Nimbus Gold

Gamintojas
BASF
Kategorija
Herbicidai
Registruota iki
Registracija pasibaigusi
Registracijos numeris
AS2-39H/2015
Veiklios medžiagos
Nuorodos

Veikliosios medžiagos: metazachloras 200 g/l (18,2 %) + dimetenamidas-P 200 g/l (18,2 %) + klomazonas 40 g/l (3,6 %)
Cheminė klasė: Chloracetamidų ir izoksazolidinonų cheminių grupių junginys
Produkto pavidalas: Kapsulių suspensijos (CS) ir koncentruotos suspensijos (SC) mišinys (ZC)

Sisteminio veikimo dirvinis herbicidas, skirtas vienmetėms dviskiltėms ir vienaskiltėms piktžolėms naikinti žieminių rapsų laukuose tuoj pat po sėjos iki rapsų sudygimo.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS
Veikimo būdas
Nimbus Gold yra dirvinis herbicidas, kurį galima naudoti tuoj po sėjos iki rapsų sudygimo. Nimbus Gold sudarytas iš trijų veikliųjų medžiagų: metazachloro, dimetenamido-P ir klomazono.
Metazachloras ir dimetenamidas-P patenka į piktžoles per šaknis ir dygstančius daigus (hipokotilius/epikotilius) ir sutrikdo ilgos riebalų rūgščių grandinės gamybą. Abi veikliosios medžiagos slopina ląstelių dalijimąsi, paveiktos piktžolės iš karto nustoja augti, o po to sunyksta visiškai.
Klomazonas taip pat patenka į piktžoles per šaknis ir sustabdo karotinoidų biosintezę. Karotinoidai yra svarbūs fotosintezės procese, nes absorbuoja šviesą. Negaudamos šviesos, kuri reikalinga chlorofilo gamybai, piktžolės pradžioje pabąla o po to sunyksta.

Poveikis piktžolėms
Nimbus Gold poveikis piktžolėms priklauso nuo piktžolių rūšinės sudėties, dirvos savybių, dirvos drėgmės, sėklų guolio vienodumo ir grumstų, bei šiaudų ar kitos organinės medžiagos liekanų dirvos paviršiuje.
Nimbus Gold yra sisteminio veikimo dirvinis herbicidas į piktžoles patenkantis per šaknis, daigus ir skilčialapius. Jautrios piktžolės dar gali ir sudygti, bet sudygsta pabalusios ir labai greitai žūva.
Geriausiai Nimbus Gold veikia, panaudojus jį iš karto po sėjos ant gerai paruoštos, drėgnos, išlygintos ir įdirbtos dirvos. Geras, vienodas dirvos paruošimas, tolygiai, optimaliu gyliu įterpta sėkla, geras šiaudų įterpimas taip pat svarbus, kad herbicidas galėtų tolygiai pasklisti dirvos paviršiuje. Jei purškimo metu dirva sausa, herbicidas pradės veikti tik po lietaus.
Purkšti reikia iš karto po sėjos - prieš rapsų sudygimą. Šiltoje ir drėgnoje dirvoje rapsų dygimas po sėjos gali prasidėti jau po 3 dienų. Labai svarbu, kad sėklos būtų įterptos kuo tolygiau, ne mažiau kaip 2 cm gyliu.

Norma ir panaudojimo laikas
2,0-2,5 l/ha Nimbus Gold žieminiuose rapsuose iki sudygimo (BBCH 00-09).
Didžiausias purškimų skaičius – 1

ŽIEMINIAI RAPSAI
Poveikis žieminiuose rapsuose iki sudygimo, kai NIMBUS GOLD norma 2,5 l/ha
Labai geras veikimas (100-95%):
šiurkščieji burnočiai (Amaranthus retroflexus), trikertės žvaginės (Capsela bursa pastoris), paprastieji pokliai (Descurainia sophia), snapučiai (Geranium spp), notrelės (Lamium spp.), bekvapės ramunės (Tripleurospermum inodorum), vaistinės ramunės (Chamomila recutita), daržinės žliūgės (Stellaria media), dirvinės čiužutės (Thlaspi arvense), veronikos (Veronica spp.), dirvinės smilguolės (Apera spica-venti), vienmetės miglės (Poa annua)
Geras veikimas (94,9-85%): peliniai pašiaušėliai (Alopecurus myosuroides), baltosios balandos (Chenopodium album), kibieji lipikai (Galium aparine), aguonos birulės (Papaver rhoeas)
Vidutinis veikimas (84,9-70%): dirvinės našlaitės (Viola arvensis)
Silpnas veikimas (69,9-50%): garstukai (Sinapis arvensis)

Poveikis žieminiuose rapsuose iki sudygimo, kai NIMBUS GOLD norma 2,0 l/ha
Labai geras veikimas (100-95%): trikertės žvaginės (Capsela bursa pastoris), baltosios balandos (Chenopodium album), kibieji lipikai (Galium aparine), notrelės
(Lamium spp.), bekvapės ramunės (Tripleurospermum inodorum), vaistinės ramunės (Chamomila recutita), daržinės žliūgės (Stellaria media), dirvinės čiužutės (Thlaspi arvense), veronikos (Veronica spp.), dirvinės smilguolės (Apera spica-venti (1)), vienmetės miglės (Poa annua)
Geras veikimas (94,9-85%): šiurkščieji burnočiai (Amaranthus retroflexus), snapučiai (Geranium spp), aguonos birulės (Papaver rhoeas)
Vidutinis veikimas (84,9-70%): peliniai pašiaušėliai (Alopecurus myosuroides)
Silpnas veikimas (69,9-50%): dirvinės našlaitės (Viola arvensis)

Didžiausią rekomenduojamą normą naudokite, kai piktžolėtumas yra didelis, laukuose vyraujančios piktžolės yra snapučiai Geranium spp., ramunės Matricaria spp., aguonos Papaver spp., našlaitės Viola spp. ir peliniai pašiaušėliai Alopecurus myosuroides.
Kai piktžolėtumas nėra didelis, laukuose vyraujančios piktžolės yra trikertės žvaginės Capsella bursa pastoris, notrelės Lamium spp, daržinės žliūgės Stelaria media, veronikos Veronica spp .– galima naudoti mažiausią Nimbus Gold normą - 2,0 l/ha. Mažesnę normą naudokite lengvose dirvose su mažu humuso kiekiu.

Atsparumo valdymas
Nimbus Gold dvi veikliosios medžiagos metazachloras ir dimethenamidas-P priklauso chloracetamidų klasės herbicidams, o klomazonas - chinolino karboksirūgšties klasės herbicidams. Pagal HRAC klasifikaciją metazachloras ir dimetenamidas priklauso K3 grupei (slopinantis labai ilgos grandinės riebalų rūgščių gamybą), o trečioji - klomazonas yra karotinoidų sintezės inhibitorius, HRAC kodas F3.
Kai kurioms vienaskilčių piktžolių rūšims (tokioms kaip: pelinis pašiaušėlis, tuščioji aviža ir gausiažiedė svidrė) gali išsivystyti atsparumas herbicidams, ir tai gali sumažinti veiksmingumą. Siekiant užkirsti tam kelią, reikia laikytis atsparumo mažinimo strategijos. Naudodami herbicidus, visada vadovaukitės HRAC ir mokslininkų rekomendacijomis, kad būtų sumažinta atsparumo išsivystymo rizika.
Pakartotinas herbicidų iš tos pačios cheminės grupės naudojimas gali paskatinti atsparių piktžolių atsiradimą. Siekiant sumažinti atsparumo atsiradino riziką, reikia naudoti prevenciją ir rizikos mažinimo strategiją. Naudokite produktus su skirtingu veikimo būdu iš skirtingų cheminių grupių, pakaitomis arba mišiniuose, kartu su veiksminga agrotechnika ir sėjomaina. Visais atvejais naudokite tik rekomenduojamas normas. Sekite HRAC gairėmis.
Nimbus Gold atsparumo valdymo strategija:
- Visuomet vadovaukitės HRAC gairėmis, siekdami sumažinti atsparumo atsiradimo riziką.
- Jei tik įmanoma, maksimaliai naudokite kitus piktžolių naikinimo būdus (pvz.: sėjomainą, arimą, tolygų sėklos guolio paruošimą ir kt.).
- Naudokite produktus su skirtingu veikimo būdu iš skirtingų cheminių grupių, pakaitomis arba sėjomaininiuose augaluose.
- Vienaskilčių piktžolių kontrolei naudokite veiksmingus herbicidus, su kitokiu veikimo būdu iš kitų cheminių grupių (pvz.: Focus Ultra)
- Stebėkite laukus reguliariai ir išsiaiškinkite prasto veikimo priežastis.

Atsargumo priemonės
Venkite produkto patekimo ant augalų iš neapdorojamo ploto.
Po Nimbus Gold panaudojimo, esant nepalankiomis oro sąlygoms, gali pasitaikyti augalų streso simptomų (lengvas lapų pabalimas, dalinis pasėlių praretėjimas, laikinas augimo sustabdymas). Šie simptomai paprastai išnyksta po kelių savaičių ir neturi neigiamos įtakos rapsų derliui ir kokybei.
Nenaudokite Nimbus Gold, jei yra nors viena iš šių nepalankių sąlygų:
- Rapsų sėklos jau pradėjo dygti (esant ypač palankioms sąlygoms, rapsų dygimas gali prasidėti praėjus 36 valandoms po sėjos)
- Rapsų sėklos nepadengtos 20 mm dirvos sluoksniu
- Prognozuojamas smarkus lietus
- Rapsai buvo pasėti vėlai
- Labai lengvos dirvos su mažu humuso kiekiu
- Durpiniai dirvožemiai
Po purškimo iškritę gausūs krituliai gali pristabdyti pasėlių augimą, nors paprastai pasėliai sudygsta greitai.
Vėlyvesnės sėjos rapsai nuo herbicido poveikio atsigauna lėčiau.
Durpiniuose dirvožemiuose ir laukuose, kur daug organinių liekanų (pvz.: dirvos paviršiuje likę neįterpti šiaudai) geriau naudoti kitus herbicidus, kuriuos galima naudoti rapsams ir piktžolėms sudygus.

Sėjomaina
Žieminiai rapsai
Sekančiais metais po žieminių rapsų purkštų su Nimbus Gold derliaus nuėmimo, normaliomis sąlygomis galima auginti visus augalus.
Jei atsitinka taip, kad augalai žūva dar tą patį rudenį, o Nimbus Gold jau buvo panaudotas, juos galima atsėti šiais augalais:
Atsėjant tą patį rudenį
Dirvą suarus 15 cm gyliu galima auginti žieminius rapsus.
Atsėti javais galima tik praėjus 2 mėnesiams po herbicido panaudojimo, dirvą būtina suarti (galimi nežymus pabalimai).
Atsėjant sekantį pavasarį
KUKURŪZUS
VASARINIUS RAPSUS, sėti arba sodinti KOPŪSTUS
(arba kitus kryžmažiedžius augalus) – be apribojimų Dirvą sukultivavus 15 cm gyliu, galima auginti šiuos augalus:
JAVUS - (vasarinius kviečius, miežius, avižas)
Ankštinius (PUPAS, ŽIRNIUS)
CUKRINIUS RUNKELIUS
SAULĖGRĄŽAS

Vandens kiekis
Rekomenduojamas vandens kiekis: 200–400 l/ha. Kai kuriais atvejais, esant palankioms sąlygoms purškimui ir turint specialią įrangą galima naudoti minimalų vandens kiekį – 100 l/ha.

Tirpalo paruošimas
Niekada neruoškite daugiau tirpalo, nei planuojate išpurkšti.
PRIEŠ NAUDODAMI GERAI IŠMAIŠYKITE. Kad produktas gerai išsimaišytų, prieš atidarydami produkto pakuotę, kelis kartus apverskite. Į purkštuvą supilkite 3/4 reikiamo vandens, ir įjunkite maišymą.
Supilkite reikiamą Nimbus Gold kiekį į purkštuvą maišyklei sukantis. Papildykite trūkstamu vandens kiekiu ir gerai išmaišykite. Maišyklė turi dirbti tol, kol baigsite purkšti.

Maišymas
Nimbus Gold iš karto po sėjos naudojamas herbicidas, kuris turi tris veikliąsias medžiagas. Netikslinga jį maišyti su su kitais dirviniais herbicidais, fungicidais ar augimo reguliatoriais.

Skirtas profesionaliam naudojimui!

Registruotas kultūromsNormaBBCH
Rapsai (žieminiai)2 - 2.5 l0 - 9