Cot-PaxRegistered until: 2022 M07 12
Agrobest - growth-regulator
6050
MEPIQUAT CHLORIDE:
Gibberellik asit biyosentezini engeller.
Bitki boyunca  emilen  ve transloke olan bitki büyüme düzenleyicisidir.
Gerekli miktarda COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) uygun bir kap içerisinde, önce az bir miktar su ile karıştırılır. Bu karışım üçte ikisi su ile dolu ilaçlama tankının içerisine karıştırılarak eklenir. Sonra tank su ile tamamlanır. Daha sonra uygun zamanda ilaçlamaya  geçilir.
 
Pamuk : 
COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) pamukta arzu edilmeyen aşırı büyümeyi önler ve gelişmeyi düzenler . COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) ın sağladığı yararlar ;
-Koyu yeşil yaprak rengi , boğum aralarının kısalması ile buna bağlı olarak derli toplu bir bitki olur,böylece sıra araları daha geç kapanır.
-Güneş ışınları bitkiye daha iyi nüfuz eder ve alt dallardaki kozalara kadar ulaşır. Bitkinin  alt kısımlarında daha iyi bir hava sirkülasyonu oluşur ve böylece koza çürüklüğü önemli ölçüde azalır.Haşere kontrolü ve mücadelesi daha basit ve etkili olarak yapılabilir.Daha az tarak ve elma dökümü , daha iri kozalar, kozaların daha erken olgunlaşması ve erken hasat olur.

COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) uygulamasında nelere dikkat edilmelidir:
COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) etkilerinden tam anlamıyla yararlanabilmek için ;
-Pamuk tarlalarında yabancı ot ve haşere mücadelesi zamanında yapılmalıdır.
-Bitkinin normal gübre ihtiyacı karşılanmalıdır,normal sulama düzeni uygulanmalıdır.

COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) uygulama zamanı:
COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) için en uygun kullanma zamanı çiçeklenme başlangıcı ile bunu  takip eden 2 haftalık süre içerisindedir. Yukarıda belirtilen uygulama zamanı sulama imkanlarına göre 3-5 gün önceye veya sonraya alınabilir.

COT-PAX COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) uyglama Dozu:
COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) genel olarak bir defada ve  100 ml/da dozda uygulanır. COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) uygulanan tarlada anormal derecede  vejetatif bir gelişme olursa birinci tatbikattan 3-4 hafta sonra  50 ml/da dozda ikinci bir uygulama yapılması tavsiye edilir.

Soğan ve Sarmısak
Tohumdan üretilen soğanda ekimden 3-3,5 ay sonra, soğan 4-5 yaprklı iken, arpacıktan üretilen soğanlarda ekimden yaklaşık 2,5 ay sonra 
 
Yerfıstığı
Çiçek başlangıcı ve tam çiçek döneminde 

COT-PAX (Mepiquatchlorid 50 g/L) insektisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılabilir. Karışım yapılmadan önce bir ön karışım testi yapılması tavsiye edilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Pamuk0 - 0100 - 100-
Sarımsak0 - 0100 - 100-
Soğan0 - 0100 - 100-
Yer fıstığı0 - 0150 - 150-