Širlans 500 s.k.Reģistrācija iztecējusi
ISK - Fungicīds
0177

Plaša spektra pieskares  iedarbības fungicīds aizsardzībai pret kartupeļu lakstu puvi.

Preparāta raksturojums
Aizsargājošs pieskares fungicīds ar nelielu ārstējošo aktivitāti. Fluazinams pārtrauc enerģijas ražošanu sēņu šūnās. Tas ļoti ātri iedarbojas uz lapas kutikulas vaska kārtu un izveido plānu, taču drošu aizsardzības slāni ar ļoti labu lietus noturību. Preparāta darbīgai vielai fluazinamam piemīt arī akaricīda aktivitāte un iedarbība uz augsnes patogēniem.

Lietošanas ieteikumi
- Kartupeļu lakstu puves apkarošanā labus rezultātus var sasniegt tikai tad, ja fungicīdus lieto pēc shēmas, pareizos intervālos. Širlans 500 s.k. smidzinājumu intervāli atkarīgi no riska pakāpes.
Zema riska pakāpe – smidzinājumi ar Širlans 500 s.k. veicami kā aizsargājošs pasākums, pirms iestājas lakstu puves attīstībai labvēlīgi laika apstākļi, intervāls starp apstrādēm 14 dienas.
Augsta riska pakāpe – pēc divām siltām, mitrām dienām vai laistāmajās platībās, intervāls 10 dienas.
Ļoti augsta riska pakāpe – turpinoties siltam, mitram laikam un kad lakstu puve ir blakus tīrumos vai uz sārņaugiem, intervāls 7 dienas. 

Tvertnes maisījumi
- Pirms maisījuma sagatavošanas nepieciešams pārliecināties, vai uz preparāta iepakojuma nav speciāla marķējuma, kas ierobežo kādu saderību.
- Ja sakrīt smidzināšanas laiks, Širlans 500 s.k. var lietot maisījumā ar insekticīdiem un šķidrajiem mēslošanas līdzekļiem. 

Ieteicamais darba šķidruma daudzums
200–500 l/ha. Smidzināšanai jālieto tik daudz darba šķidruma, lai vienmērīgi pārklātu augu, bet nerastos notece no lapām.

Darba šķidruma sagatavošana
Uzpilda smidzinātāja tvertni līdz 1/2 ar tīru ūdeni. Pirms lietošanas preparātu iepakojumā labi sakrata un nepieciešamo daudzumu ielej smidzinātājā. Labi samaisa. Nepārtraucot maisīšanu, pielej atlikušo ūdens daudzumu. Darba šķidrums gatavošanas, transportēšanas un smidzināšanas laikā nepārtraukti jāmaisa. Sagatavotu darba šķidrumu izlieto uzreiz.

Smidzināšanai piemēroti laika apstākļi
- Optimālā smidzināšanas temperatūra – no +10 °C līdz +25 °C.
- Nesmidzināt mitrus augus. 

Bezlietus periods: viena stunda. Fluazinamam ir liela līdzība ar auga vasku, kas nodrošina augstu lietus noturību. 

Nogaidīšanas laiks: 10 dienas.

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Kartupeļi0 - 00.3 - 0.310