Flight ForteReģistrācija iztecējusi
BASF - Herbicīds
0293

Preparāta apraksts
Flight Forte darbīgā viela – pikolinafēns bloķē hlorofila veidošanos divdīg;llapju nezālēs. Tas iekļūst nezālēs caur lapu virsmu. Iedarbības pazīmes ir novērojamas 2 – 3 nedēļas pēc apstrādes.
Pendimetalīns iedarbojas uz nezālēm gan kontakta ceļā caur dīgstiem, gan caur augsni, iekļūstot sakņu sistēmā. Šī darbīgā viela iedarbojas gan uz viendīgļlapju, gan divdīgļlapju nezālēm. Pendimetalīns nodrošina herbicīda ilgstošo iedarbību, neļaujot nezālēm ataugt rudenī.

Lietošanas norādījumi
Visaugstāko efektivitāti un ilgstošu iedarbību var sasniegt, ja smidzināšanas laikā ir pietiekams augsnes mitrums un nezāles ir dīgļlapu vai pirmo īsto lapu stadijā. Herbicīds ir efektīvs arī tad, ja 7 dienu laikā pēc Flight Forte lietošanas nolīst lietus. Ilgstoša sausuma apstākļos augsnes iedarbība samazinās.
Specifiskajos klimatiskajos apstākļos uz kultūrauga lapām pēc apstrādes var parādīties nelieli gaiši plankumi. Tie ir pārejoši un neietekmē kultūrauga attīstību un ražu.

Ievērojiet!
Izvairieties no izsmidzinātā darba šķidruma nokļūšanas uz citiem, neparedzētiem augiem. Neveiciet sadīgušu graudaugu pievelšanu pirms herbicīda lietošanas. Rudenī pēc Flight Forte lietošanas neveiciet ecēšanu vai cita veida augsnes apstrādi. Herbicīda lietošana tiešās sējas tehnoloģijās bez normālas augsnes apstrādes un nepietiekama sēklu apsegšana ar augsni var izraisīt kultūraugu bojājumus.
- Nelietot graudaugos ar pasēju vai, ja pasēja ir plānota;
- Flight Forte augsnes iedarbība var samazināties augsnēs, kurās organiskās vielas saturs ir lielāks par 6%. Nelietot augsnēs ar organiskās vielas saturu > 10%;
- Flight Forte nav ieteicams lietot slapjās augsnēs un teritorijās, kurās iespējama applūšana;
- Nelietot akmeņainās vai grants augsnēs, jo tādas var ciest kultūraugi, īpaši, ja pēc herbicīda lietošanas uznāk spēcīgs lietus;
- Nav ieteicams lietot, ja tiek prognozēts ilgstošs nakts salnu periods.

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Vasaras rudzi11 - 131.5 - 2-
Vasaras tritikāle11 - 131.5 - 2-
Ziemas kvieši11 - 131.5 - 2-
Ziemas mieži11 - 131.5 - 2-
Ziemas rudzi11 - 131.5 - 2-
Ziemas tritikāle11 - 131.5 - 2-