Efdal EtuxRegistered until: 2024 M03 12
Tarkim - Insektisit
9541

İlacın Hazırlanması:
Gerekli ilaç miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır. İlaçlamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya karışım serinliğinde yapılmalıdır. Her türlü aletle püskürtülebilir.
Kalibrasyonu: İlaçlamaya başlamadan önce, kullanma aletinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Önce bir depo su püskürtülerek ne kadar alanın ilaçlandığı bulunmalı sonra bu alana tekabül eden doz ile ilaçlı su hazırlanmalıdır.

DİRENÇLE İLGİLİ BİLGİ:
EFDAL ETUX, isimli bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grubu 10B olarak sınıflandırılmış bir akarisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için EFDAL ETUX 'un aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 10B harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösterin.
lmada Avrupa Kırmızı Örümceğine karşı: Mayıs ayından itibaren, 100 yaprakta periyodik olarak yapılarak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet bireyi geçmesi durumunda ilaçlama yapmak gerekir.
Domates ve Biberde iki noktalı kırmızı örümceğine karşı: Yaprak başına 3-5 adet canlı kırmızı örümcek bulunduğunda mücadeleye karar verilir.
Bağda İki noktalı kırmızı örümceğine karşı:  Ortalama 5-8 hareketli birey/yaprak yoğunluğuna ulaştığında bir ilaçlama yapılır. Gerektiğinde ikinci ilaçlama yapılabilir.
Alkali özelliktekiler hariç, diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak uygulanabilir. Uygulama için büyük miktarda karışım yapılmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye olunur.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Biber0 - 00 - 07
Domates0 - 00 - 03
Elma ağacı0 - 00 - 014
Karpuz0 - 025 - 253
Karpuz0 - 00 - 07
Pamuk0 - 025 - 5021
Turunçgiller0 - 00 - 021