Tennis 360 SLRegistered until: 2024 M07 17
Doğal Tarım - Fungisit
7056

Özellikler: Çökerten veya erime diye tabir edilen Damping-off mantarına (Fusarium spp., Pythium spp)karşı sistemik etkili bir fungisittir. Kökler vasıtasıyla kolayca alınıp, kök boğazında tahribat yapan bu mantarları 3 hafta süreyle kontrol eder. Çevre sağlığı açısından son derece emin bir ilaçtır, toprak ve bitkilerde bakiye bırakmaz, toprak mikroorganizmalarının faaliyetlerini ve dengesini bozmaz.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:
Gerekli miktardaki bitki koruma ürünü az bir suyla önce bir kapta karıştırılır. Yarısına kadar su dolu ilaçlama kovasına veya pulvarizatöre ilave edilerek karıştırılır ve daha sonra gerekli miktar su ilave edilir.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:
Tohum ekildikten hemen sonra m2’ye 3 litre bitki koruma ürünlü su (mahlül) gelecek şekilde süzgeçli kova veya pülverizatörle toprak yüzeyine uygulama yapılır.

Biberde damlama sulama ile uygulama: Dekara hesaplanan ürün miktarı, damlama sulama ünitesi 10 dakika çalıştırılarak, damlama sulama ile toprağa verilir. 1. uygulama dikimden 1 gün sonra, 2. uygulama birinci uygulamadan 30 gün sonra yapılır.

Muzda uygulama: Dikim sonrası dekara 750 ml damlama sulama yöntemi ile toprağa verilir 

DİRENÇ YÖNETİMİ:
TENNIS 360 SL adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup A3;32 olarak sınıflandırılan bir Fungisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için TENNIS 360 SL‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup A3;32 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİĞİ:
Uygulama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Arılara ve balıklara düşük oranda zehirlidir.

ANTİDOT:
Bilinen bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Biber0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 07
Muz0 - 00 - 0-
Salatalık0 - 00 - 07
Tütün0 - 00 - 0-