Tebuplius

Gamintojas
Sharda
Kategorija
Fungicidai
Registruota iki
Registracija pasibaigusi
Registracijos numeris
AS2-55F
Veiklios medžiagos
Nuorodos

Veiklioji medžiaga: 250 g/l tebukonazolas (24,2%)
Produkto forma: Aliejinė vandens emulsija

TEBUPLIUS – plataus spektro, sisteminio poveikio triazolų cheminės klasės fungicidas, naudojamas kaip profilaktinė ir gydomoji priemonė žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių ir vasarinių miežių ir žieminių rapsų pasėliuose nuo grybinių ligų.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS
TEBUPLIUS – plataus spektro sisteminis fungicidas. Naudojamas kaip profilaktinė ir gydomoji priemonė nuo žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių ir vasarinių miežių bei žieminių rapsų ligų. Tik tuomet, kai TEBUPLIUS naudojamas tinkamu laiku, jis efektyviausias. Norint nustatyti tinkamiausią purškimo laiką, būtina nuolat stebėti pasėlį.
TEBUPLIUS pasižymi geru efektyvumu nuo lapų ligų, veiksmingas nuo javų varpų fuzariozės (Fusarium spp.). TEBUPLIUS efektyviai saugo žieminius ir vasarinius kviečius nuo lapų ir varpų septoriozės, nuo rūdžių ir miltligės, žieminius ir vasarinius miežius - nuo tinkliškosios dryžligės, rūdžių, rinchosporiozės, miltligės, varpų fuzariozės. Žieminius rapsus TEBUPLIUS saugo nuo juodosios dėmėtligės, baltojo puvinio, ir iš dalies yra efektyvus nuo fomozės.
Purškiant laiku bei rekomenduojamomis normomis TEBUPLIUS, tolygiai pasiskirsto visuose lapo audiniuose ir tai užtikrina ilgalaikę apsaugą (apie 4 savaites). Praėjus 2 val. po purškimo lietus efektyvumo nesumažina. TEBUPLIUS nenaudokite esant šaltam orui (mažiau nei 120C), rasai ir vėjo greičiui esant didesniam nei 5 m/s. TEBUPLIUS efektyvus plintant ligoms ir kartu stimuliuoja augalų augimą.

TEBUPLIUS poveikio spektras

ŽIEMINIAI IR VASARINIAI KVIEČIAI
Lapų septoriozė (Mycosphaerella graminicola), Varpų septoriozė (Phaeosphaeria nodorum), Rudosios rūdys (Puccinia recondita), Miltligė (Blumeria graminis), Varpų fuzariozė (Fusarium spp.)
Purškimo laikas ir normos
TEBUPLIUS galima purkšti nuo bamblėjimo pradžios iki žydėjimo pabaigos (BBCH 30–69).
Nuo varpų fuzariozės purkšti žydėjimo tarpsniu (BBCH 61–65)
Purškimo norma: 1 l/ha
Vandens kiekis: 200–400 l/ha
Didžiausias vandens kiekis rekomenduojamas vešliems pasėliams ypač sausomis oro sąlygomis.
Didžiausias purškimų skaičius - 1.
Karencija: 35 dienos.

ŽIEMINIAI IR VASARINIAI MIEŽIAI
Tinkliškoji dryžligė (Pyrenophora teres), Smulkiosios rūdys (Puccinia hordei), Rinchosporiozė (Rhynchosporium secalis), Miltigė (Blumeria graminis), Varpų fuzariozė (Fusarium spp.),
Purškimo laikas ir normos
TEBUPLIUS galima purkšti nuo bamblėjimo pradžios iki žydėjimo pabaigos (BBCH 30–69).
Nuo varpų fuzariozės purkšti žydėjimo tarpsniu (BBCH 61–65)
Purškimo norma: 1 l/ha
Vandens kiekis: 200–400 l/ha
Didžiausias vandens kiekis rekomenduojamas vešliems pasėliams ypač sausomis oro sąlygomis.
Didžiausias purškimų skaičius - 1.
Karencija: 35 dienos.

ŽIEMINIAI RAPSAI
Juodoji dėmėtligė (Alternaria brassicae), Baltasis puvinys (Sclerotinia sclerotiorum), Fomozė (Leptosphaeria maculans)
Purškimo laikas ir normos - Stebėkite pasėlį ir fungicidą naudokite pradėjus plisti ligoms.
Prieš fomozę purkšti rudenį, kaip rapsai turi 4–6 lapelius.
Baltąjį puvinį naikinkite žydėjimo pradžioje žiedlapiams krintant (BBCH 63–65 tarpsniai), juodąją dėmėtligę naikinkite žydėjimo pabaigoje pradėjus formuotis ankštaroms (BBCH 69–75 tarpsnyje). TEBUPLIUS veikia 15–20 dienų.
Purškimo norma:
rudenį 0.5 l/ha arba pavasarį 1.0 l/ha.
Vandens kiekis: 200–400 l/ha
Didžiausias purškimų skaičius - 1 (arba rudenį arba pavasarį).
Karencija: 60 dienų.

TIRPALO RUOŠIMAS
Reikiamą preparato kiekį būtina iš pradžių išmaišyti nedideliame vandens kiekyje, o vėliau įjungus maišyklę, supilti į pripildytą vandeniu purkštuvą. Purškimo ir pertraukų metu maišyklė turi būti įjungta. Visas tirpalas tuoj pat išpurškiamas. Tuščią tarą reikia išskalauti švariu vandeniu, o paplavas supilti į purkštuvą ir išpurkšti. Prieš pradedant darbą, sureguliuoti purkštuvą, patikrinti jo rezervuarą, vamzdynų, purkštukų švarumą. Kasdien po darbo ar keičiant preparatus, purkštuvo talpą, vamzdynus, purkštukus reikia išplauti švariu vandeniu.

ATSPARUMO IŠSIVYSTYMO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONĖS
Neatmetama galimybė, kad naudojant produktą gali išsivystyti atsparios patogeninių grybų populiacijos, ko pasekoje efektyvumas gali sumažėti.
Produkto veiklioji medžiaga (tebukonazolas) priklauso cheminei triazolų grupei. Pagal veikimo pobūdį ji priskiriama DMI fungicidams (FRAC kodas G1). Atsparumo išsivystymo rizika DMI fungicidams vertinama kaip vidutinė, todėl turi būti taikomos atsparumo išsivystymo rizikos mažinimo priemonės. TEBUPLIUS būtina naudoti pagal rekomendacijas, t.y. nuo rekomenduojamų ligų, nurodytu purškimo laiku, naudojant registruotas normas. Nenaudokite mažesnės normos ir nepurkškite daugiau kartų nei nurodyta etiketėje. Skirtingai veikiančių fungicidų naudojimas mišiniuose ar pakaitomis mažina atsparių grybų rasių susidarymo riziką.

Skirtas profesionaliajam naudojimui

Registruotas kultūromsNormaBBCHPeriodas iki derliaus nuėmimo
Kviečiai (žieminiai)1 l30 - 6935
Kviečiai (vasariniai)1 l30 - 6935
Miežiai (vasariniai)1 l30 - 6935
Miežiai (žieminiai)1 l30 - 6935
Rapsai (žieminiai)0.5 - 1 l63 - 6560
Rapsai (žieminiai)0.5 - 1 l69 - 7560
Rapsai (vasariniai)0.5 - 1 l63 - 6560
Rapsai (vasariniai)0.5 - 1 l69 - 7560