GloriaReģistrācija iztecējusi
BAYER - Fungicīds
0213

Iedarbība
Gloria ir sistēmas iedarbības fungicīds ar aizsargājošām īpašībām un ārstējošu efektu kartupeļu lakstu puves un kartupeļu lapu sausplankumainības apkarošanai kartupeļos. Gloria lietojams kā profilaktisks līdzeklis pirmajiem diviem smidzinājumiem, lai pasargātu augus no inficēšanās ar kartupeļu lakstu puvi un kartupeļu lapu sausplankumainību.
Gloria satur divas darbīgās vielas, kuru iedarbības mehānismi uz slimības ierosinātāju ir dažādi. Vienai otru papildinot, iegūst labāku lapu un stublāja aizsardzību, ilgāku lietusnoturību.
Fenamidonam ir lokāla sistēmas iedarbība. Fenamidons augos pārvietojas translamināri: tas difūzijas ceļā pa lapas audiem pārvietojas uz lapas apakšpusi. Fenamidons pārtrauc slimības ierosinātāja zoosporu un sporangiju veidošanos un dīgšanu, līdz ar to nodrošinot labu aizsargājošu efektu.
Propamokarba hidrohlorīds ir ar sistēmisku iedarbību, tas samazina sēnes micēlija augšanu, stipri samazina sporangija un zoosporu veidošanos. Bloķē bioķīmiskās sintēzes membrānās, līdz ar to izslēdzot iespēju slimību ierosinātājiem vairoties augā.

Lietošanas laiks, devas
Kartupeļi
Preparātu Gloria izmanto kartupeļu aizsardzībai pret kartupeļu lakstu puvi (Phytophthora infestans) un kartupeļu lapu sausplankumanību (Alternaria solani)), deva- 2,0 l/ha. Smidzinājumus atkārtojot 2-3 reizes sezonas sākumā ik pēc 7-14 dienām, atkarībā no laika apstākļiem un slimības attīstības intensitātes. Pastāvot labvēlīgiem slimību izplatības apstākļiem vēlams intervālu starp smidzinājumiem samazināt.
Preparāta lietošana jāuzsāk profilaktiski pirms slimības pazīmju parādīšanās (pēc signāla par iespējamo lakstu puves parādīšanos) vai iestājoties slimības attīstībai labvēlīgiem laika apstākļiem. Lai nodrošinātu preparāta efektīvu iedarbību , auga virsma vienmērīgi jānoklāj ar darba šķidrumu.
Sezonas otrajā pusē turpiniet kartupeļu stādījumu aizsardzību pret lakstu puvi ar kontakta / translamināra iedarbības preparātiem.

Darba šķidruma patēriņš : 200-400 l/ha
Nogaidīšanas laiks : 7 dienas
Maksimālais apstrāžu skaits sezonā: 3
Bezlietus periods : 2 stundas

Darba šķidruma sagatavošana
Piepildīt tvertni līdz pusei ar ūdeni. Tad pie ieslēgta maisītāja lēnām smidzinātāja tvertnē ielej nepieciešamo daudzumu Gloria , neizslēdzot maisītāju, pievieno atlikušo ūdens daudzumu

Tvertnes maisījumi
Gloria ir lietojams tvertnes maisījumos ar insekticīdiem, piemēram Proteus OD vai Decis Mega. Gatavojot maisījumus tvertnē, stingri ievērot attiecīgo preparātu ražotājfirmu ieteikumus. Neskaidrību gadījumos konsultēties ar firmas Bayer CropScience speciālistiem.

Smidzināšanas iekārtas tīrīšana
Pēc smidzināšanas darbu beigšanas, izskalojiet tvertni ar tīru ūdeni. Skalojamo ūdeni izsmidziniet uz tikko apstrādātajām platībām.

Tukšais iepakojums
Šo vielu vai produktu un iepakojumu likvidēt drošā veidā.
Tukšo iepakojumu atkārtoti izmantot kategoriski aizliegts. To uzglabā speciāli iekārtotā vietā un likvidē ievērojot spēkā esošo normatīvo aktu prasības.

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Kartupeļi0 - 02 - 27