Taspa 500 ECReģistrācija iztecējusi
SYNGENTA - Fungicīds
0349

Sistēmas iedarbības fungicīds rūsu un lapu plankumainību ierobežošanai ziemas kviešu  un vasaras kviešu sējumos.

Preparāta raksturojums
Abas darbīgās vielas – propikonazols un difenokonazols augos tiek uzņemtas ar tā asimilējošām daļām, galvenokārt vienas stundas laikā. Propikonazols pa vadaudu sistēmu izplatās akropetāli (virzienā uz augšu) pa ksilēmu. Šāda sistēmiska pārvietošanās nodrošina labu darbīgās vielas iekļūšanu auga audos un aizsargā to no noskalošanās.
Difenokonazols ir lokāli sistēmiskas iedarbības fungicīds ar strauju iekļūšanu auga šūnās un izteiktu translamināru pārvietošanos. Difenokonazols tāpat kā propikonazols pieder pie DMI (demetilācijas inhibibitors) grupas fungicīdiem. Tas nodrošina labāku aizsargājošo iedarbību un kopā ar propikonazolu spēcīgu, ilgstošu aktivitāti.
Propikonazols un difenokonazols iedarbojas uz patogēnu haustoriju veidošanās sākuma stadijā, iejaucoties sterolu biosintēzes procesā sēnes šūnu membrānā, tādējādi pārtraucot sēnes augšanu.
Pēc bioloģiskā iedarbības mehānisma propikonazolam un difenokonazolam piemīt aizsargājoša un ārstējoša iedarbība. Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, apstrāde ar Taspa 500 EC jāveic, kad slimība ir aktīva, bet vēl agrā attīstības stadijā.
Iedarbība uz miltrasu ir nepietiekama gadījumos, ja ir sabiezināts sējums, augsta šķirnes ieņēmība, agresīva patogēna populācija, zemas gaisa t°, paaugstināta slāpekļa mēslojuma deva.

Tvertnes maisījumi
Pirms maisījuma sagatavošanas nepieciešams pārliecināties, vai uz preparātu iepakojuma nav speciāla marķējuma, kas ierobežo kādu saderību. Neskaidrību gadījumā vienmēr interesējieties firmu pārstāvniecībās.
Preparātu Taspa 500 EC drīkst jaukt kopā ar citiem reģistrētiem fungicīdiem, insekticīdiem vai šķidrajiem mēslojošanas līdzekļiem.

Darba šķidruma daudzums: 200 l/ha.

Darba šķidruma sagatavošana
Uzpildīt smidzinātāja tvertni līdz 1/2 ar tīru ūdeni. Pirms lietošanas preparātu iepakojumā labi sakrata, tad nepieciešamo daudzumu ielej smidzinātājā. Labi samaisa. Nepārtraucot maisīšanu, pielej atlikušo ūdens daudzumu. Darba šķidrumus gatavošanas, transportēšanas un smidzināšanas laikā nepārtraukti jāmaisa. Sagatavotu darba šķidrumu izlieto uzreiz.

Smidzināšanai piemēroti laika apstākļi
- Optimālā smidzināšanas temperatūra – no +10 °C līdz +29 °C .
- Nesmidzināt mitrus augus.

Bezlietus periods: viena stunda.

Nogaidīšanas laiks: 35 dienas. 

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Vasaras kvieši51 - 610.5 - 0.535
Ziemas kvieši51 - 610.5 - 0.535