CaryxReģistrācija iztecējusi
BASF - growth-regulator
0440

Preparāta apraksts
Caryx satur divas darbīgās vielas mepikvāta-hlorīdu un metkonazolu, kas ietekmē augu augšanu: mepikvāta – hlorīds ir augšanas regulators un pieder pie kvartāro amonija savienojumu grupas. Mepikvāta – hlorīds kavē giberelīnu sintēzi, kas ietekmē auga stiepšanos garumā, kā rezultātā augi ir īsāki un tiem palielinās hlorofi la saturs lapās. Metkonazols ir fungicīds un augu augšanas regulators un pieder pie azolu ķīmiskās grupas. Metkonazols kavē giberelīnu attīstību, kas kontrolē auga stiepšanos garumā. Caryx tiek uzņemts caur lapām un sistēmiski transportēts uz augšanas punktu. Caryx iedarbības efektivitāte ir atkarīga no auga aktīvās augšanas saistībā ar darbīgo vielu transportēšanu augā. Caryx ir regulējoša iedarbība uz visām rapša šķirnēm un daļēja efektivitāte uz sauso puvi (Leptosphaeria maculans).

Lietošanas ieteikumi
Caryx ieteicams lietot ziemas rapsī rudenī vai agri pavasarī. Ja rudenī veģetācija ieilgst, un rapsim sāk veidoties stublājs, samazinās tā ziemcietība. Zems augs ir vairāk pasargāts un mazāk pakļauts vēja un sala ietekmei. Ar Caryx apstrādātiem augiem ir lielākas iespējas pārziemot kritiskos laika apstākļos. Augu apstrāde agri pavasarī samazina augu garumu un novērš veldres risku. Veldre apgrūtina ražas novākšanu un rada ražas zudumus. 

Lietošanas laiks un devas
Apsmidzināt ziemas rapša sējumus rudenī, sākot no trīs lapu stadijas līdz sānu dzinumu attīstības sākumam (AS 13-20) un atkārtoti apsmidzināt sējumus pavasarī sākot ar sānu dzinumu attīstības sākumu līdz dzelteno pumpuru stadijai (AS 21-59) vai arī apsmidzināt sējumus tikai pavasarī sākot ar sānu dzinumu attīstības sākumu līdz dzelteno pumpuru stadijai (AS 21-59).
Deva: 0,7 – 1,4 l/ha.
Tā kā Caryx satur metkonazolu, daļēji tiks ierobežota arī krustziežu sausā puve (Leptosphaeria maculens).

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Ziemas rapsis13 - 590.7 - 1.4-