Revus 250 SC

Ražotājs
SYNGENTA
Kategorija
Fungicīdi
Reģistrēts līdz
2024-07-31
Reģistrācijas numurs
0312
Aktīvie materiāli
Saites
Aizsargājošs lokālas sistēmas iedarbības fungicīds kartupeļu lakstu puves apkarošanai kartupeļu stādījumos un tomātu brūnās puves un gurķu neīstās miltrasas apkarošanai tomātu un gurķu stādījumos.

Preparāta raksturojums
Mandiopropamīdam ir augsta aktivitāte pret Oomycetes klases patogēniem.Tas tiek absorbēts uz auga virsmas esošajā vaska slānī un difūzijas ceļā pārvietojas uz lapas apakšpusi, nodrošinot pilnīgu aizsardzību. Tiklīdz apstrādātā virsma ir nožuvusi, preparāts ir lietusdrošs (apmēram stundas laikā). Mandipropamīds izraisa sēnes fosforlipīdu biosintēzi, tādā veidā izjaucot šūnas membrānas funkcijas. Tas ierobežo oomicētu sporu sadīgšanu un kavē sēnes micēlija augšanu, pasargājot arī veselās auga šūnas. Mandipropamīdam piemīt gan aizsargājošā, gan ārstējošā iedarbība. Pēc fungicīdu klasifikācijas, tas pieder karboksilskābes amīdu grupai (CAA). Šīs grupas fungicīdus jau vairākus gadus pēc kārtas veiksmīgi izmanto kartupeļu aizsardzībai pret lakstu puvi. Slimības izraisītāji nepielāgojas šīs grupas fungicīdu iedarbībai. Mandipropamīds ir ļoti efektīvs līdzeklis, un tā iedarbība sākas uzreiz pēc apsmidzināšanas.

Lietošanas ieteikumi
- Kartupeļu aizsardzībai apsmidzināt stādījumus sāk profilaktiski pēc brīdinājuma par lakstu puves parādīšanos vai slimības attīstībai labvēlīgos laika apstākļos, vēlākais – īsi pirms lakstu sakļaušanās rindās. Ļoti svarīgi nenokavēt slimības sākumu.
- Kartupeļu lakstu puves apkarošanā augstu efektivitāti var sasniegt, veicot miglojumus pēc shēmas. Vidējas inficēšanās riska pakāpes gadījumā – pēc divām siltām, mitrām dienām vai laistāmajās platībās veikt smidzinājumus ar 7–10 dienu intervālu. Augstas inficēšanās pakāpes gadījumā – turpinoties siltam, mitram laikam un ja lakstu puve ir uz blakus tīrumiem vai sārņaugiem, veikt smidzinājumus ar lielāko devu un ar septiņu dienu intervālu.
- Tomātiem un gurķiem segtajās platībās veikt smidzinājumus profilaktiski slimības attīstībai labvēlīgos apstākļos, pirms slimības ārējo pazīmju parādīšanās. Atkārtot smidzinājumu ar 7–10 dienu intervālu, atkarībā un inficēšanās riska pakāpes.
- Dažas segtajās platībās audzējamās gurķu šķirnes var būt jutīgas pret Revus 250 s.k., tādēļ, pirms veikt apstrādi, vēlams pie firmas pārstāvja noskaidrot par konkrētās šķirnes jutību pret šo līdzekli vai veikt pārbaudi uz pāris augiem.
- Lai neizveidotos rezistence, Revuss 250 s.k. ieteicams smidzināt shēmās ar fungicīdiem, kam ir citāds iedarbības mehānisms. Pēc vienas vai divām apstrādēm ar Revuss 250 s.k. blokā lieto cita iedarbības veida fungicīdu. Antirezistences stratēģija pieļauj ne vairāk kā 1/3 smidzinājumu sezonā veikt ar Revuss 250 s.k.

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā: 2 reizes.

Tvertnes maisījumi
- Revuss 250 s.k. drīkst lietot tvertnes maisījumā ar šķidro lapu mēslojumu.
- Gatavojot darba šķidrumu, lapu mēslojums smidzinātāja tvertnē jāpievieno pēdējais.

Darba šķidruma daudzums
200–500 l/ha. Lielāks darba šķidruma daudzums nepieciešams lielākiem augiem, sabiezinātos stādījumos un ja ir paaugstināts infekcijas risks. 

Darba šķidruma sagatavošana
Uzpilda smidzinātāja tvertni līdz 1/2 ar tīru ūdeni. Pirms lietošanas preparātu iepakojumā labi sakrata, nepieciešamo tā daudzumu ielej smidzinātājā. Labi samaisa. Nepārtraucot maisīšanu, pielej atlikušo ūdens daudzumu. Darba šķidrums gatavošanas, transportēšanas un smidzināšanas laikā nepārtraukti jāmaisa. Sagatavotu darba šķidrumu izlieto uzreiz.

Smidzināšanai piemēroti laika apstākļi
- Optimālā smidzināšanas temperatūra – no +10 °C līdz +25 °C .
- Nesmidzināt mitrus augus.

Bezlietus periods: 1 stunda.

Nogaidīšanas laiks: 3 dienas.

Reģistrēts kultūrāmNormaPriekšnovākšanas intervāls
Kartupeļi0.6 l3
Tomāti0.6 l3
Salāti0.6 l7
Gurķi0.6 l3
Parastais ķirbis, tumšzaļais kabacis0.6 l3
Cukīni0.6 l3
Ķirbis0.6 l3