Galera

Producător
Dow AgroSciences
Categorie
Erbicide
Înregistrat până la
2029-02-14
Numarul de înregistrare
AS2-44H/2014
Materiale active
Legături
  • Fisa Siguranta MaterialeVezi
  • EtichetaVezi

Veikliosios medžiagos: klopiralidas 267 g/l (22.92 %) + pikloramas 67 g/l (5.75 %)
Preparato forma: vandens tirpalas

Galera – tai sisteminis herbicidas, skirtas sudygusioms vienmetėms ir kai kurioms daugiametėms dviskiltėms piktžolėms naikinti žieminiuose bei vasariniuose rapsuose.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS
Galera - herbicidas, skirtas sudygusioms piktžolėms naikinti žieminiuose bei vasariniuose rapsuose. Efektyviai naikinamos ramunės, kibieji lipikai, baltosios balandos, vijokliniai pelėvirkščiai, rugiagėlės, usnys.

VEIKIMO BŪDAS
Galera sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos – klopiralidas ir pikloramas. Abi veikliosios medžiagos veikia auksinų sintezę.
Galera į augalą patenka per lapus ir su sultimis pasiskleidžia visame augale (šaknyse taip pat). Poveikis jautriems augalams bus pastebimas jau po 1 – 2 dienų. Jų augimas sustoja, o piktžolės visiškai žūsta per 3 – 4 savaites po purškimo.

AUGALAI
Galera skirta dviskiltėms piktžolėms naikinti žieminiuose ir vasariniuose rapsuose.
Nenaudoti sėkliniuose pasėliuose ir rapsų veislėje Mendel ir Quartz.

NAUDOJIMO LAIKAS
Žieminius rapsus purkšti pavasarį, nuo stiebo ilgėjimo pradžios iki kol lapai uždengę butonus (BBCH 30-50).
Vasarinius rapsus galima purkšti 2 - 4 tikrųjų lapelių tarpsnyje (BBCH 12-14).
Vėluojant purškimą – galimi derliaus nuostoliai.

NAUDOJIMO NORMA

ŽIEMINIAI RAPSAI
Augimo tarpsnis BBCH: 30–50
Norma: 0.3 l/ha (1)
Efektyvumas >90%: Bekvapis šunramunis (Tripleurospermum perforatum), Vaistinė ramunė (Matricaria recutita), Rugiagėlė (Centaurea cyanus)
Efektyvumas 80–90%: Kibusis lipikas (Galium aparine), Vijoklinis pelėvirkštis (Fallopia convolvulus), Dirvinė usnis (Circium arvensis), Dirvinė pienė (Sonchus arvensis)

VASARINIAI RAPSAI
Augimo tarpsnis BBCH: 12–14
Norma: 0.3 l/ha (1)
Efektyvumas >90%: Bekvapis šunramunis (Tripleurospermum perforatum), Vaistinė ramunė (Matricaria recutita), Rugiagėlė (Centaurea cyanus)
Efektyvumas 80–90%: Kibusis lipikas (Galium aparine), Vijoklinis pelėvirkštis (Fallopia convolvulus), Dirvinė usnis (Circium arvensis), Dirvinė pienė (Sonchus arvensis), Baltoji balanda (Chenopodium album)

(1) GALERA rekomenduojama naudoti kartu su paviršiaus aktyviąja medžiaga (gamintojas rekomenduoja naudoti 0,3 l/ha DASSOL). Taip užtikrinamas geresnis produkto padengimas ant augalo lapų ir geresnis efektyvumas prieš baltąsias balandas ir kibiuosius lipikus.

ORO SĄLYGOS PURŠKIMO METU
Optimalus Galeros efektyvumas pasiekiamas purškiant iš ryto, augalams aktyviai augant.
Dieną purškimo metu temperatūra turi būti aukščiau 8–9 C.
Nepurkšti, jei prieš ar po purškimo prognozuojamos šalnos.
Nepurkšti, kai augalai paveikti streso, kurį sukelia šaltos temperatūros, dideli temperatūros svyravimai paros bėgyje, labai karštas (>25 C), sausra, užmirkusi dirva, kenkėjų infestacija, maisto medžiagų trūkumas, kitų pesticidų pažeidimas. Jei Galera purškiama nepaisant aukščiau išvardintų stresinių sąlygų, gali būti pastebimas rapsų žydėjimo vėlavimas iki 14– 20 dienų lyginant su nepurkštu lauku. Dėl to gali vėluoti ir derliaus nuėmimo laikas, kas savo ruoštu įtakoja derliaus kokybę – aliejaus kiekį. Nepurkšti vėjuotą dieną. Ypatingai saugoti, kad tirpalo dulksna nepatektų ant šalia augančių augalų. Lietus 6 val. po purškimo įtakos Galeros efektyvumui neturi.

DIRVA
GALERA gali būti naudojama visų tipų dirvožemiuose.

SUDERINAMUMAS
Galera negali būti maišoma su kitais herbicidais, insekticidais, fungicidais, mikroelementinėmis ir skystomis trąšomis.

ĮSPĖJIMAS
Keletas augalų, tokių kaip bulvės, ankštiniai, skėtiniai ir kt. augalai (žr. sk. PASTABOS, yra labai jautrūs Galeros veikliosioms medžiagoms, todėl turi būti atkreiptas ypatingas dėmesys, dėl vėjo galimos neigiamos įtakos šalia augantiems jautriems augalams purškimo metu.

PASTABOS
Žemiau išvardinti augalai yra labai jautrūs Galeroje esančiai klopiralido veikliajai medžiagai:
- Bulvės ir kt. solanaceae šeimos augalai,
- Žirniai, pupos, lubinai ir kt. ankštiniai augalai,
- Morkos ir kt. skėtiniai augalai
- Salotos ir kt. graižažiedžiai augalai.
Augalai ar jų liekanos, kuriose yra klopiralido, gali pakenkti jautriems augalams. Todėl nesėti ir nesodinti jautrių augalų į dirvą, neseniai nupurkštą Galera.
Augalų ir jų liekanų nenaudoti šiltnamiuose ir kompostavimui. Po Galeros panaudojimo prieš pradedant purkšti jautrius Galerai augalus, būtina įsitikinti, jog purškimo įrenginiai kruopščiai išplauti

KITAIS METAIS AUGINAMI ŽEMĖS ŪKIO AUGALAI
Kitais metais auginamiems žemės ūkio augalams jokių apribojimų nėra, tačiau būtina laikytis nurodymų, aprašytų skyriuje PASTABOS.

ATSĖJIMAS
Atsėjant žuvusius pasėlius, kurie buvo nupurkšti GALERA, gali būti sėjami javai, žolės ir kukurūzai.

PURŠKIMO TECHNIKA IR VANDENS KIEKIS
GALERA turi būti išpurkštas tvarkingais ir pagal gamintojo reikalavimus kalibruotais traktoriniais hidrauliniais lauko purkštuvais. Įrenginys gali turėti išmaišymo indą ar tiesioginio įpurškimo sistemą.

TIRPALO PARUOŠIMAS
Prieš pradedant ruošti tirpalą, būtina įsitikinti, kad purkštuvas yra kruopščiai išplautas, ypač jei jis buvo naudotas kitiems augalams purkšti.
Kai naudojamas išmaišymo indas, pusė purkštuvo talpos užpildoma vandeniu. Tuomet į išmaišymo indą pripilamas reikiamas GALERA kiekis, kuris nusiurbiamas į purkštuvo talpą kartu su trūkstamu kiekiu švaraus vandens. Vėliau išmaišymo indas turi būti gerai išskalaujamas. Skalavimo procedūrą kartoti tol, kol jame nebesimato GALERA likučių.
Kai naudojamas tiesioginio įpurškimo įrenginys, nepraskiestas produktas automatiškai tiekiamas į vamzdžius, jungiančius purkštuvo talpą su purkštukais. Kai purkštuvas išjungiamas ar baigiamas purškimas, turi būti atliekamas vamzdynų praplovimas.

PURKŠTUVO VIDAUS PLOVIMAS
Likęs neišpurkštas tirpalas bei panaudotas purkštuvo plovimui vanduo turi būti išpurkštas ant to paties lauko, kur buvo naudotas produktas.
Tirpalo paruošimo talpa. Švaraus vandens talpa turi būti tokio dydžio, kad likęs tirpalas būtų praskiestas mažiausiai 50 kartų. Iš karto po purškimo, vidiniais purkštukais išplauti purkštuvo vidų. Rekomenduojama švarų vandenį išdalinti taip, kad purkštuvo tapos vidų galima būtų išplauti 2-3 kartus. Skalavimui panaudotas vanduo turi būti išpurkštas ant to paties lauko, kur buvo panaudotas darbinis tirpalas.
Tiesioginio įpurškimo sistema plaunama vadovaujantis aukščiau aprašytais reilalavimais.

PURKŠTUVO PLOVIMAS
Purkštuvo ir traktoriaus plovimas turi būti atliekamas tame pačiame lauke, kur buvo purškiamas tirpalas. Tokiu atveju purkštuvas turi turėti tam skirtą įrangą bei pakankamą švaraus vandens talpą. Purkštuvą galima plauti ir specialioje tam skirtoje purkštuvų plovimo aikštelėje, turinčioje paplavų surinkimo talpą.

ATSPARUMO RIZIKOS MAŽINIMO STRATEGIJA
Pagal veikimo pobūdį Galera veikliosios medžiagos, klopiralidas ir pikloramas, yra sintetiniai auksinai (HRAC grupė O). Galera, purškiama vieną kartą per sezoną, yra įsisavinama per lapus, todėl piktžolės nėra pastoviai veikiamos veikliųjų medžiagų. Dėl šios priežasties atsparumo atsiradimo tikimybė yra maža. Klopiralidas ir pikloramas daugiau nei du dešimtmečius buvo naudoti įvairiom plačialapėm piktžolėm naikinti (kibusis lipikas, ramunės, usnys ir kt.), tačiau nebuvo nustatytas šių piktžolių jautrumo sumažėjimo atvejų. Siekiant išvengti atsparumo atsiradimo, Dow AgroSciences rekomenduoja augalų rotacijoje naudoti skirtiną veikimo pobūdį turinčius herbicidus, sėjomainoje turėti vasarinių ir žieminių augalų. Šių rekomendacijų ypatingai griežtai reikia laikytis, jei naudojama neariminė technologija ar minimalus žemės dirbimas. Jei produktas buvo naudotas pagal reikalavimus, tačiau gautas nepakankamas efektyvumas, gali būti, kad tai atsparumo atsiradimo pradžia.

Skirtas profesionaliam naudojimui!

Înregistrat pentru culturiRaportScala BBCH - Stare dezvoltare fenologica a unei plante
Rapiţa de iarnă0.3 l30 - 50
Rapiţa de primăvară0.3 l12 - 14