Bariton UltraReģistrācija iztecējusi
BAYER - seed-treatment
0336

 Iedarbība.
Bariton Ultra ir plaša spektra sistēmas iedarbības strobilurīnu-azolu grupas fungicīds slimību ierosinātāju iznīcināšanai kā uz graudu virsmas, tā arī to iekšpusē.Bariton Ultra efektīvi samazina kodināto melno graudu jeb vilkazobu sklerociju dīgšanu un apotēciju (augļķermeņu) veidošanos. Bariton Ultra neierobežo augsnē esošo Claviceps purpurea infekciju.
Lai sasniegtu pilnīgu melno graudu jeb vilkazobu ierobežošanu tīrumā, tad ļoti svarīgi ir veikt augsnes aršanu pirms kultūraugu sējas, labu viendīgļlapju nezāļu kontroli un atstāt robežjoslu starp kultūrauga sējumu un blakus esošu graudzāļu tīrumu.

Lietošana.
 Sēklu kodināšanai pagatavo preparāta suspensiju ūdenī pēc aprēķina, ka kopējais darba šķidruma daudzums ir 6 - 10 l/ t sēklu; tas ir 5,5 – 9,5 l ūdens + 0,5 l Bariton Ultra / 1 t sēklas.
 Ja ir atbilstoša kodināšanas tehnika, tad Bariton Ultra var lietot arī neatšķaidītu vai atšķaidītu ar nelielu ūdens daudzumu.
 Lai panāktu labu efektivitāti, ir jālieto tikai kvalitatīva, kalibrēta kodināšanas tehnika, kas nodrošina vienmērīgu sēklu noklāšanu ar darba šķidrumu un precīzu patēriņu. Lietojot neatbilstošu vai nekalibrētu tehniku, var tikt samazināta iedarbības efektivitāte.
 Sēklas materiālam ir jāatbilst kvalitātes rādītājiem (atbilstošai dīdzībai, mitrumam līdz 16%, nebojātiem, nedīgušiem, nešķeltiem graudiem) un tas nedrīkst būt ar piemaisījumiem un putekļains.
 Kodinātās sēklas jāizsēj tajā pašā gadā, neatstājot uz nākošo gadu. Ilgstoši uzglabājot kodinātu sēklas materiālu, sēklu dīgtspēja un lauka dīdzība var samazināties.

Darba šķidruma sagatavošana.
Pirms darba šķidruma pagatavošanas, rūpīgi izmazgājiet kodināšanas iekārtas tvertni. Sagatavoto darba šķidrumu izlietojiet pagatavošanas dienā. Kodināšanas laikā, kā arī atsākot darbu pēc pārtraukuma, rūpīgi samaisiet darba šķidrumu. Rūpīgi noregulējiet darba šķidruma padevi un kodināšanas gaitā sekojiet, lai darba šķidruma padeve būtu precīza. Strādājot ar kodinātiem graudiem, uzvelciet gumijas cimdus.
Pēc darba beigšanas rūpīgi izskalojiet kodinātāja tvertni ar ūdeni, iztīriet kodināšanas iekārtas sistēmu, cirkulējot tai cauri ūdeni.

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Vasaras rudzi0 - 00 - 0-
Vasaras tritikāle0 - 00 - 0-
Ziemas kvieši0 - 00 - 0-
Ziemas rudzi0 - 00 - 0-
Ziemas tritikāle0 - 00 - 0-