Leopar 550 SCRegistered until: 2024 M09 7
Doğal Tarım - Insektisit
7165

Özellikler: Kontakt ve mide zehiri etkili uzun rezidüel etkiye sahip bir akarisittir. Kırmızı örümceklerin nimf ve erginlerine etkilidir. 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:
Uygulama aletinin deposu bir miktar su ile doldurulduktan sonra başka bir kapta gerekli miktar bitki koruma ürünü su ile bulamaç haline getirilerek depodaki suya yavaş yavaş karıştırılarak konur ve karıştırma düzeneği çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir ve tatbikata başlanır.

DİRENÇ YÖNETİMİ:
LEOPAR 550 SC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup 12B olarak sınıflandırılan bir Akarisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için LEOPAR 550 SC‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup 12B harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİĞİ:
Yüksek alkali karakterdeki bitki koruma ürünleri haricinde diğer insektisit ve fungisitlerle karıştırılarak kullanılabilir. Uygulama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir 

ÇEVREYE ETKİSİ:
Balıklara zehirsizdir. Sulara bulaştırmayınız.
Arılara zehirsizdir.

ANTİDOT:
Özel bir antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Pamuk0 - 0135 - 13510
Soya fasulyesi0 - 0135 - 13510
Turunçgiller0 - 00 - 010
Yer fıstığı0 - 0135 - 13510