Rovral Aqua FloReģistrācija iztecējusi
BASF - seed-treatment
0332

Pieskares iedarbības fungicīds vasaras rapša, ziemas rapša, galviņkāpostu, ziedkāpostu, Briseles kāpostu, brokoļu un kartupeļu sēklas kodināšanai un slimību apkarošanai Briseles kāpostu, burkānu un zemeņu sējumos un stādījumos.

Preparāta apraksts
Rovral Aqua Flo ir pieskares iedarbības fungicīds, kas ir efektīvs pret slimībām, kuru ierosinātāji pieder Alternaria, Ascochyta, Botrytis (pelēkā puve), Fusarium, Phoma, Rhizoctonia, Rhizopus un Sclerotinia sugām. To var lietot gan kā fungicīdu pa augu lapām, gan kā sēklu kodni. Rovral Aqua Flo darbīgā viela – iprodions pieder karboksamīdu grupai. Tā kā darbīgā viela nepārvietojas augā, bet uz slimību ierosinātājiem iedarbojas kontakta ceļā, tad, augstas efektivitātes sasniegšanai, ir ļoti svarīgi kultūraugus vienmērīgi un pilnīgi noklāt ar darba šķidrumu. Rovral Aqua Flo ir lietojams profi laktiski.
Rovral Aqua Flo var lietot zemās temperatūrās, līdz pat 0 C.

Lietošana kultūraugu veģetācijas laikā
Kultūraugus var apsmidzināt, kad to lapas ir sausas. Pēc tam, kad Rovral Aqua Flo ir nožuvis uz apstrādāto augu lapām, tas vairs nenoskalojas ar lietu.
Kūltūraugu laistīšana 4 stundas pēc fungicīda lietošanas, nesamazina Rovral Aqua Flo efektivitāti.
Lai nodrošinātu glabāšanai paredzēto burkānu lakstus veselus un efektīvu aizsardzību no glabāšanas perioda slimībām, ieteicams Rovral Aqua Flo lietot sistēmā pamīšus ar fungicīdu Signum d.g. sekojoši: pirmo reizi smidzina ar Rovral Aqua Flo aptuveni jūlija beigās, vadoties no paredzamā burkānu ražas novākšanas laika, ievērojot intervālu starp fungicīdu apstrādēm 14 – 21 diena. Pēdējo apstrādi ieteicams veikt ar Signum d.g. ne vēlāk kā 14 dienas pirms ražas novākšanas.
Efektīvai zemeņu aizsardzībai no pelēkās puves ieteicams lietot Rovral Aqua Flo sistēmā ar citiem fungicīdiem, piemēram Signum d.g. sekojoši: kad 10 % ziedu atvērušies, veic apstrādi ar Rovral Aqua Flo; pie 50% ziedēšanas - smidzina Signum d.g. Ja nepieciešams veikt atkārtotu apstrādi, intervālam starp Signum d.g. smidzinājumiem jābūt 10 – 14 dienas, vēlams pamīšus ar citu fungicīdu.

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Briseles kāposts, rožkāposts0 - 01 - 114
Brokoļi0 - 00 - 0-
Burkāni0 - 01 - 128
Cigoriņi0 - 00 - 0-
Galviņkāposti0 - 00 - 0-
Kartupeļi0 - 00 - 0-
Vasaras rapsis0 - 00 - 0-
Zemenes0 - 01 - 114
Ziedkāposti0 - 00 - 0-
Ziemas rapsis0 - 00 - 0-