir pirms slimības pazīmes ir novērojamas uz augiem. Pirmo apstrādi veic, kad lakstu augstums ir 15 – 30 cm, pirms lakstu sakļaušanās, vai arī pēc prognozes par sagaidāmo slimības parādīšanos.
Acrobat Plus smidzina ar 10 – 14 dienu starplaiku, atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem, šķirnes ieņēmības un slimības attīstības. Īsāko starplaiku jāievēro tad, ja kultūraugs ļoti strauji aug (līdz ziedēšanas stadijai), ir ieņēmīga šķirne vai strauja slimības attīstība, kā arī siltos un mitros laika apstākļos.
Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 4 reizes.
Nogaidīšanas laiks pēc pēdējās apstrādes – 7 dienas.
Ieteicamais darba šķīduma daudzums: 300 – 400 l/ha

Sīpolu un ķiploku stādījumos Acrobat Plus lieto aizsardzībai no sīpolu neīstās miltrasas (Perenospora destructor) veģetācijas periodā līdz 46. attīstības stadijai pēc BBCH (kad sīpola bumbulis sasniedzis >50% no vēlamā izmēra un sakņu kakls ir pilnībā izveidojies).
Deva: 2.0 kg/ha. Acrobat
Plus ieteicams lietot sīpolu stādījumos profilaktiski vai arī nekavējoties pēc pirmo slimības pazīmju parādīšanās uz augiem, vai arī pēc prognozes par sagaidāmo slimības parādīšanos.
Intervāls starp apstrādēm: 7 – 14 dienas.
Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 3 reizes.
Nogaidīšanas laiks pēc pēdējās apstrādes – 14 dienas.
Ieteicamais darba šķīduma daudzums: 200 – 1000 l/ha.

Ievērojiet! Lai sasniegtu drošu un stabilu efektivitāti, preparātu nepieciešams izsmidzināt vienmērīgi, pilnībā noklājot visu augu. To var panākt, lietojot ieteikto darba šķīduma daudzumu un atbilstošas smidzinātāja sprauslas.
Saderība ar citiem preparātiem (savietojamība)
Acrobat Plus var lietot tvertnes maisījumos ar Fastac 50, kā arī ar lapu mēslojumu. Papildus informāciju pieprasiet firmas pārstāvniecībā vai no izplatītājiem.
Bezlietus periods. Siltos un sauso laika apstākļos - 2 stundas, vēsā laikā pie liela gaisa mitruma – 4 stundas. Viena preparāta darbīgā viela – dimetomorfs iekļūst augos ļoti strauji (lapās 1 stundas laikā), taču otra - kontakta darbīgā viela – mankocebs paliek tikai uz augu lapotnes virsmas. Tas nozīmē, ka tai ir pilnībā jānožūst uz lapām pēc izsmidzināšanas, lai ilgāk aizsargātu augus no sporām, kas nāk no inficētiem augiem.
Darba šķīduma sagatavošana
Smidzinātājā iepilda 1/2 no paredzētā ūdens daudzuma. Tad uzsāk maisīšanu un lēnām pievieno nepieciešamo Acrobat Plus daudzumu. Granulas izšķīst un sajaucas ar ūdeni dažu minūšu laikā, tad pievieno pārējo ūdeni. Ja lieto tvertnes maisījumu ar Fastac 50, to pievieno pēc AcrobatPlus sajaukšanās ar ūdeni.
10 litrus darba šķidrumu muguras smidzinātājā sagatavo šādi: vispirms muguras smidzinātājā ielej 1/2 no nepieciešamā ūdens daudzuma, pievieno 50 g preparāta un maisa līdz granulas izšķīst, tad pievieno atlikušo ūdens daudzumu un samaisa. Ar 10 l sagatavotā darba šķidruma apsmidzina ne mazāk kā 250 m2 lielu platību.

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Kartupeļi0 - 02 - 2-
Sīpoli0 - 462 - 2-
Ķiploks0 - 462 - 2-