Butisan Kombi

Gamintojas
BASF
Kategorija
Herbicidai
Registruota iki
2024-07-31
Registracijos numeris
AS2-31H(2020)
Veiklios medžiagos
Nuorodos

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS
Veikimo būdas
Butisan Kombi yra dirvinis herbicidas, kurį galima naudoti iki ir po augalų ir piktžolių sudygimo. Butisan Kombi sudarytas iš dviejų veikliųjų medžiagų: metazachloro ir dimetenamido-P.
Metazachloras geriausiai veikia, kai dirva yra pakankamai drėgna, veikliajai medžiagai reikia tolygiai ištirpti ir pasiskleisti dirvos paviršiuje. Dimetenamidas-P mažiau priklauso nuo dirvoje esančios drėgmės, tačiau sausros metu, kai drėgmės nepakanka, Butisan Kombi veikimas gali sulėtėti ir herbicidas pradės veikti tik po lietaus. Gerai paruoštoje, lygioje ir purioje dirvoje, kai rapsai pasėti tolygiai, dygsta vienodai ir dirvoje užtenka drėgmės, tuomet ir herbicidų poveikis yra geriausias. Grumstų privolavimas bei geras šiaudų susmulkinimas ir įterpimas taip pat užtikrina geresnį herbicido veikimą.
Butisan Kombi poveikis piktžolėms priklauso nuo dirvos savybių ir panaudojimo laiko. Herbicidas, panaudotas iki sudygimo, gerai veikia beveik visas labiausiai paplitusias piktžoles rapsuose. Kai kuriais atvejais lipikai geriau sunaikinami, kai herbicidas naudojamas po sudygimo - ankstyvuosiuose dygimo tarpsniuose. Norint pasiekti optimalų poveikį po sudygimo, visos piktžolės purškimo metu turėtų būti ne didesnės, kaip 1-2 tikrųjų lapelių.
Herbicido poveikis taip pat priklauso nuo panaudojimo laiko.

Butisan Kombi veikimas, kai norma yra 2,5 l/ha.

ŽIEMINIAI RAPSAI
Poveikis piktžolėms panaudojus iki sudygimo (BBCH 00-09):

≥95 %: daržinė žliūgė (Stellaria media), bekvapis šunramunis (Tripleuspermum perforatum), baltoji balanda (Chenopodium album), raudonžiedė notrelė (Lamium purpureum), aguona birulė (Papaver rhoeas), vaistinė ramunė (Matricaria recutita), snapučiai (Geranium sp.), dirvinė veronica (Veronica arvensis), vienmetė miglė (Poa annua).
85-94%: dirvinė glažutė (Cerastium arvense), dirvinė čiužutė (Thlaspi arvense);
70-84%: kibusis lipikas (Galium aparine), trikertė žvaginė (Capsella bursa pastoris);
50-69%: dirvinė karpažolė (Euphorbia helioscopia);
<50%: dirvinė našlaitė (Viola arvensis).

Poveikis piktžolėms panaudojus po sudygimo (BBCH 10-18):
≥95 %: dirvinė veronika (Veronica arvensis), trikertė žvaginė (Capsella bursa-pastoris);
70-84%: kibusis lipikas (Galium aparine), daržinė žliūgė (Stellaria media);
50-69%: bekvapis šunramunis (Tripleuspermum perforatum), baltoji balanda (Chenopodium album), raudonžiedė notrelė (Lamium purpureum), dirvinė karpažolė (Euphorbia helioscopia), dirvinė glažutė (Cerastium arvense);
<50%: dirvinė čiužutė (Thlaspi arvense).

VASARINIAI RAPSAI
Poveikis piktžolėms panaudojus iki sudygimo (BBCH 00-09):
≥95 %: raudonžiedė notrelė (Lamium purpureum), daržinė žliūgė (Stellaria media), bekvapis šunramunis (Tripleuspermum perforatum), geltonžiedė aklė (Galeopsis speciosa), pelkinis pūkelis (Gnaphalium uliginosum), dirvinė karpažolė (Euphorbia helioscopia);
85-94%: trikertė žvaginė (Capsella bursa-pastoris), baltasis dobilas (Trifolium repens);
70-84%: vijoklinis pelėvirkštis (Fallopia convolvulus), dėmėtasis rūgtis (Persicaria maculosa), baltoji balanda (Chenopodium album);
50-69%: kibusis lipikas (Galium aparine), dirvinė čiužutė (Thlaspi arvense), paprastoji takažolė (Polygonum aviculare);
<50%: dirvinis garstukas (Sinapis arvensis).

Poveikis piktžolėms panaudojus po sudygimo (BBCH 10-18):
≥95 %: kibusis lipikas (Galium aparine);
85-94%: pelkinis pūkelis (Gnaphalium uliginosum), raudonžiedė notrelė (Lamium purpureum);
70-84%: bekvapis šunramunis (Tripleuspermum perfotum), dirvinė karpažolė (Euphorbia helioscopia), daržinė žliūgė (Stellaria media);
<50%: baltoji balanda (Chenopodium album), geltonžiedė aklė (Galeopsis speciosa), trikertė žvaginė (Capsella bursa-pastoris), vijoklinis pelėvirkštis (Fallopia convolvulus).

Norma ir panaudojimo laikas
2,5 l/ha Butisan Kombi žieminiuose ir vasariniuose rapsuose iki sudygimo (BBCH 00-09) arba rapsams sudygus (BBCH 10-18).
Didžiausias purškimų skaičius – 1

Atsargumo priemonės
Saugokite, kad herbicido tirpalo dulksna nepatektų ant šalia augančių augalų.
Po purškimo iškritę gausūs krituliai gali pristabdyti pasėlių augimą, nors paprastai pasėliai sudygsta greitai. Vėlyvesnės sėjos rapsai dėl herbicido poveikio atsigauna lėčiau. Nepurkškite, jei rapsai ką tik sudygo ir prognozuojamos šalnos. Nepurkškite rapsų labai šiltu ir saulėtu oru, kad nepažeistumėte pasėlių. Šie simptomai yra trumpalaikiai ir paprastai neturi neigiamos įtakos derliui.

Sėjomaina
Žieminiai rapsai
Nuėmus įprastai augusių žieminių rapsų, purkštų su Butisan Kombi, derlių, galima auginti visus augalus. Jei atsitinka taip, kad augalai žūva dar tą patį rudenį, o Butisan Kombi jau buvo panaudotas, tą patį rudenį negalima sėti jokių augalų.
Kitą pavasarį, giliai suarus (20 cm), galima sėti vasarinius javus, rapsus ir cukrinius runkelius. Kukurūzus, žirnius ir pupas galima sėti po seklaus (5 cm) žemės įdirbimo.
Vasariniai rapsai
Nuėmus įprastai augusių vasarinių rapsų, purkštų su Butisan Kombi, derlių, tą patį rudenį ,giliai suarus, galima sėti žieminius javus. Kitą pavasarį galima sėti vasarinius javus, kukurūzus, cukrinius runkelius, žirnius ir pupas.
Jei dėl kokių nors priežasčių žūsta Butisan Kombi nupurkšti vasariniai rapsai, negalima sėti vasarinių javų ir cukrinių runkelių. Praėjus 1 mėnesiui ir giliai suarus (20 cm), galima sėti kukurūzus, praėjus 1,5 mėnesio, galima sėti žirnius ir pupas.

Atsparumas
Butisan Kombi sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos - metazachloras ir dimethenamidas-P. Pagal veikimo pobūdį, remiantis HRAC (Herbicide Resistance Action Committee) klasifikacija, abi veikliosios medžiagos slopina labai ilgos grandinės riebalų rūgščių sintezę (HRAC kodas K3).
Atsparumo išsivystymo rizika Butisan Kombi vertinama kaip maža, tačiau bet kurioje piktžolių populiacijoje gali būti mažiau jautrių ar natūraliai atsparių individų. Jei tame pačiame lauke keletą metų naudojami tokį patį veikimo pobūdį turintys herbicidai, veikiant natūraliai atrankai, atspariosios piktžolės dauginasi ir tampa dominuojančiomis. Laikoma, kad augalas yra atsparus, kai išlieka gyvas nupurškus herbicidu tinkamu laiku ir rekomenduojama norma.
Siekiant išvengti piktžolių atsparumo atsiradimo, būtina griežtai laikytis šių rekomendacijų:
- kiek galima daugiau naudokite agrotechninių piktžolių kontrolės priemonių (pvz.: sėjomaina, sėjos vėlinimas, gilus dirvos dirbimas);
- paeiliui ar skirtingais metais tame pačiame lauke naudokite skirtingo veikimo pobūdžio herbicidus, naikinančius tas pačias piktžoles;
- reguliariai stebėkite laukus ir išsiaiškinkite prasto veikimo priežastis.

Vandens kiekis
Rekomenduojamas vandens kiekis: 200–400 l/ha.

Tirpalo paruošimas
Niekada neruoškite daugiau tirpalo, nei planuojate išpurkšti.
PRIEŠ NAUDODAMI GERAI IŠMAIŠYKITE. Kad produktas gerai išsimaišytų, prieš atidarydami produkto pakuotę, kelis kartus apverskite. Į purkštuvą supilkite 3/4 reikiamo vandens, ir įjunkite maišymą. Supilkite reikiamą Butisan Kombi kiekį į purkštuvą maišyklei sukantis. Papildykite trūkstamu vandens kiekiu ir gerai išmaišykite. Maišyklė turi dirbti tol, kol baigsite purkšti.

Maišymas
Dėl Butisan Kombi maišymo su kitais augalų apsaugos produktais kreiptis į registracijos savininko atstovus.

Skirtas profesionaliam naudojimui!

Registruotas kultūromsNormaBBCH
Rapsai (žieminiai)2.5 l0 - 18
Rapsai (vasariniai)2.5 l0 - 18