OrvegoReģistrācija iztecējusi
BASF - Fungicīds
0368

Preparāta apraksts
Orvego ir fungicīds ar kombinētu – aizsargājošu pieskares, translamināru un lokāli sistēmisku iedarbību lapās un stublājos kartupeļu lakstu puves (Phytophthora infestans) ierobežošanai kartupeļu stādījumos. Orvego satur divas darbīgās vielas – ametoktradīnu un dimetomorfu.
Ametoktradīns pieder jaunai ķīmisko vielu grupai – pirimidilamīni (PA). Tas ir pieskares iedarbības fungicīds, kam piemīt augsta efektivitāte pret Oomycete klases sēnītēm, pie kurām pieder Phytophthora infestans un Peronospora destructor. Slimības ierosinātājas sēnītes, kas pakļautas ametoktradīna iedarbībai, satur mazāk adenozīntrifosfātu (ATF), patērē mazāk skābekļa un rezultātā tām pietrūkst enerģijas metabolisma procesu uzturēšanai. Ametoktradīns ierobežo kartupeļu lakstu puvi un neīstās miltrasas visās zoosporu attīstības stadijās.
Dimetomorfs ir viela ar vietēju sistēmas un translamināru iedarbību, kura pieder karboksilskābes amīdu (CAA) fungicīdu grupai. Dimetomorfs kavē fosfolipīdu biosintēzi. Tas izraisa sēņu šūnu sieniņu sabrukšanu un rezultātā – to bojāeju. Dimetomorfs iedarbojas uz slimību ierosinošās sēnes attīstības ciklu visās tās stadijās, izņemot zoosporu veidošanos un pārvietošanos. Tam piemīt izcila antisporulanta iedarbība.

Tādējādi abas darbīgās vielas – dimetomorfs un ametoktradīns, formulētas vienā preparātā Orvego, papildina viena otras iedarbību, nodrošinot gan pieskares, gan vietēju sistēmas iedarbību pret kartupeļu lakstu puvi.
Orvego, lietots kā daļa no pilnas pareizos laikos veiktas miglošanas programmas, nodrošina lapu un stublāju aizsardzību pret kartupeļu lakstu puvi.
Iekļaujot Orvego kā daļu no pilnas lakstu puves apkarošanas programmas, tas aizsargās arī bumbuļus no infi cēšanās riska un samazinās slimības izplatību pēc ražas novākšanas.

Visaugstāko aizsardzības efektivitāti nodrošina profi laktiska Orvego smidzināšana pirms slimības pazīmes ir novērojamas uz augiem. Preparāts nodrošina efektīvu aizsardzību arī pret tādām lakstu puves slimības formām, kas ir rezistentas pret fenilamīdu grupas fungicīdiem. Apstrāde ar Orvego jāsāk profi laktiski tiklīdz sasniegts lakstu puves attīstības risks, vai pamatojoties uz kompetentas prognožu sistēmas brīdinājumu. Brīdinājuma par lakstu puves izplatības sākumu neesamības gadījumā, apstrādes būtu jāuzsāk pirms kartupeļu lakstu sakļaušanās rindās.
Lai samazinātu lakstu puves izplatības risku uz bumbuļiem ražas novākšanas laikā, Orvego jālieto saskaņā ar ieteiktajām devām un miglošanas intervāliem, sākot no pilnīgi izveidojušos lakstu stadijas līdz pilnīgai lakstu iznīcināšanai.
Orvego ieteicams lietot kā daļu no vairākkārtēju apstrāžu programmas ar 5 – 10 dienu intervāliem, atkarībā no slimības riska intensitātes. Īsāko starplaiku jāievēro tad, ja kultūraugs ļoti strauji aug ( līdz ziedēšanas stadijai), ir ieņēmīga šķirne vai strauja slimības attīstība, kā arī siltos un mitros laika apstākļos. Laistāmās platības jāapstrādā kā augsta riska situācijās.

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 3 reizes.
Bezlietus periods: 1 stunda.
Ieteicamais ūdens daudzums: 200 – 500 l/ha, nodrošinot vidēju pilienu lielumu.

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Kartupeļi0 - 00.8 - 0.87