Медяниця грушева

Psylla pyri

Морфологічні ознаки: Сіра або жовто-бура дрібна комаха, близько 3 мм завдовжки, з чотирма прозорими крилами, складеними над спинкою у вигляді даху.
Річний цикл: Зимує доросла медяниця в щілинах кори і під листям на землі. Навесні до розпускання бруньок вилазить на дерева і висисає сік з бруньок. Самка відкладає дуже дрібні жовті довгасті яйця на гілки і пагони, а після розпускання бруньок - на листя, вздовж головної жилки. З яєць виходять жовті шестиногі личинки , які висисають сік з листків, квітконіжок, пагонів і плодів.
Поведінка: Пошкоджує грушу. Личинки виділяють велику кількість солодкої прозорої рідини - «медяної роси». Згодом ця рідина вкриває личинку, захищаючи її від несприятливих умов зовнішнього середовища і хижаків. При великому скупченні медяниці виділяють так багато «медяної роси», що вона навіть стікає на землю. На листках, гілках і плодах, змочених «медяною росою», оселюється сажковий грибок, який вкриває все чорним нальотом. Плоди груші, пошкоджені медяницею і вкриті сажистим грибком, недорозвинені і, отже, втрачають товарну якість; листя і пагони всихають, дерева відстають у рості, перестають плодоносити і пошкоджуються морозом. Протягом літа грушева медяниця дає чотири - п'ять поколінь.
Поширення: Шкодить у всіх зонах України.

Засоби захисту рослин