Orius 250 EW

Gamintojas
NUFARM
Kategorija
Fungicidai
Registruota iki
2024-08-31
Registracijos numeris
AS2-42F/2015
Veiklios medžiagos
Nuorodos

Orius 250 EW triazolų grupės sisteminis fungicidas naudojamas žieminių ir vasarinių kviečių, kvietrugių žieminių ir vasarinių rapsų pasėliuose grybinėms ligoms naikinti. Preparatas skirtas profesionaliajam naudojimui!

BENDRA INFORMACIJA
ORIUS 250 EW yra sisteminis fungicidas naudojamas žieminių ir vasarinių kviečių, kvietrugių bei žieminių ir vasarinių rapsų pasėliuose grybinėms ligoms naikinti.

Veikimo būdas
Veiklioji medžiaga tebukonazolas – sisteminio veikimo fungicidas, turintis apsauginį, gydomąjį ir naikinantį patogeninius grybus poveikį. Veikia kaip sterolų biosintezės inhibitorius (slopina biosintezės procesą). Patekęs į grybą, tebukonazolas sutrikdo ergosterolio, užtikrinančio ląstelių membranos (sienelių) funkcijas bei formavimąsi, veiklą. Išpurkštas ORIUS 250 EW pasiskirsto tolygiai po visą augalą, užtikrindamas stabilią ir ilgalaikę apsaugą nuo grybinių ligų, taip pat gydo jau nuo prasidėjusios infekcijos.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS
ORIUS 250 EW – plataus spektro sisteminis fungicidas. Naudojamas kaip profilaktinė ir gydomoji priemonė nuo javų ir rapsų ligų. Tik tuomet, kai ORIUS 250 EW naudojamas tinkamu laiku, jis efektyviausias. Norint nustatyti tinkamiausią purškimo laiką, būtina nuolat stebėti pasėlį.
Ligos plinta ne vienu metu, tai priklauso nuo ligos biologinių savybių, augalų vystymosi tarpsnio, meteorologinių bei kitų sąlygų, taip pat tinka naudoti pasireiškus pirmiesiems ligos požymiams.
Purškiant laiku bei rekomenduojamomis normomis ORIUS 250 EW pasižymi dideliu stabilumu, tolygiai pasiskirsto visuose lapo audiniuose ir tai užtikrina ilgalaikę apsaugą (apie 4 savaites). Praėjus 2 val. po purškimo lietus efektyvumo nesumažina.

ORIUS 250 EW poveikio spektras

ŽIEMINIAI IR VASARINIAI KVIEČIAI BEI KVIETRUGIAI
Ligos: Miltligė (Blumeria graminis), Lapų septoriozė (Zymoseptoria tritici), Varpų septoriozė (Phaeosphaeria nodorum), Kviečių dryžligė (Pyrenophora tritici-repentis), Rudosios rūdys (Puccinia recondita), Varpų fuzariozė (Fusarium spp.)
Purškimo norma: 1,0 L/ha
Karencija: 35 dienos.
Purškimo laikas: ORIUS galima purkšti nuo bamblėjimo pradžios iki žydėjimo pabaigos (BBCH 30-69). Nuo varpų fuzariozės rekomenduojama purkšti nuo plaukėjimo pabaigos iki žydėjimo vidurio (BBCH 59-65).

ŽIEMINIAI RAPSAI
Ligos: Juodoji dėmėtligė (Alternaria brassicae), Baltasis (sklerotinis) puvinys (Sclerotinia sclerotiorum), Netikroji miltligė (Peronospora brassicae), Fomozė (Leptoshaeria maculans)

VASARINIAI RAPSAI
Ligos: Juodoji dėmėtligė (Alternaria brassicae), Baltasis (sklerotinis) puvinys (Sclerotinia sclerotiorum)

Purškimo norma: rudenį – 0,5 l/ha arba pavasarį - 1,0 l/ha.
Karencija: 56 dienos.

Purškimo laikas ir normos
Nuo fomozės žieminiai rapsai purškiami rudenį 4-6 lapelių dydžio (BBCH 14-16). ORIUS 250 EW veikia apie 4 savaites, neleidžia ligoms plisti, taip veikia kaip augimo reguliatorius, žieminiai rapsai neperauga, gerėja jų žiemojimas.
Pavasarį žieminiai ir vasariniai rapsai ORIUS 250 EW purškiami nuo šoninių ūglių formavimosi pradžios iki žydėjimo pabaigos, bet ne vėliau kaip 56 dienos iki derliaus nuėmimo (BBCH 30-69). Stebėkite pasėlį ir fungicidą naudokite pradėjus plisti ligoms.
Baltąjį puvinį naikinkite nuo žydėjimo pradžios iki vidurio (BBCH 63-65), juodąją dėmėtligę naikinkite žydėjimo pabaigoje pradėjus formuotis ankštaroms (BBCH 69).

Vandens kiekis: 200-400 L/ha.
Didžiausias vandens kiekis rekomenduojamas vešliems pasėliams ypač sausomis oro sąlygomis.

Didžiausias purškimų skaičius:
žieminiams rapsams – 1 (arba rudenį, arba pavasarį), vasariniams - 1.

ATSPARUMO IŠSIVYSTYMO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONĖS
Orius 250 EW esanti veiklioji medžiaga tebukonazolas yra triazolų klasės fungicidas, kuris stabdo ergosterolio, parazitinių grybų ląstelės membranos statybinės medžiagos, sintezę (FRAC kodas G1). Laikoma, kad kryžminis atsparumas egzistuoja tarp visų G1 veikimo pobūdį turinčių veikliųjų medžiagų, tačiau kryžminio atsparumo nėra su kitomis ergosterolio sintezę stabdančiomis veikliosiomis medžiagomis (FRAC kodas G2, G3).
Atsparumo išsivystymo rizika Orius 250 EW yra vertinama kaip vidutinė, todėl būtina laikytis atsparumo išsivystymo riziką mažinančių priemonių:
- Laikykitės gamintojo rekomenduojamų normų.
- Purkškite fungicidą prevenciškai, kai ligų pasireiškimo rizika yra didelė. Venkite gydomųjų purškimų.
- To paties sezono metu vienų ergosterolio sintezę stabdančių fungicidų (FRAC kodas G1) nenaudokite pakartotinai nuo didelę atsparumo išsivystymo riziką turinčių patogenų (pvz., miltligė javuose).
Pakartotinam purškimui naudokite kito veikimo produktus arba mišinius su jais. Tai mažina atsparių grybų rasių susidarymo riziką.

TIRPALO RUOŠIMAS
Reikiamą preparato kiekį būtina iš pradžių išmaišyti nedideliame vandens kiekyje, o vėliau įjungus maišyklę, supilti į pripildytą vandeniu purkštuvą. Purškimo ir pertraukų metu maišyklė turi būti įjungta. Visas tirpalas tuoj pat išpurškiamas. Tuščią tarą reikia išskalauti švariu vandeniu, o paplavas supilti į purkštuvą ir išpurkšti. Prieš pradedant darbą, sureguliuoti purkštuvą, patikrinti jo rezervuarą, vamzdynų, purkštukų švarumą. Kasdien po darbo ar keičiant preparatus, purkštuvo talpą, vamzdynus, purkštukus reikia išplauti švariu vandeniu.

Skirtas profesionaliam naudojimui!

Registruotas kultūromsNormaBBCHPeriodas iki derliaus nuėmimo
Kviečiai (žieminiai)1 l30 - 6935
Kviečiai (vasariniai)1 l30 - 6935
Kvietrugiai (žieminiai)1 l30 - 6935
Kvietrugiai (vasariniai)1 l30 - 6935
Rapsai (žieminiai)0.5 - 1 l14 - 6956
Rapsai (vasariniai)0.5 - 1 l30 - 6956