Капустяні блішки

Phyllotreta

Морфологічні ознаки: Основний і самий небезпечний шкідник сходів капусти та інших капустяних культур - редиски, редьки, ріпи, турнепсу, гірчиці, ріпаку. Дуже дрібні стрибають жуки довжиною 2-3 мм. У хвилястою, виїмчастою і світлонога хрестоцвітих блішок на надкрила ("на спинці") є дві жовті поздовжні вузькі смуги. У синьою хрестоцвіті блішки надкрила темно-сині або зелені.
Річний цикл: Після перезимівлі в поверхневому шарі грунту, під опалим листям, щілинах парників, теплиць, та інших місцях жуки пробуджуються рано навесні, як тільки відтане грунт. Спочатку дорослі особини харчуються капустяними бур'янами (пастушої сумкою, ярутки польовий, суріпиця та ін), потім переходять на сходи капустяних овочів і на висаджену розсаду.
Поведінка: Пошкоджують молоде листя (особливо перші - сім'ядольні), вигризаючи в них дрібні дірочки, що призводить до засихання листя і загибелі рослин. У світлонога хрестоцвіті блохи шкодять також і личинки, вгризаючись в листя і мінуючи їх (проробляючи ходи різноманітної форми). Масові спалахи розмноження блішок відбуваються в сонячну спекотну погоду навесні. У таку погоду блішки здатні за кілька днів знищити всі сходи і висаджену розсаду капусти на великих площах.

Засоби захисту рослин