Альтерно

Виробник
BASF
Категорія
Фунгіциди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
А 03667
Активні матеріали
Посилання

Переваги препарату:
найсильніший контроль альтернаріозу та фомозу
покращує розвиток кореневої системи, що допомагає протистояти стресовим умовам
сприяє гілкуванню
помітний фізіологічний ефект
підвищена стійкість до стресів
рівномірність дозрівання

Діючі речовини фунгіциду Альтерно

Метконазол - системний фунгіцид і регулятор росту
Метконазол розповсюджується, головним чином, через ксилему. Метконазол належить до групи триазолів. Основний спосіб дії: блокування біосинтезу ергостеролу, важливого структурного компоненту багатьох грибних клітинних мембран. Вичерпання ергостерину і накопичення нефункціональних попередніх молекул призводить до затримки росту і руйнування клітинної мембрани. За механізмом дії триазоли належать до диметилових інгібіторів (ДМІ). ДМІ і морфоліни разом називаються стеролбіосинтезованими інгібіторами (СБІ).
Додатковим ефектом є те, що, перериваючи формування цитохрому P450, метконазол затримує також певні фізіологічні процеси. У випадку, коли біосинтез гібереліну ріпаку порушується, це призводить до зниження росту рослини.

Піраклостробін (F500) - діюча речовина класу стробілуринів перешкоджає дихання грибів та забезпечує стійкість до змивання опадами
Піраклостробін перешкоджає мітохондріальному диханню, блокуючи перенесення електронів, і в такий спосіб порушує енергопостачання гриба-паразита, внаслідок чого він гине. Спорі гриба, що проростає, необхідна велика кількість енергії. Ця енергія постачається органелами клітини (мітохондріями), які розміщені саме в тих місцях, що потребують багато енергії, наприклад, на кінці ростової трубки спори гриба. Перенесення електронів для постачання гриба енергією відбувається вздовж внутрішньої складчатої мембрани активної мітохондрії.

Перерозподіл у рослині
Піраклостробін демонструє високу ліофільність (розчинність у оліях), низький рівень випаровуваності та низьку розчинність у воді, що забезпечує відмінну стійкість препаратів, що містять піраклостробін, до змивання опадами. Висока ліофільність сприяє проникненню піраклостробіну через мембрани клітин. Тому діюча речовина розподіляється трансламінарно (по міжклітинних проміжках).
Молекули піраклостробіну надійно утримуються восковим шаром листка. Вони формують на ньому осад — наліт діючої речовини. Молекули піраклостробіну залишаються активними упродовж кількох тижнів. Це забезпечує тривалий період захисної дії фунгіциду Альтерно.

Механізм дії: Системний та трансламінарний

Спектр дії фунгіциду для ріпаку Альтерно:

Поширення фомозу
Фомоз кореневої шийки та стебла є однією з найголовніших хвороб як озимого, так і ярого ріпаку в усьому світі. Враховуючи ступінь ураження, втрати врожаю можуть відрізнятися залежно від року та регіону, але в середньому становлять 10–20%.

Симптоми фомозу: Перші симптоми хвороби — плями світло-коричневого або білого кольору — можуть бути помітні вже на сім’ядолях і перших справжніх листках. На листі плями чорні (пікніди), містять конідії. Такі типові симптоми на листках характерні для Phoma lingam типу A. На відміну від нього, Phoma lingam типу В викликає менше темних плям, які, однак, мають неправильну форму і містять менше пікнід. Симптоми схожі із симптомами Alternaria на листі. Ранні інфекції можуть вже восени пошкодити гіпокотиль. Зазвичай збудник розвивається взимку на листі, поширюючись до кореневої шийки. Навесні перші ознаки з’являються на основі стебла — коричневі плями з конідіями. Якщо збудник проникає далі в стебло, воно стає ламким, збільшується ризик вилягання. L. maculans є більш руйнівним патогеном. L. biglobosa частіше уражає верхню частину стебла, викликаючи головним чином плями, але не спричинює зараження базальних стовбурових клітин.

Контроль фомозу
Щоб уникнути первинного інфікування, рослинні залишки на зараженому полі необхідно переорати. В описах сортів/гібридів зазначається рівень стійкості до фомозу, тож аби зменшити ризик ураження, рекомендується висівати більш стійкі сорти/гібриди. Використання інсектицидів проти ріпакових блішок також зменшує ризик ураження фомозом. Рішення про хімічну обробку може бути прийняте на підставі системних прогнозів, які враховують погодні умови і викидання аскоспор. Альтерно є більш ефективним, коли його застосовують ближче до піку викиду аскоспор. У роки значного поширення фомозу найкращі результати дає дрібне внесення препарату.
Результати польових дослідів свідчать, що Альтерно забезпечує відмінний контроль фомозу ріпаку за допомогою двох діючих речовин — піраклостробіну і метконазолу, що забезпечує кращу ефективність Альтерно порівняно з іншими продуктами, представленими на ринку.

Поширення альтернаріозу
Оскільки площі вирощування ріпаку зросли, гострішою стала проблема альтернаріозу, особливо в умовах теплого і вологого літа. У Європі, а найбільше у Франції, Німеччині та Великій Британії, два роки із п’яти характеризуються сильним розповсюдженням хвороби. За таких умов втрати врожаю становлять до 60%, що спричинено скороченням маси тисячі насінин, передчасним дозріванням і розтріскуванням стручків. Також альтернаріоз може стати великою проблемою на полеглих посівах ріпаку.

Симптоми альтернаріозу: Хворобу можна спостерігати на листі, стеблі і стручках. Типовими симптомами є плями у вигляді концентричних світло- і темно-коричневих кілець, спочатку маленькі, а з часом все більші. За сприятливих погодних умов плями розширюються і об’єднуються, що призводить до значного скорочення біомаси.

Поширення циліндроспоріозу
Циліндроспоріоз трапляється на територіях інтенсивного вирощування ріпаку, що вимагає додаткової уваги до захисту культури. Завдяки виведенню стійких сортів/гібридів поширення збудника в даний час обмежується лише певними регіонами. Залежно від часу зараження, втрати врожаю ріпаку можуть становити 40–50%. Найвищі втрати бувають при значному ураженні восени, тоді як навесні хвороба вже не впливає значною мірою на рослину.

Симптоми циліндроспоріозу: Перші симптоми можуть з’явитися на молодому листі восени. Однак, зазвичай, хворобу помічають навесні, коли починається видовження стебла. На верхній і нижній поверхні листків з’являється білий борошнистий наліт, оточений краплями білих спор. Пошкодження з часом збільшується, уражена тканина біліє і легко ламається при дотику. На стеблі можна побачити довгі світлокоричневі тріщини, вкриті кіркою. Подібні пошкодження з’являються і на стручках, вони з часом деформуються і передчасно

Контроль циліндроспоріозу фунгіцидом Альтерно
У зонах високого ризику доцільно висівати сорти/гібриди, стійкі до хвороб. Також необхідно переорювати рослинні рештки. Альтерно можна використовувати як для профілактики цилінроспоріозу, так і з лікувальною метою. У районах з високим ризиком ураження циліндроспоріозом Альтерно рекомендується застосовувати на початку видовження стебла.

Підвищення врожайності ріпаку на дослідах
Обробка в ранній весняний період. Рання весна — це ідеальний час для застосування Альтерно. Після перезимівлі озимі культури потребують заряду енергії та комплексного захисту від хвороб. За результатами досліду, проведеного у 2012 році, обробка Альтерно у цей період підвищила врожайність на 9%.

Докладна інформація про культури та шкідників
РІПАК ОЗИМИЙ
Спектр дії:
 Альтернаріоз; Склеротініоз; Сіра гниль; Фомоз; Циліндроспоріоз
Норма витрати: 0,5-1,0 л/га
Строк очікування: 30
Час застосування: Початок - середина цвітіння (BBCH 61-65)
Максимальна кратнiсть обробок: 2

РІПАК ЯРИЙ
Спектр дії:
 Альтернаріоз; Склеротініоз; Сіра гниль; Фомоз; Циліндроспоріоз
Норма витрати: 0,5-1,0 л/га
Строк очікування: 30
Час застосування: Весна – від початку видовження стебла до формування квіток (BBCH 31-58)
Максимальна кратнiсть обробок: 2

Зауваження! Будьте обережні при використанні засобів захисту рослин. Завжди читайте інструкцію на етикетці та інформацію про препарат перед застосуванням.

Зареєстровано для культурСпіввідношенняBBCHІнтервал попереднього збирання
Ріпак озимий0.5 - 1 l61 - 6530
Ріпак ярий0.5 - 1 l31 - 5830