Suvarthion 10 SCKayıt süresi doldu
AR-TEC - Insektisit

Özellikleri: Kontakt etkili akarisittir. Kırmızı örümceklerin yumurta, larva ve nimflerine karşı dönem değiştirmelerini engellemek suretiyle etki gösterir. Erginlere etkili değildir. Bununla birlikte uygulamadan 3-5 gün sonra belirgin etkisini gösterir ve etki dayanıklılığı 1 ay civarındadır.

Kullanma Şekli:

Kalibrasyonu: İlaçlamaya başlamadan önce, kullanma aletinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Önce bir depo su püskürtülerek ne kadar alanın ilaçlanacağı bulunmalı sonra bu alana tekabül eden doz ile ilaçlı su hazırlanmalıdır. 

İlacın Uygulamaya Hazırlanması:
Gerekli ilaç miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır. İlaçlamalar sabah, çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. Her türlü alet ile püskürtülür.

Elma: 
Avrupa Kırmızı Örümceğine karşı Mayıs ayından itibaren, 100 yaprakta periyodik olarak yapılarak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet bireyi geçmesi durumunda ilaçlama yapmak gerekir.

Karışabilirliği: Alkali özelliktekiler hariç, diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreleriyle uygulanabilir

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 07
Biber0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 03
Elma ağacı0 - 00 - 014
Karpuz0 - 025 - 2521
Pamuk0 - 025 - 5021