Tennis 70 WPKayıt süresi doldu
Doğal Tarım - Fungisit

TENNIS 70 WP genellikle TMTD (Thiram) ile beraber kullanılmaktadır. Böylece çok geniş spektumdaki toprakaltı mantarları kontrol etme imkanı doğar. İlaçların tohuma iyice yapışması için özel bir yapıştırıcı ilave edilebileceği gibi, 100 kg çıplak şeker pancarı tohumu 5 Lt su ile nemlendirilir. Sonra TMTD ve daha sonra TENNIS 70 WP özel olarak geliştirilmiş aletler ile tohuma karıştırılır. Bu tohumlar ekim yapılacak hale gelir.

DİRENÇ YÖNETİMİ:
TENNIS 70 WP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup A3,32 olarak sınıflandırılan bir Fungisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için TENNIS 70 WP’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup A3,32 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİĞİ:
Hemen hemen kullanılan tüm ilaçlarla karışabilir. İlaçlama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerin yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Arılara ve balıklara zehirliliği çok azdır.
İlaç ve atıklarını sulara bulaştırmayınız.

ANTİDOT:
Bilinen bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Şeker pancarı0 - 00 - 0-