Celest Trio 060 FS

Gamintojas
SYNGENTA
Kategorija
Beicai
Registruota iki
2023-11-09
Registracijos numeris
0395B/10
Veiklios medžiagos
Nuorodos

Celest Trio 060 FS – fenilpirolų ir triazolų grupės kontaktinio ir sisteminio veikimo beicas žieminiams kviečiams, kvietrugiams, rugiams, miežiams bei vasariniams kviečiams, miežiams ir avižoms nuo ligų, plintančių su sėkla ir per dirvą apsaugoti.

NAUDOJIMO INSTRUKCIJA
Celest Trio 060 FS – fenilpirolų ir triazolų grupės kontaktinio ir sisteminio veikimo beicas žieminiams kviečiams, kvietrugiams, rugiams, miežiams bei vasariniams kviečiams, miežiams ir avižoms nuo ligų, plintančių su sėkla ir per dirvą apsaugoti.

VEIKIMO BŪDAS
Fludijoksonilas yra ilgo kontaktinio veikimo fungicidinė veiklioji medžiaga, dalinai prasiskverbianti ir į sėklos vidų bei į dygstančio daigo koleoptilę. Labai gerai saugo sėklą nuo su sėkla ir per dirvą plintančių ligų.
Difenokonazolas
Celest Trio sudėtyje esantis difenokonozolas yra sisteminio veikimo fungicidas, palaipsniui patenkantis į daigą per šaknis, todėl veikia ilgai. Difenokonazolas turi platų veikimo spektrą, įskaitant ir kviečių nykštukines kūles.
Tebukonazolas
Yra sisteminio veikimo fungicidas. Greitai patenkantis per šaknis į daigą ir pernešamas į augimo kūgelį. Jis veiksmingas nuo dulkančiųjų ir kietųjų kūlių, pašaknio puvinių, sėklos infekcijų.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

ŽIEMINIAI KVIEČIAILigų sukėlėjai: Kietosios kūlės (Tilletia caries), Dulkančios kūlės (Ustilago tritici), Daigų pašaknio puviniai (Fusarium spp.), Pavasarinis pelėsis (Microdochium nivale), Daigų septoriozė (Stagonospora nodorum), Nykštukinės kūlės (Tilletia controversa)
Norma, l/t sėklų: 1,5-2,0

VASARINIAI KVIEČIAI
Ligų sukėlėjai:
Daigų pašaknio puviniai (Fusarium spp.), Daigų septoriozė (Stagonospora nodorum), Kietosios kūlės (Tilletia caries), Dulkančios kūlės (Ustilago tritici)
Norma, l/t sėklų: 1,5-2,0

ŽIEMINIAI MIEŽIAI
Ligų sukėlėjai:
Dulkančiosios kūlės (Ustilago nuda), Tinkliškoji dryžligė (Pyrenophora teres) (nuo sėklos infekcijos), Juostuotoji dryžligė (Pyrenophora graminea), Daigų pašaknio puviniai (Fusarium spp.), Pavasarinis pelėsis (Microdochium nivale), Kietosios kūlės (Ustilago hordei)
Norma, l/t sėklų: 1,5

VASARINIAI MIEŽIAI
Ligų sukėlėjai:
Dulkančiosios kūlės (Ustilago nuda), Tinkliškoji dryžligė (Pyrenophora teres) (nuo sėklos infekcijos), Juostuotoji dryžligė (Pyrenophora graminea), Daigų pašaknio puviniai (Fusarium spp.), Kietosios kūlės (Ustilago hordei)
Norma, l/t sėklų: 1,5-2,0

RUGIAI
Ligų sukėlėjai:
Daigų pašaknio puviniai (Fusarium spp.), Pavasarinis pelėsis (Microdochium nivale), Stiebinės kūlės (Urocystis occulta)
Norma, l/t sėklų: 1,5-2,0

KVIETRUGIAI
Ligų sukėlėjai:
Daigų pašaknio puviniai (Fusarium spp.), Pavasarinis pelėsis (Microdochium nivale)
Norma, l/t sėklų: 1,5-2,0

AVIŽOS
Ligų sukėlėjai:
Dulkančiosios kūlės (Ustilago avenae)
Norma, l/t sėklų: 1,5

LIGŲ SUKĖLĖJŲ ATSPARUMO RIZIKOS MAŽINIMAS
Celest Trio 060 FS sudėtyje esantis fludijoksonilas yra nesisteminis fenilpirolų grupės fungicidas, kildinamas iš natūralios medžiagos pirolnitrino, ir pagal veikimą yra priskiriamas FRAC grupei E2. Panaudojus fludijoksonilą preventyviai, kaip produktą sėklos apdorojimui, yra slopinamas patogeninių grybų sporų sudygimas. Fludijoksonilui būdinga nuo žemos iki vidutinės atsparumo rizika (FRAC kodas 12).
Difenokonazolas ir tebukonazolas yra D - metilazės blokatoriai (DMI fungicidų grupė) ir priklauso FRAC grupei G1. Ligų sukėlėjų atsparumo atsiradimo rizika vidutinė (FRAC kodas 3). DMI fungicidams nebūdingas kryžminis atsparumas kitų klasių fungicidams, naudojamiems javų ligų kontrolei, tame tarpe ir fenilpirolams.
Fludijoksonilo patekimas į daigus ir lapus yra ribotas, šia veiklia medžiaga javai sezono metu nepurškiami. Tuo tarpu DMI fungicidai sistemiškai juda augale, jie gana plačiai naudojami lapų ligų kontrolei.
Yra žinomi kai kurių su sėkla ir per dirvą plintančių patogeninių grybų (Microdochium nivale, Fusarium culmorum, Ustilago nuda ir kt.) atsparumo atvejai, todėl reikia laikytis atsparumo mažinimo priemonių. Fludijoksonilą rekomenduojama naudoti mišiniuose su kitomis veikliomis medžiagomis ar kaitalioti su kitoms klasėms priklausančiomis veikliomis medžiagomis. Atliekant purškimus nuo lapų ligų DMI fungicidais reiktų rinktis kitų veiklių medžiagų fungicidus nei beico sudėtyje esančios. Sezono metu prioritetai turi būti skiriami integruotai ligų kontrolei (atsparios veislės, sėjomaina, pesticidai pagal poreikį ir kt.).

BEICAVIMO REKOMENDACIJOS
Sėklų beicavimui naudojamas produkto vandeninis tirpalas. Bendras tirpalo kiekis turėtų būti 6-10 l/t. Produkto norma (litrais) vienai tonai sėklos, skiedžiama 4 - 8 l vandens. Beicas turi tolygiai padengti sėklas, todėl jei reikia (ypač kai sėkla smulki), vandens kiekis gali būti didinamas. Produktą sėklos beicavimui galima naudoti ir neskiestą, turint tam tikslui tinkamą beicavimo įrangą, užtikrinančia gerą sėklos padengimą.
Beicavimui galima naudoti nenutrūkstamo srauto ir porcijines beicavimo mašinas. Naudojamos tik tam skirtos, gerai paruoštos ir sureguliuotos pasirinktai beico normai mašinos. Baigus darbą beicavimo įrenginį būtina išvalyti ir išplauti.
Prieš beicuojant beicuotuvas sureguliuojamas reikiamam beico tirpalo dozavimui, beicavimo metu reikėtų stebėti tirpalo dozavimą ir kitų beicuotuvo sistemų darbą.
Beicuojamos sėklos turi būti išvalytos, mechaniškai nepažeistos, nedulkėtos, švarios nuo kitų priemaišų. Atitinkamai paruošta sėkla gerai padengiama, tolygiai išsibeicuoja, nebūna beico nuostolių, nedulka.
Nereikėtų beicuoti drėgnos ar sudygusios sėklos. Kai beicuojamos sėklos drėgnis daugiau kaip 16 %, gali nukentėti daigumas, tokią sėklą reikia nedelsiant pasėti, jos negalima sandėliuoti.
Likusi nepasėta sėkla gali būti paliekama kitam sezonui tik jei yra normalaus drėgnio (13 - 14 %) ir bus laikoma sausai. Tačiau po metų reikėtų patikrinti sėklos daigumą.
Sėjai naudojamos gerai paruoštos ir tiksliai išsėjimo normai sureguliuotos sėjamosios.

TIRPALO RUOŠIMAS
Pripilkite pusę reikiamo kiekio vandens į beicavimo įrangos talpą. Pridėkite reikiamą, iš anksto apskaičiuotą, produkto kiekį ir įjunkite maišymo įrenginį. Supilkite pastoviai maišydami trūkstamą vandens kiekį. Gerai išmaišykite iki vienarūšės suspensijos. Darbo metu maišymo įrenginys turi būti įjungtas. Rekomenduojama naudoti švarų vandenį. Paruoštas tirpalas turi būti sunaudotas per 24 valandas.

FITOTOKSIŠKUMAS
Tinkamai naudojant nefitotoksiškas.

Skirtas profesionaliam naudojimui!

Registruotas kultūroms
Kviečiai (žieminiai)
Kviečiai (vasariniai)
Miežiai (vasariniai)
Miežiai (žieminiai)
Žieminiai rugiai
Vasariniai rugiai
Kvietrugiai (žieminiai)
Kvietrugiai (vasariniai)
Avižos (vasarinės)
Avižos (žieminės)