Previcur EnergyReģistrācija iztecējusi
BAYER - Fungicīds
0224

IEDARBĪBA
Previcur Energy ir sistēmas iedarbības aizsargājošs un ārstējošs fungicīds tomātu, gurķu, piparu, kāpostu (galviņkāpostu, ziedkāpostu, lapu kāpostu), salātu, krāšņumaugu dēstu un jauno augu aizsardzībai pret sakņu un stublāju puvēm (Pythium spp., Peronospora spp., Phytophotora spp.), kas inficē augus caur augsni.
Previcur Energy iedarbojas arī uz neīstajām miltrsām (Peronospora spp., Bremia lactucae), kas inficē salātus, redīsus, gurķus un krāšņumaugus uz lapām.
Fosetilam ir sistēmiska iedarbība. Pa auga vadaudu sistēmu tas virzās gan augšanas virzienā, gan pretēji- sakņu virzienā.
Propamokarbs tiek uzņemts augos gan caur lapām, gan caur sakņu sistēmu. Tas samazina sēnes micēlija augšanu, stipri samazina sporangija un zoosporu veidošanos. Propomokarbs bloķē bioķīmiskās sintēzes membrānās, līdz ar to izslēdzot iespēju slimību ierosinātājiem vairoties augā. Augā tas virzās akropetāli- augšanas virzienā.
Previcur Energy stimulē dēstu apsakņošanos. Tā rezultātā veidojas spēcīgāka un zarotāka sakņu sistēma, kas veicina augu augšanu un vizuāli novērojams kā `zaļēšanas efekts`. Paaugstinās augu izturība mazāk labvēlīgos vides un augšanas apstākļos.

LIETOŠANAS VEIDS
Previcur Energy var lietot 3 dažādos veidos:
Laistīšanas sistēmā
Produkts tiek izšķīdināts tvertnē ar laistāmo ūdeni. Gatavais darba šķidrums tiek lietots vai nu laistot ar lejkannu, vai ar speciālām laistīšanas iekārtām.
Šādas apstrādes tiek veiktas, kad augu sēklas ir iesētas augsnē, konteineros vai speciālajās dēstu kasetēs siltumnīcās vai plēves tuneļos (noslēgtā teritorijā). Iekārtu pāri palikušais darba šķidrums tiek savākts un izlietots atkārtoti tajā pašā apstrādes reizē.
Pilienu sistēmā
Produkts tiek izšķīdināts tvertnē ar laistāmo ūdeni vai mēslošanas šķidrumu un pa speciālām pievadcaurulītēm nogādāts pie katra auga saknēm vai auga pamatnes. Šādā sistēmā Previcur Energy tiekt lietots gan siltumnīcās, gan atklātā laukā.
Ar šiem abiem apstrādes veidiem var ierobežot sakņu un stublāju puves, kas inficē augus caur augsni.
Smidzinot pa augu lapām.
Šis lietojums ir paredzēts augu aizsardzībai pret neīstajām miltrasām, kas inficē lapas. Preparāta lietošana jāuzsāk profilaktiski, kad novērojami slimību attīstībai labvēlīgi apstākļi. Lietojiet ne vēlāk, kā līdz pirmo slimības simptomu parādīšanās brīdim. Augstas produkta efektivitātes nodrošināšanai ir būtiski, lai augu virsma tiek vienmērīgi noklāta ar darba šķidrumu.
 
DARBA ŠĶIDRUMA SAGATAVOŠANA UN SMIDZINĀŠANA
Pirms darba šķidruma sagatavošanas iepakojumu rūpīgi sakratīt .
Laistīšanas sistēmā: produkts tiek izšķīdināts tvertnē ar laistāmo ūdeni.
Ja produkta deva ir 3 ml/m2 un ūdens patēriņam jābūt 20’000 l/ha, tad jāsagatavo 0,15% koncentrācijas darba šķidrums: tas ir 150 ml Previcur Energy uz 100 l ūdens.
Ja produkta deva ir 6 ml/m2 un ūdens patēriņam jābūt 20’000 l/ha, tad jāsagatavo 0,3% koncentrācijas darba šķidrums : tas ir 300 ml Previcur Energy uz 100 l ūdens.
Laistot ar lejkannu, vai speciālām laistīšanas iekārtām, gatavais darba šķidrums tiek lietots 2 l/m2.
Pilienu sistēmā: produkts tiek izšķīdināts tvertnē ar laistāmo ūdeni vai mēslošanas šķidrumu un pa speciālām caurulītēm tiek nogādāts tieši pie katra augu saknēm vai auga pamatnes. Produkta deva tiek šķīdināta ūdenī vai mēslošanas šķidrumā ar aprēķinu, ka ūdens / šķidruma patēriņš ir 1’000 - 3’000 l/ha. Patēriņš saistīts ar šķidruma padeves daudzumu lietotajā pilienu sistēmā.
Smidzinot pa augu lapām: Veidojot darba šķidruma maisījumu ar ūdeni, pusi no nepieciešamā ūdens daudzuma iepildiet tvertnē. Ieslēdzot maisītāju, pievienojiet nepieciešamo Previcur Energy daudzumu. Pievienojiet atlikušo ūdeni un visu kārtīgi samaisiet.
 
TVERTNES MAISĪJUMI
Previcur Energy var lietot tvertnes maisījumos ar citiem augu aizsardzības līdzekļiem un papildmēslojumu. Mēslošanas līdzekļiem jābūt ne vairāk kā 0,15% koncentrācijā.
Nav ierobežojumi augu maiņā, pēckultūrās.

SMIDZINĀŠANAS IEKĀRTAS TĪRĪŠANA
Beidzot smidzināšanas darbus, izskalojiet tvertni ar tīru ūdeni. Skalojamo ūdeni izsmidziniet uz tikko apstrādātajām platībām
CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Galviņkāposti0 - 00 - 0-
Gurķi0 - 02.5 - 2.53
Pipari0 - 00 - 0-
Redīsi0 - 02.5 - 2.514
Salāti0 - 02.5 - 2.514
Tomāti0 - 00 - 0-
Ziedkāposti0 - 00 - 0-