Madbon M 60Kayıt süresi doldu
Astranova - Herbisit

KULLANMA ŞEKLİ : MADBON çeltiğin her döneminde kullanılabilir. Bu nedenle kullanma zamanı yabancı otların gelişme durumuna göre ayarlanmalıdır. MADBON en iyi şekilde topalak, kurbağa kaşığı ve çobandeğneği gibi yabancı otları 2-4 yapraklı olduğu dönemde gösterir. Uygulamadan iki gün önce tavalardaki su boşaltılarak çeltik kuruya alınır. Uygulamadan 48 saat (2 gün) sonra tavalara tekrar su verilir.

UYGULAMAYA HAZIRLANMASI : Tavsiye dozu üzerinden bir depo için hesaplanan miktarda bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Aletin karıştırıcısı çalışır vaziyette iken karışım tanka ilave edilir. Boş bitki koruma ürünü ambalajının içerisine (¼)bir bölü dördüne kadar temiz su koyup iyice çalkalanır. Çalkalama suyu uygulama tankının içerisine boşaltılır. Bu işlemi 3 kez tekrar edilir. Karıştırmaya devam edilerek kalan su miktarı tanka konur. Hazırlanan karışım su ile iyice karıştıktan sonra uygulamaya başlanmalıdır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Uygulamaya başlamadan önce ön karışım yapılması tavsiye edilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU : Önerilen bitkilerde kullanılan herbisit, fungisit ve insektisitlerle karıştırılarak uygulanabilir. Karışımların bekletilmeden kullanılması tavsiye edilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Pirinç0 - 0200 - 25060