Axial 50 ECReģistrācija iztecējusi
SYNGENTA - Herbicīds
0304

Selektīvs sistēmas iedarbības herbicīds īsmūža viendīgļlapju nezāļu apkarošanai ziemas un vasaras kviešu un miežu sējumos.

Preparāta raksturojums
Aksials 50 e. k. nezālēs iekļūst tikai caur lapām. Tas kavē acelit-CoA karboksilāzes (ACC) enzīmu aktivitāti, kas ir svarīgs taukskābju un jauno šūnu membrānu sintēzei. Tā kā preparātu uzņem tikai caur lapām, tā iedarbību neietekmē augsnes tips un organisko vielu sastāvs, bet nezālēm jābūt sadīgušām. Aksials 50 e.k. satur drošinātājvielu meksil-klokvintocetu, kuru pievieno, lai uzlabotu kultūrauga toleranci.

Lietošanas ieteikumi
Devas jāizvēlas atkarībā no apkarojamo nezāļu spektra un veģetācijas fāzes. Vislabāko efektu var panākt, smidzinot preparātu pa sadīgušām nezālēm, bet pirms lielākās nezāles sāk konkurēt ar kultūraugiem.
Sliktos dīgšanas apstākļos, ja nezāles dīgst nevienmērīgi, Aksials 50 e.k. ieteicams smidzināt vēlāk un lielākā devā.

Tvertnes maisījumi
Aksials 50 e.k. drīkst lietot kopā ar citiem preparātiem, ievērojot lietošanas instrukciju. Pirms maisījuma gatavošanas nepieciešams pārliecināties, vai uz preparātu iepakojuma nav speciāla marķējuma, kas ierobežo kādu saderību.
Vienmēr nelielā traukā jāpārbauda arī izmantojamo preparātu fizikālā saderība (nosēdumi, slāņošanās u.tml.). Katru produktu smidzināšanas traukā lej atsevišķi, labi izmaisa un tikai tad lej nākošo.
 
Darba šķidruma daudzums: 200–400 l/ha – atkarībā no sējuma biezības.
 
Darba šķidruma sagatavošana: uzpilda smidzinātāja tvertni līdz 1/2 ar tīru ūdeni. Ieslēdz maisītāju. Preparātu iepakojumā labi sakrata un nepieciešamo daudzumu ielej smidzinātājā. Nepārtraucot maisīšanu, pielej atlikušo ūdens daudzumu. Darba šķidrums gatavošanas, transportēšanas un smidzināšanas laikā nepārtraukti jāmaisa. Sagatavotu darba šķidrumu izlieto uzreiz.

Lietošanas ierobežojumi
Ja paredzēts lietot Aksials 50 e.k. vienā smidzināšanas shēmā ar fenoksi grupas herbicīdiem (MCPA, 2,4-D, dikamba, klopiralīds), to drīkst lietot 21 dienu pēc un 7 dienas pirms fenoksi grupas herbicīdiem.
Optimālā smidzināšanas temperatūra no +10 °C līdz +25 °C. Nedrīkst smidzināt, ja gaisa temperatūra pārsniedz +30 °C.
Smidzināšana nav ieteicama, ja kultūraugi cieš no stresa: sausums, pārmērīgs mitrums, stipri kaitēkļu vai slimību bojājumi.
Nesmidzināt, ja augi slapji vai gaidāms lietus.
Nelietot preparātu auzu sējumos.
Nelietot sējumos ar zālāju pasēju.

Bezlietus periods: 2 stundas.

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā: viena reize.

Pēckultūras izvēle: Nākošajā gadā pēc apstrādes ar Aksials 50 e.k. var sēt jebkuru kultūraugu. Ja platība, kurā lietots Aksials 50 e.k. jāpārsēj, tad, pirms sēt airenes, kukurūzu, auzas vai divdīgļlapu kultūraugus, jānogaida četras nedēļas.

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Vasaras kvieši12 - 390.6 - 1-
Vasaras mieži12 - 390.6 - 1-
Ziemas kvieši12 - 390.8 - 1-
Ziemas kvieši39 - 390.6 - 0.9-
Ziemas mieži12 - 390.8 - 1-
Ziemas mieži39 - 390.6 - 0.9-