Başaran MRegistered until: 2024 M08 31
Agrobest - Herbisit
7144

Ozellikler
Dekara dozu belirlemek için kalibrasyon yapılır. Bunun için ilaçsız su dolu aletle , ilaçlama yapılacak alan ilaçlama yapar gibi dolaşılır. Dekara kullanılacak su miktarı hesaplanır

BENTAZONE 
Seçici kontak bir herbisittir. Oldukça az hareketlilik ile esas olarak yapraklardan alınır fakat aynı zamanda kökler tarafındanda alınabilir ve ksilemde akropetale doğru taşınır. 
Fotosentez II de fotosentetik elektron taşımını engeller. 
 
MCPA
Hormon tipi seçici sistemik bir herbisittir. Kökler ve yapraklar tarafından alınır ve taşınır. Meristematik dokudaki konsantrasyonu büyümeyi engeller. 
Önce  ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilenBAŞARAN M (Bentazone + MCPA 250+125 g/L) aletin deposuna aktarılır. Karıştırıcı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır, fazla beklemeden uygun zamanda ilaçlamaya geçilir.

BAŞARAN M (Bentazone + MCPA 250+125 g/L) yabancı otların 3-5 yapraklı olduğu dönemde kullanılır. Uygulamadan 2 gün önce tavalardaki su boşaltılarak çeltik kuruya alınır. Uygulamadan 48 saat (2 gün) sonra tavalara tekrar su verilir.
 
BAŞARAN M (Bentazone + MCPA 250+125 g/L) önerilen bitkilerde kullanılan  herbisit, fungisit ve insektisitlerle karıştırılarak uygulanabilir. Karışımların beklemeden kullanılması tavsiye edilir.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Pirinç0 - 0200 - 20060