Adiunkt 500 SC

Gamintojas
Innvigo
Kategorija
Herbicidai
Registruota iki
2023-12-31
Registracijos numeris
AS2-101H(2019)
Veiklios medžiagos
Nuorodos

BENDRA INFORMACIJA
ADIUNKT 500 SC yra herbicidas, skirtas naikinti dviskiltes ir kai kurias vienaskiltes piktžoles žieminių kviečių ir žieminių kvietrugių pasėliuose rudenį.

VEIKIMO BŪDAS
ADIUNKT 500 SC sudėtyje esantis diflufenikanas blokuoja karotinoidų biosintezę jautriuose augaluose. Po purškimo diflufenikanas susijungia su dirvos dalelėmis ir suformuoja plėvelę jos paviršiuje. Piktžolėms dygstant, jos skverbiasi per herbicidu apdorotą dirvos sluoksnį ir absorbuoja herbicidą per ūglius ir šaknis.
Herbicido veiksmingumą skatina optimali dirvožemio drėgmė. Geriausias herbicidinis poveikis pasiekiamas, jei priemonė naudojama ankstyvuosiuose piktžolių vystymosi tarpsniuose, t. y. piktžolėms dygstant arba netrukus po sudygimo, daigų tarpsnyje.

Rekomenduojamas purškimo būdas: vidutiniais lašeliais
Purškimo technika: traktoriniai lauko purkštuvai
Vandens kiekis: 200 – 300 l/ha
Didžiausias purškimų skaičius: 1

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS
ADIUNKT 500 SC negalima naudoti:
- javuose su ankštinių augalų įsėliu,
- jei augalai yra nusilpę arba paveikti ligų, kenkėjų, šalnų ar sausros.

SĖJOMAINA
Įprastai nuėmus javų derlių, prieš sėjant žieminius rapsus dirvą būtina giliai (min. 20 cm) suarti.
Dirvos dirbimo būdas nėra svarbus, jei sėjami žieminiai javai.
Norint pavasarį atsėti sunykusį žieminių javų pasėlį, kuris rudenį buvo apdorotas ADIUNKT 500 SC, nerekomenduojama sėti vasarinių rapsų ir kitų bastutinių augalų. Galima sėti vasarinius javus, žirnius, morkas, saulėgrąžas. Prieš sėjant miglines žoles (pvz., svidres), dirvą reikia giliai (min. 20 cm) suarti.
Dėl visų kitų augalų, kurie neminimi aukščiau, pasėlių sėjos atsakomybę prisiima augintojas.

ATSPARUMO IŠSIVYSTYMO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONĖS
ADIUNKT 500 SC sudėtyje yra viena veiklioji medžiaga  diflufenikanas, priklausantis piridinkarboksiamidų cheminei grupei. Pagal veikimo būdą diflufenikanas yra karotinoidų sintezės inhibitorius (HRAC kodas F1).
Atsparumo išsivystymo rizika diflufenikanui yra vertinama kaip maža, tačiau bet kurioje piktžolių populiacijoje gali būti mažiau jautrių ar natūraliai atsparių individų. Jei tame pačiame lauke keletą metų iš eilės naudojami tokį patį veikimo būdą turintys herbicidai, veikiant natūraliai atrankai, atspariosios piktžolės dauginasi ir tampa dominuojančiomis. Laikoma, kad augalas yra atsparus, kai išlieka gyvas nupurškus herbicidu tinkamu laiku, rekomenduojama norma ir laboratorinis tyrimas patvirtina sumažėjusį jautrumą.
Siekiant išvengti piktžolių atsparumo išsivystymo, mišiniuose, paeiliui ar skirtingais metais tame pačiame lauke naudokite skirtingo veikimo būdo herbicidus, naikinančius tas pačias piktžoles.
Naudokite pilną rekomenduojamą herbicido normą ir nurodytu laiku. Panaudoję herbicidą, patikrinkite lauką, ar buvo sunaikintos piktžolės. Neleiskite piktžolėms daugintis vegetatyviškai ir sėklomis. Išsiaiškinkite prasto veikimo priežastis, jei įtariate, kad prasto veikimo priežastis – išsivystęs atsparumas, informuokite apie tai registracijos savininko atstovus Lietuvoje. Kiek galima labiau naudokite agrotechnines piktžolių kontrolės priemones (pvz., sėjomaina, optimalus sėjos laikas, gilus dirvos dirbimas).

Registruotas kultūromsNormaBBCH
Kviečiai (žieminiai)0.24 l14 - 23
Kvietrugiai (žieminiai)0.24 l14 - 23