AtacanKayıt süresi doldu
Cansa Kimya - Insektisit

ÖZELLİKLERİ:
Insect Growth Regulator (Böcek Gelişim Düzenleyicisi) grubundan, bir kitin sentezi engelleyicisidir. Kimyasal olarak benzoyl phenyl urea grubunda yer alır. Bazı böceklerin dış iskeletindeki kitin sentezini engelleyerek etili olur. Etkili olabilmesi için ağızdan alınması gereklidir, sistemik etkili olmadığından iyi bir kaplama ilaçlamaya ihtiyaç vardır.

KULLANMA ŞEKLİ: 
ATACAN böcek gelişme düzenleyicisi olup, esas etkisi mide yoluyladır.Kitin sentezini önleyerek etkisini gösterir.İlacı alan larvanın önce beslenme düzeni bozulur ve larva kitin sentezleyemediği için dönem değiştirirken ölür.
En uygun kullanma zamanı yumurta paketlerinin açılmaya başladığı zamandır.Bu dönem kaçırılmış ise küçük larvaların çoğunlukta olduğu zamandır.

İLACIN HAZIRLANMASI:
İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar suyla doldurulur.Gerekli miktarda ilaç başka bir kapta bir miktar suyla iyice karıştırılarak aletin deposuna aktarılır.Aletin karıştırma düzeni devamlı çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir.

KALİBRASYON : 
Dekara doz için kalibrasyon yapılır.İlaçlama aletinin deposu su ile doldurulur.İlaçlama yapılacak sahaya dolaştırılır ve ne kadar su gideceği hesaplanır.Önerilen dozda ilaç su ile karıştırılıp ilaçlama yapılır.

KARIŞABİLİRLİK: 
Kuvvetli alkali ilaçlar hariç yaygın akarisit, fungisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Pamuk0 - 075 - 7514