Cansa Propanil F-34Kayıt süresi doldu
Cansa Kimya - Herbisit

ÖZELLİKLERİ:
Amide' lerin Anilide alt grubundan, Photosystem II inhibitor (fotosentez engelleyicisi) olarak etkili olan, sadece Çeltik tarımında kullanılan bir herbisittir.

KULLANIM ŞEKLİ: 
Çeltik tarlalarında yabancıotlara karşı kullanılan selektif herbisittir.Tavsiye edilen dozda ilaç su ile karıştırılarak, tazyikli pulverizatörler ile satha pulverize yapılarak uygulanır.
İlaçlama öncesi kullanılacak aletin dekara sarfettiği su miktarı veya bir dolu deponun ilaçlayacağı saha kalibrasyon denemesi yapılarak ölçülmelidir.Buna göre dekara tavsiye edilen dozda ilaç, yarıya kadar su dolu aletin deposunda iyice karıştırılmalı ve bir yandan da depo su ile doldurulmalıdır.
İlaçlı yabancıot mücadelesinde başarılı olmak için çeltik tavaları iyi tasfiye edilmiş olmalıdır.Çıkıştan sonra su seviyesi iyi ayarlanarak çeltik ve yabancıotların aynı seviyede çıkış ve büyümeleri sağlanmalıdır. İlaçlamalar ekimden 20-40 gün sonra çeltiklerin kardeşlenme
başlangıcında darıcanlar 2-5 yapraklı döneminde yapılmalıdır.İlaçlama için çeltik tavalarının suyu boşaltılır ve 24-36 saat kuruması beklenir.Dekara tavsiye edilen 900-1500 ml ilaç 25-60 lt. su ile satha mütecanis olarak pulverize edilmelidir.İlaçlamadan 48 saat sonra tavalara su verilir.Su ilk 4 günde yavaş 5. günde 15-20 cm seviyeye çıkacak şekilde verilmeli ve 15-20 gün bu seviyede tutulmalıdır.
İlaçlamalar rüzgarsız havada yapılmalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Yüksek alkali materyallerle karıştırılamaz.Diğer ilaçlarla ve sıvı yaprak gübreleri ile karıştırılmadan kullanılır.Fungisit, insektisit ve sıvı yaprak gübreleri 15 gün önce veya sonra kullanılmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Pirinç0 - 0900 - 1500-