Antarctic 500 SCRegistered until: 2023 M01 17
Doğal Tarım - Insektisit
9007

Özellikler: 2-3 ay gibi uzun kalıcılığa sahip, kontakt etkili bir bitki koruma ürünüdür. Kırmızı örümceklerin hem yazlık hem de kışlık yumurtalarının açılmasını önler.
Elma, Patlıcan, Fasulye, Hıyar, Bağ, Şeftali ve Soya bitkilerinde, kırmızı örümcekler zarar vermeden önce onların yumurtalarını ve genç larvalarını yok eden uzun etki süreli kontakt bir akarisittir. Tek uygulama ile mevsim boyunca kırmızı örümcekleri baskı altında tutar. Bal arılarına faydalı parazit ve pradetörlere menfi etkisi yoktur. Bunun için Entegre mücadele programlarının vazgeçilmez bir bitki koruma ürünüdür.

KULLANMA ŞEKLİ:
ANTARCTIC 500 SC’yi yılda yalnız bir defa kullanınız. Meyvede, Avrupa Kırmızı Örümceğine karşı, kışlık yumurtalar açılmadan önce, yani ağaçların pembe tomurcuk dönemi başlangıcında uygulama yapılmalıdır. Bu devre kaçırıldığı takdirde yaprak başına ortalama 1-2 ergin görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.
İki Noktalı Kırmızı Örümcek, Akdiken Akarı ve diğerlerinin hakim olduğu bahçelerde yapraklarda ilk örümcek hareketi görülür görülmez, yani taç yaprakların dökülmesi ile meyve tutum zamanı arasında uygulama yapılmalıdır.
Bağ, Sebze, Pamukta İki Noktalı Örümceğe Karşı, ilk örümcek hareketi görüldüğünde (yaprak başına 1-2 ergin) uygulama yapılmalıdır.

ANTARCTIC 500 SC ile uygulamadan en iyi sonucun alınabilmesi için iyi bir kaplama uygulama ile mümkündür. Ağaçların her tarafına yıkanır gibi uygulanmalıdır.
Etki şekli benzer ilaçların üst üste kullanılmaları ürünlere karşı direnci teşvik ettiğinden olası bir direnç olayını engellemek için benzer etki şekline sahip bitki koruma ürünlerini ikinci kez kullanmayınız.

DİRENÇ YÖNETİMİ:
ANTARCTIC 500 SC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup 10A olarak sınıflandırılan bir Akarisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için ANTARCTIC 500 SC‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup 10A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİĞİ:
Her çeşit ilaç ile güvenle karıştırılarak kullanılabilir. İlaçlama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

ANTİDOT:
Özel bir antidotu yoktur.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 056
Elma ağacı0 - 00 - 028
Fasulye0 - 00 - 03
Pamuk0 - 040 - 40-
Patlıcan0 - 00 - 03
Salatalık0 - 00 - 03
Soya fasulyesi0 - 040 - 40-
Şeftali0 - 00 - 021