Бавовникова совка

Chloridea obsoleta

Морфологічні ознаки: Метелик у розмаху крил 30 – 40 мм. забарвлення тіла і крил дуже мінливе – від блідо-бурого і зеленуватого та темно-коричнево-бурого. Задні крила жовтувато-білі з широким темно-бурим краєм і плямою посередині. Гусениця довжиною до 40 мм. тіло вкрите дрібними шипиками. Голова, передньоспинки і ноги коричневі. Черевних ніг 5 пар. Забарвлення тіла дуже мінливе – від зеленуватого і рожевого до фіолетово-чорного. На спині є чотири звивисті темні смуги. Щетинконосні бородавки чорні. Лялечка темно-бура або червонясто-коричнева довжиною 15 – 20 мм.
Річний цикл: Зимує лялечка в ґрунті на глибині 4 – 8 см. В травні з лялечок вилітають метелики, які відкладають яйця по одному на верхні частини рослин, переважно на генеративні органи. Одна самка відкладає до 2700яєць. Через 3 – 4 дні з яєць вилуплюються гусениці, які спочатку скелетують листя, а потім живляться квітками, зав`язями, насінням в коробочках тощо. На кукурудзі живляться зерном качанів, у тютюну пошкоджують насіння в коробочках, в плодах помідорів виїдають насіння. На Поліссі і в лісостепу України дає два покоління, на півдні – три.
Поширення: На Україні поширена в Лісостепу, Степу. В умовах Українського Степу є небезпечним масовим шкідником  кукурудзи, тютюну, бавовнику та багатьох інших польових культур. 

Засоби захисту рослин