Duett SuperRegistered until: 2022 M10 4
BASF - Fungisit
8863

Avantajları / Özellikleri
Geniş etki spektrumu ve daha etkili mücadele
Daha güçlü hastalık kontrolü
Güçlendirilmiş koruma süresi
2 üstün aktif maddenin sinerjistik gücü
Daha yüksek verim için artı güç
Güçlendirilmiş teknoloji
Koruyucu ve tedavi edici etkiye sahip sistemik özellikte bir fungisittir. Preparatta yer alan farklı etki mekanizmalarına sahip etkili madde sayesinde geniş etki spektrumuna ve uzun süreli koruma özelliğine sahiptir. İlaçlamadan hemen sonra bitki içerisine girer ve diğer bölümlere taşınarak uygulamadan 2 saat sonra yağacak olan yağmurdan etkilenmez ve iyi bir rezidüel koruma sağlar. Epoxiconazole; triazole grubu bir kimyasal olup, bitkinin yeşil aksamından bitki bünyesine alınır, etmenin bitkiye penetrasyonun, hautorya oluşumunu ve hücre çeperlerinde stereol biyosentezini engeller. Fenpropimorph ise morpholine grubu bir kimyasal olup stereol sentezine sahip funguslarda solunum mekanizmasını etkileyerek kontrol etmekte, enerji destek birimlerini bloke ederek büyüme ve gelişmeyi durdurmakta, çim borusunun uzamasını yüksek düzeyde etkileyerek sekonder enfeksiyon oluşumu engellemektedir.

Kullanma Şekli
Küllenme, Septorya Yaprak lekesi ve Pas hastalıklarına karşı ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır. Eğer hastalık koşulları devam ediyorsa ilk uygulamadan 3-4 hafta sonra ikinci bir uygulama yapılabilir.

Karışabilirlik Durumu:
Eğer bir karışım yapılacaksa, ayrı bir kapta ön karışım denemesi yapılmalıdır. Karışımların bekletilmeden kullanılması tavsiye edilir. Arrat, Fastac ve Cycocel ile karıştırılarak uygulanabilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Kışlık arpa0 - 0100 - 10035
Kışlık buğday0 - 0100 - 12535
Yazlık arpa0 - 0100 - 10035
Yazlık buğday0 - 0100 - 12535
Şeker pancarı0 - 075 - 7528