Celest Trio 060 FSRegistered until: 2021 M10 27
SYNGENTA - seed-treatment
0380

Pieskares un sistēmas iedarbības fungicīds ziemas un vasaras kviešu, ziemas un vasaras miežu, rudzu, tritikāles un auzu sēklas materiāla kodināšanai.

Preparāta raksturojums 
Celest Trio 060 FS sastāvā esošā darbīgā viela fludioksonils ir fenilpirolu grupas plaša spektra pieskares fungicīds ar ilgstošu iedarbības laiku. Tas kavē sēņu sporu dīgšanu un micēlija augšanu. Tas nedaudz iekļūst sēklas kutikulas slānī un dīgšanas laikā nedaudz pārvietojās uz dīgstu. Nav sistēmiskas iedarbības.Difenokonazols un tebukonazols ir plaša spektra triazolu grupas fungicīdi, kas raksturojas kā sterolu demetilācijas inhibitori (DMI) ar aizsargājošu un ārstējošu aktivitāti. DMI fungicīdi aptur sēnes augšanu, iejaucoties sterolu biosintēzē šūnu membrānās. Triazoli ir sistēmas iedarbības, kam raksturīga ātra uzņemšana un laba akropetālā pārvietošanās pa ksilēmu, kas nodrošina labu vielas izplatīšanos audos.

Kodināmās iekārtas un tehnoloģija
Celest Trio 060 FS var lietot nepārtrauktās plūsmas un porciju tipa sēklu kodināšanas iekārtās, kurās preparāts tiek izsmidzināts caur sprauslām tieši uz sēklām vai arī izsmidzināts uz rotējošā diska sajaukšanas kamerā. Vienmērīgai graudu kodināšanai ar preparātu var izmantot arī rotējošus trumuļus. Ar Celest Trio 060 FS kodinātās sēklas var birt savādāk nekā nekodinātas, tāpēc sējmašīna jānoregulē kodinātām sēklām.

Darba šķidruma sagatavošana
Sēklu kodināšanai pagatavo preparāta suspensiju ūdenī pēc aprēķina: 4–8 l ūdens + 1,5–2 l Celest Trio 060 FS/1 t sēklas = 5,5–10 l suspensijas/1 t sēklu kodināšanai.
Kodināšanas tvertnē iepilda ½ no paredzētā ūdens. Preparātu labi sakrata iepakojumā un paredzēto daudzumu ielej tvertnē. Rūpīgi samaisa un pievieno atlikušo ūdens daudzumu. Maisīšanu turpināt arī kodināšanas laikā. Sagatavotais darba šķidrums jāizlieto 24 stundu laikā.

Savietojamība
Celest Trio 060 FS var jaukt ar sēklu kodināšanas polimēriem no Syngenta un ar pulveriem suspensijai vai suspensijas koncentrātiem sēklu kodināšanai, kuriem ir neitrāla reakcija. Nedrīkst jaukt ar preparātiem uz organisko šķīdinātāju bāzes.

Kodinātu sēklu uzglabāšana un sēšana
Kodinātas sēklas nedrīkst lietot pārstrādei pārtikā vai izbarot lopiem. Tās jāglabā tikai skaidri marķētos maisos, atsevišķi no lopbarības un pārtikas. Sējot kodinātas sēklas, jāseko, lai tās tiktu rūpīgi apsegtas ar augsni un nebūtu pieejamas putniem. Neizsētās kodinātās sēklas jāuzglabā vēsā, labi ventilējamā, dzīvniekiem un bērniem nepieejamā vietā. Ja kodinātā sēkla tiek glabāta līdz nākošai sezonai, nepieciešams pārbaudīt dīdzību.  

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Vasaras auzas0 - 01.5 - 1.5-
Vasaras kvieši0 - 01.5 - 2-
Ziemas auzas0 - 01.5 - 1.5-
Ziemas kvieši0 - 01.5 - 2-
Ziemas mieži0 - 01.5 - 2-
Ziemas mieži0 - 01.5 - 2-
Ziemas rudzi0 - 01.5 - 2-
Ziemas tritikāle0 - 01.5 - 2-
Ziemas tritikāle0 - 01.5 - 2-