TazoleRegistered until: 2022 M03 16
Doğal Tarım - Insektisit
8613

Özellikler: Kontakt etkili akarisittir. Kırmızı örümceklerin yumurta, larva ve nimflerine karşı, dönem değiştirmelerini engellemek suretiyle etki gösterir. Erginlere etkili değildir. Bununla birlikte uygulamadan 3-5 gün sonra belirgin etkisini gösterir ve etki dayanıklılığı 1 ay civarındadır.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:
Gerekli miktar bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta karıştırılır. BKÜ uygulama aleti yarısına kadar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır. Uygulamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. Her türlü aletle püskürtülebilir.

DİRENÇ YÖNETİMİ:
TAZOLE adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup 10B olarak sınıflandırılan bir Akarisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için TAZOLE‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup 10B harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Alkali özelliktekiler hariç, diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak uygulanabilir. Uygulama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye olunur.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırmayınız.
Arılara az zehirlidir. Çiçeklenme döneminde kullanmayınız.

ANTİDOT:
Bilenen bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ: 100 ml ve 250 ml’ lik ambalajlarda.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 07
Biber0 - 00 - 07
Domates0 - 00 - 03
Elma ağacı0 - 00 - 014
Karpuz0 - 025 - 253
Pamuk0 - 025 - 5021
Turunçgiller0 - 00 - 021
Çilek0 - 00 - 07