Mavrik 2F

Gamintojas
ADAMA
Kategorija
Insekticidai
Registruota iki
2025-08-31
Registracijos numeris
0330I/07
Veiklios medžiagos
Nuorodos

Mavrik 2F – kontaktinio veikimo insekticidas, skirtas naikinti graužiančius ir čiulpiančius kenkėjus žieminių ir vasarinių rapsų, žieminių ir vasarinių kviečių, miežių, kvietrugių, žieminių rugių pasėliuose, morkose, bulvėse, taip pat medienos apsaugai.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS
Mavrik 2F - plataus veikimo spektro kontaktinis insekticidas, priklausantis sintetinių piretroidų klasei. Preparatas pasižymi kontaktiniu poveikiu, taip pat veikia per kenkėjo virškinamąjį traktą.
Mavrik 2F paralyžiuoja kenkėjo nervų sistemą. Veiklioji medžiaga patenka mažomis dozėmis į virškinamąjį traktą, jutimo organus, kenkėjo stigmas ir galūnes. Pirmas nervų sistemos pažeidimo
požymis yra greitas koordinacijos blogėjimas ir kenkėjas netrukus žūva. Geriausiai veikia 15-20 C temperatūroje, efektyvus ir esant aukštesnei temperatūrai.
Tik tuomet, kai preparatas naudojamas tinkamu laiku, jis veikia efektyviausiai. Kada tikslinga naudoti insekticidą, galima nustatyti tik patikrinus kenkėjų gausumą lauke ir žinant jų žalingumo ribą.
Minimalus intervalas tarp purškimų – 14 dienų.

ŽIEMINIAI IR VASARINIAI RAPSAI
Rapsuose Mavrik 2F naudojamas nuo rapsinių žiedinukų ir kitų kenkėjų, plintančių vegetacijos metu. Jei pasėlis vešlus ir kenkėjai intensyviai plinta, naudokite didesnes registruotas normas, o kenkėjų plitimo pradžioje mažesnes produkto normas. Produktas rapsuose naudojamas iki žydėjimo ir bei po žydėjimo plintant kenkėjams.

Rapsinis žiedinukas (Meligethes aeneus)
Žalingumo ribos:
Stiebo augimo tarpsnio pradžioje 1 - 2 žiedinukai ant augalo; Butonizacijos tarpsnyje 3-4 žiedinukai ant augalo.
Mavrik 2F veiklioji medžiaga tau fluvalinatas pasižymi mažu toksiškumu bitėms todėl išimtinais atvejais, esant dideliam žiedinukų antplūdžiui, galima naudoti Mavrik 2F ir pasirodžius pirmiems rapsų žiedams. Tuo metu pasėlius purkšti rekomenduojama tik vėlai vakare, bitėms sugrįžus į avilius.

Ankštarinis paslėptastraublis (Ceutorhynchus assimilis)
Žalingumo riba yra 1 vabalas ant 10 augalų. Vasariniuose rapsuose, purškiant nuo žiedinukų, naikinami ir ankštariniai paslėptastraubliai. Žieminius rapsus purkšti žydėjimo tarpsnio pabaigoje. Išsiritus ankštarinių paslėptastraublių lervoms naudoti tik sisteminius insekticidus.

Ankštariniai gumbauodžiai (Dasyneura brassicae)
Žalingumo ribos nenustatytos. Rapsus purkšti žydėjimo tarpsnio pabaigoje. Išsiritus ankštarinių gumbauodžių lervoms naudoti tik sisteminius insekticidus.

Norma: 0.2-0.3 l/ha
Vandens kiekis: 200-300l/ha
Karencija: 56 dienos
Didžiausias purškimų skaičius: 2

Dėmesio! Naudojant insekticidą Mavrik 2F nuo rapsinių žiedinukų daugiau kaip vieną kartą per sezoną, gali atsirasti šių kenkėjų atsparumas insekticidui. Rekomenduojama pirmą kartą rapsuose naudoti prieš žiedinukus, antrą kartą purškiant prieš ankštarinius paslėptastraublius ir gumbauodžius.

ŽIEMINIAI IR VASARINIAI KVIEČIAI, MIEŽIAI, KVIETRUGIAI IR ŽIEMINIAI RUGIAI
Javiniai amarai (Sitobion avenae) – dažniausiai kenkia žieminiams javams, bet gali apnikti ir vasarojų. Javiniai amarai vasarinių javų pasėliuose randami ant viršutinių lapų ir stiebų, tuo tarpu žieminiuose javuose jie dažniausiai įsikuria varpose. Žalingumo riba javams išplaukėjus amarų apniktų stiebų randama 20 -30%, apsikrėtusio stiebo varpoje – vidutiniškai po 2 -3 amarus. Purkšti žieminiams javams išplaukėjus (BBCH 51-59).

Ieviniai amarai (Rhopalosiphum padi) – labiau kenkia vasariniams javams.
Vasarinių javųkrūmijimosi tarpsniu žalingumo riba laikoma 50% apniktų augalų ir ant augalo po 1 2 amarus, vasarojaus bamblėjimo ir vamzdelėjimo tarpsniais – 50% apniktų stiebų ir daugiau kaip po 10 amarų ant stiebo. Purkšti vasarinių javų krūmijimosi tarpsniu(BBCH 21-29) arba bamblėjimo ir vamzdelėjimo tarpsniais (BBCH 30-47).

Lemai (Oulema spp.)
Lemų žalingumo ribos nėra nustatytos. Purškiant nuo amarų, pasėliai apsaugomi ir nuo lemų.

Norma: 0.2 l/ha
Vandens kiekis: 200-300 l/ha
Karencija: 28 dienos
Didžiausias purškimų skaičius: 1

MORKOS
Morkinė blakutė (Trioza apicalis). Labiausiai kenkia jaunoms morkoms. Suaugėliai, lervos ir nimfos čiulpia lapų ir lapkočių sultis. Labiau pažeisti augalai gali nudžiūti ir žūti. Purkšti esant 13 16 augimo tarpsnyje pagal BBCH skalę.
Norma: 0.1 l/ha
Vandens kiekis: 200 l/ha
Karencija: 30 dienų
Didžiausias purškimų skaičius: 2

BULVĖS
Kolorado vabalų lervos. Jos apgraužia lapus bulvių vegetacijos metu. Purkšti, kai lervomis užsikrėtę daugiau kaip 10% bulvių kerų ir ant kero randama daugiau kaip 10 lervų. Jautriausios yra II III ūgių, t.y. 3 8 mm ilgio lervos.
Norma: 0.1 l/ha
Vandens kiekis: 200-300 l/ha
Karencija: 14 dienų
Didžiausias purškimų skaičius: 1

Dėmesio! Yra tikimybė, kad naudojant insekticidą Mavrik 2F daugiau kaip vieną kartą per sezoną, gali išsivystyti atsparios kolorado vabalų rasės, todėl sumažės šio produkto efektyvumas.

TIRPALO PARUOŠIMAS
Prieš atidarant produkto pakuotę, gerai ją suplakite. Į purkštuvą įpilkite pusę reikiamo švaraus vandens kiekio, tuomet rekomenduojamą Mavrik 2 F kiekį. Maišyklė turi būti įjungta. Supilkite likusį reikiamo vandens kiekį. Purškimo ir pertraukų metu maišyklė turi būti įjungta. Visas tirpalas tuoj pat išpurškiamas. Tuščią tarą reikia išskalauti švariu vandeniu, o paplavas supilti į purkštuvą ir išpurkšti. Prieš pradedant darbą sureguliuoti purkštuvą, patikrinti jo rezervuarą, vamzdynų, purkštukų švarumą. Kasdien po darbo ar keičiant preparatus, purkštuvo talpą, vamzdynus, purkštukus reikia išplauti švariu vandeniu.

Skirtas profesionaliam naudojimui!

Registruotas kultūromsNormaBBCHPeriodas iki derliaus nuėmimo
Rapsai (žieminiai)0.2 - 0.3 l056
Rapsai (vasariniai)0.2 - 0.3 l056
Kviečiai (žieminiai)0.2 l51 - 5928
Miežiai (žieminiai)0.2 l51 - 5928
Kvietrugiai (žieminiai)0.2 l51 - 5928
Žieminiai rugiai0.2 l51 - 5928
Kviečiai (vasariniai)0.2 l21 - 4728
Miežiai (vasariniai)0.2 l21 - 4728
Kvietrugiai (vasariniai)0.2 l21 - 4728
Morkos0.1 l030
Bulvės0.1 l014