Tripali

Gamintojas
Cheminova
Kategorija
Herbicidai
Registruota iki
2024-07-31
Registracijos numeris
AS2-28H
Veiklios medžiagos
Nuorodos

NAUDOJIMO NURODYMAI
Tripali sudėtyje yra veikliosios medžiagos metsulfuron metilas, tribenuron metilas - sulfonilkarbamidų grupės herbicidai ir florasulamas - triazolpirimidinų grupės herbicidas. Piktžolės naikinamos blokuojant augalo fermento acetolaktato sintazės (ALS) biosintezę, kurios metu susidaro šakotųjų grandinių amino rūgštys: leucinas, izoleucinas ir valinas – pagrindiniai baltymų ir kitų augalo komponentų statybos blokai.
Tripali – sisteminis herbicidas, patenkantis į augalą daugiausiai per lapus ir greitai išplintantis augale. Piktžolės nustoja augti mažiau nei per šešias valandas po panaudojimo. Veikimas prasideda jaunuose augalo audiniuose, piktžolės per kelias dienas pagelsta arba pabąla.
Paprastai, atsižvelgiant į rūšį ir aplinkos sąlygas, piktžolės žūva per 1–3 savaites po panaudojimo.
Tripali naikina dviskiltes piktžoles vasariniuose ir žieminiuose javuose (miežiuose, avižose, rugiuose, kvietrugiuose ir kviečiuose), kaip nurodyta žemiau pateiktoje lentelėje.

PURŠKIMO LAIKAS
Žieminiuose javuose – kviečiuose, rugiuose, kvietrugiuose, miežiuose - piktžoles geriausia naikinti anksti pavasarį, kai vyksta aktyvi vegetacija, o oro temperatūra yra ne žemesnė kaip +5 oC, optimali – virš + 10 oC.
Vasariniuose javuose - kviečiuose, kvietrugiuose, miežiuose, avižose - auginamuose mažai humuso turinčiuose dirvožemiuose piktžoles geriausia naikinti, kai piktžolės yra nuo skilčialapių iki 4 lapelių tarpsnyje;
Vasariniuose javuose - kviečiuose, kvietrugiuose, miežiuose, avižose auginamuose daug humuso turinčiuose dirvožemiuose piktžoles geriausia naikinti, kai piktžolės yra 2- 4 lapelių tarpsnyje.

Atsparumas lietui: Mažiausiai 1 valandą po purškimo turėtų nelyti.

SĖJOMAINA
Jei dėl kažkokių priežasčių pasėlis nupurkštas Tripali žuvo, tai praėjus 1 mėnesiui po purškimo ir  lauką giliai suarus galima sėti tik vasarinius kviečius.
Tais pačiais kalendoriniais metais 3 mėnesių laikotarpyje po purškimo Tripali galima sėti tik javus be įsėlio.
Tais pačiais kalendoriniais metais praėjus daugiau nei 3 mėnesiai po purškimo Tripali 35g/ha galima sėti javus be įsėlio, taip pat javus su žolių ir dobilų įsėliu, žieminius rapsus.
Kitą pavasarį galima sėti ir sodinti: javus, javus su žolių ar dobilų įsėliu, vasarinį rapsą, bulves, pupas, žirnius, kukurūzus, linus, cukrinius runkelius.
Cukrinius runkelius galima sėti tik jei praeitais metais Tripali buvo naudota 35 g/ha norma.
Smėlingose dirvose, kur smėlio >50 % ir pH >8 ant pasėtų, pasodintų žieminių rapsų, cukrinių runkelių ir bulvių gali atsirasti chlorotinės dėmės.
Po Tripali panaudojimo kitais metais nesėti, nesodinti gėlių, daržovių, dekoratyvinių augalų

Registruotas kultūromsNormaBBCH
Kviečiai (žieminiai)35 g23 - 39
Žieminiai rugiai35 g23 - 39
Kvietrugiai (žieminiai)35 g23 - 39
Miežiai (žieminiai)35 g23 - 39
Kviečiai (vasariniai)35 l13 - 39
Miežiai (vasariniai)35 l13 - 39
Avižos (vasarinės)35 l13 - 39