Caryx

Gamintojas
BASF
Registruota iki
2024-02-28
Registracijos numeris
0466AR/13
Veiklios medžiagos
Nuorodos

Augalų augimo reguliatorius žieminiams rapsams

Veikimo būdas
Caryx sudarytas iš dviejų veikliųjų medžiagų, mepikvatchlorido ir metkonazolo, kurios abi yra augimo reguliatoriai.
Mepikvatchloridas yra augalų augimo reguliatorius ir priklauso ketvirtinių amonio junginių grupei. Mepikvatchloridas veikia blokuodamas giberelinų biosintezę, kuri kontroliuoja tįstamąjį augalo augimą. Taip sumažinamas atstumas tarp augalo šakų ir bendras augalo aukštis.
Metkonazolas yra ir fungicidas ir augalų augimo reguliatorius, kuris priklauso azolų cheminei grupei. Metkonazolas turi poveikį į giberelinus, kurie atsakingi už tįstamąjį augimą, kurie taip pat mažina tįstamąjį augalų augimą. Taip sumažinamas atstumas tarp šakų ir bendras augalo aukštis.
Caryx yra sisteminis augimo reguliatorius, kuris į augalus patenka per lapus ir po to transportuojamas link augalų augimo kūgelio. Jo veikimas nelabai priklauso nuo aplinkos temperatūros, tačiau priklauso nuo augalo augimo intensyvumo, kuo smarkiau augalas auga, tuo greičiau jis juda augale.
Caryx, kaip augimo reguliatorius, gali būti naudojamas visų tipų rapsuose, taip pat iš dalies apsaugo nuo fomozės (Leptospharia maculens).

Naudojimo rekomendacijos
Caryx galima naudoti žieminiuose rapsuose rudenį arba ankstyvą pavasarį. Rudenį jis iš dalies apsaugo nuo fomozės, stiprina šaknis, stabdo labai intensyvų rapsų augimą, dėl to augalas suformuoja didesnę šaknų sistemą, augimo kūgelis susiformuoja arčiau prie žemės. Trumpi kompaktiški augalai yra mažiau pažeidžiami vėjo ir šalnų, nes būna padengti po sniego danga ir taip apsaugoti nuo pažeidimų. Apdoroti su Caryx rapsai turi geresnę galimybę išgyventi nepalankiomis žiemos sąlygomis. Panaudojimas ankstyvą pavasarį, kai augalai sparčiai auga, sumažina augalųaukštį ir rapsų išgulimo pavojų. Smarkus augalų išgulimas apsunkina derliaus nuėmimą ir dažnai padidina derliaus nuostolius.
Caryx taip pat veiksmingas nuo kai kurių rapsų ligų. Fomozė (Leptosphaeria maculens) gali padaryti daug žalos, nes pažeisti augalai, nutrūkus medžiagų apykaitai šaknies kaklelio srityje anksčiau subręsta ir todėl mažėja derlius.

Augalų augimo reguliavimas ir dalinė apsauga nuo fomozės (1):
ŽIEMINIAI RAPSAI
Veikimas: Augimo reguliavimas. Atsparumo žiemojimui padidinimas. Dalinė apsauga nuo fomozės (Leptospharia maculens)
Norma l/ha: 0,7-1,4
Panaudojimo laikas: Kai 3 lapas išsivystęs–iki šoninių ūglių formavimosi, (BBCH 13–20)
Pastabos: 1 purškimas rudenį

Veikimas: Augimo reguliavimas. Atsparumo žiemojimui padidinimas. Dalinė apsauga nuo fomozės (Leptospharia maculens)
Norma l/ha: 0,7-1,4
Panaudojimo laikas: purkšti pavasarį, kai susiformuoja 1 šoninis ūglis–iki matomi pirmieji žiedlapiai, tačiau žiedpumpuriai vis dar neišsiskleidę, (BBCH 21L59)
Pastabos: 1 purškimas pavasarį

(1) Veiksmingumas nuo fomozės gali smarkiai skirtis, tačiau rudeninis purškimas infekcijos pradžioje yra veiksmingesnis nei purškimas pavasarį.

Norma: 0,7 – 1,4 l/ha Caryx.
Caryx norma labai priklauso nuo augalų sėjos laiko, rapsų veislės tipo (hibridinė ar linijinė), tręšimo lygio ir palankių oro sąlygų. Mažiausią rekomenduojamą normą naudokite vėlyvesnės sėjos rapsuose, linijinių rapsų veislėse, kai tręšiama vidutiniškai. Maksimalią rekomenduojamą normą naudokite ankstyvos sėjos rapsuose, hibridinėse veislėse ir kai tręšiama gausiai (pvz.: gyvulių mėšlu). Šiltu ir drėgnu oru rapsai auga intensyviau.
Caryx neturėtų būti naudojamas rapsuose, kurie buvo pažeisti sausros, kenkėjų, ar neatsigavę po šaltos žiemos, t.t. Stiprus lietus, užėjęs iš karto po panaudojimo, gali sumažinti Caryx veiksmingumą. Po Caryx panaudojimo pasėlių pažeidimų pastebėta nebuvo, tačiau naudojant Caryx yra gana įprasta, kad augalų žalia spalva suintensyvėja. Tai nėra augalų pažeidimas, tai galima paaiškinti tuo, kad kompaktiškesnis augalas su didesne šaknų sistema sukaupia daugiau maisto medžiagų ir vizualiai atrodo žaliau.
Po Caryx apdorotų rapsų kitą pavasarį tame pačiame lauke galima auginti augalus be jokių apribojimų. Rapsams išnykus, juos atsėti galima javais ir kukurūzais be jokių apribojimų. Naudojantis geros ūkininkavimo praktikos nurodymais ir išlaikant pakankamą atstumą nuo kaimyninių augalų, jokių apribojimų purškimui nėra.

Maišymas su kitais produktais
Dėl maišymo su kitais produktais, kreipkitės į produktų gamintojų atstovus.

Atsparumo mažinimas
Daugumai fungicidų yra rizika, kad, pastoviai naudojant, gali atsirasti atsparumas. Metkonazolas priklauso DMI grupės fungicidams. DMI grupės fungicidai apibūdimani, kaip turintys žemą – vidutinę atsparumo atsiradimo riziką, kai pastoviai naudojami esant nepertraukiamai ligos infekcijai. Nėra patikimų duomenų, kad rapsų ligos, ar konkrečiai fomozė (Leptospharia maculens) yra atsparios DMI grupės fungicidams. Pakartotinas produktų iš tos pačios atsparumo grupės naudojimas padidina atsparumo atsiradimo riziką. Norėdami sumažinti šią riziką, naudokite Caryx ne daugiau kaip 2 kartus per sezoną. Norint sumažinti riziką iki minimumo, rekomenduojama naudoti mišiniuose su kitais nuo fomozės veiksmingais fungicidais iš kitų atsparumo grupių. Atsparumo riziką sumažinsite ir naudodami fungicidus ankstyvojoje ligos pasirodymo stadijoje, kol infekcijos intensyvumas yra nedidelis.

Purkštuvo plovimas
Purkštuvą kruopščiai išplaukite tiek prieš, tiek po purškimo. Kitų pesticidų likučiai gali smarkiai pakenkti augalams.

Vandens kiekis
Rekomenduojamas vandens kiekis: 150–400 l/ha

Skirtas profesionaliam naudojimui!

Registruotas kultūromsNormaBBCH
Rapsai (žieminiai)0.7 - 1.4 l13 - 59