Efdal Monate 720 ECRegistered until: 2025 M06 10
Tarkim - Herbisit
7785

İlacın Hazırlanması:
Önce tavsiye edilen dozdaki ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır, sonra kısmen su dolu aletin deposuna karıştırılarak konulur ve depo su ile tamamlanır. Bu şekilde hazırlanan ilaçlama mahlulü ekim öncesi veya sonrası uygulanır. 

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: EFDAL MONATE 720 EC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grubu N;8 olarak sınıflandırılmış bir herbisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için EFDAL MONATE 720 EC ’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup N;8 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.
 
Kullanım Şekli:
1.Ekim öncesi toprağa karıştırılması: İyi hazırlanmış kuru çeltik tarlasına dekara 500- 600 ml (ağır topraklarda 600 ml) dozunda kullanılır. Uygulama pülverizatör ile yapılır. Toprak, disk yahut tırmık ile 5- 7 cm. derinlikte karıştırılır. Su verilir, ekim yapılır. Su ekimden sonra 4- 6 gün bekletilmelidir. 
2.Darıcanların çıkışından önce su dolu tavalara uygulama: Ekimden sonra darıcanlar çıkmadan önce, su dolu tavaların giriş ve çıkışları kapatılır. Sonra su dolu tavalara dekara 600 ml hesabıyla ilaç püskürtülür. 
3.Çeltik ve darıcanların çıkışından sonra uygulama: Darıcanların boyu 5- 8 cm. olduğu zaman tavalardaki su darıcanların boyunu örtecek şekilde doldurulur. Tarlaların giriş ve çıkışları kapatılır ve dekara 500- 600 ml üzerinden ilaç püskürtülür. Su üç gün tavalarda tutulmalıdır. Darıcanlar ölünceye kadar tavalardaki suyun seviyesi 6 cm’ nin altına düşmemelidir. Bir hafta içinde ilaç etkisini gösterir.
Diğer tarım ilaçlarıyla kullanılması tavsiye edilmez.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Pirinç0 - 0500 - 600-