Бетапур, КЕ

Виробник
NUFARM
Категорія
Гербіциди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
Б03063
Активні матеріали

Переваги  
Високоефективний у бакових сумішах з іншими гербіцидами  
Високоселективний до культури  
Нова покращена формуляція, виготовлена в Німеччині

Механізм дії
Порушує процеси фотосинтезу, синтезу ліпідів, росту та поділу клітин, що призводить до загибелі бур’янів.

Поглинання і переміщення у рослині
Десмедифам і фенмедифам надходять у рослину через листя. Етофумезат поглинається переважно кореневою системою бур’янів під час їх проростання. Особливості застосування Використовують до- та після появи сходів цукрових буряків. Перше обприскування прово­ дять у фазу сім’ядолей бур’янів, наступні – з інтервалом 7 – 10 днів.
Норма витрати робочої рідини 200 – 300 л/га.
Не рекомендується використовувати при температурі повітря вище 25°С, напередодні заморозків, а також на ослаблених посівах.
Можливе використання у бакових сумішах з іншими гербіцидами.

Рекомендації щодо застосування:
ЦУКРОВИЙ БУРЯК
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Однорічні дводольні та деякі однодольні бур'яни
Норма витрати препарату, л/га: 1,0-1,5
Cтрок виходу людей на оброблені площі (для механізованих/ ручних робіт у днях): 3/7
Спосіб, час обробок, обмеження: Перше обприскування проводять у фазі сім'ядолей бур'янів, наступні з інтервалом 10-12 днів між обробками
Максимальна кратність обробок: 3

Сумісність:
Придатний для використання у бакових сумішах. При сумісному застосуванні рекомендується перевірити препарати на сумісність. Наприклад, для боротьби із злаковими бур'янами можна змішувати із Фюзіладом Форте 150 КЕ.

Приготування та норма витрати препарату, робочого розчину:
Рекомендована норма витрати робочої рідини для обприскування посівів цукрового буряку 200-400 л/га. Обприскування проводять при швидкості вітру не більше 3-4 м/с. не припускаючи зносу препарату на сусідні культури. Температура повітря повинна бути не нижче 12°С. Робочий розчин готується в день проведення обприскування на спеціально призначеному майданчику. Заздалегідь відміряну кількість препарату вносять в спеціальну ємкість, заповнену водою на 1/3, перемішують та доливають водою до погрібного об'єму. Необхідно користуватися резервуарами з механічними мішалками. По закінченні обприскування бак, магістральні трубопроводи та розпилювачі необхідно ретельно очистити.

Очищення обприскувачів та обладнання:
Одразу після використання ретельно промити обприскувач розчином миючого засобу ДІАС (1 л на 10 л води) або хлорним вапном (1 кг на 4 л води) з подальшим ретельним промиванням водою. Очищення апаратури проводять на спеціально обладнаних майданчиках. Використану воду зливають у бетонований резервуар, глибиною не менш 1 метра. Всі заходи по знезараженню необхідно проводити з використанням засобів індивідуального захисту.

Вимоги щодо зберігання, перевезення:
препарат необхідно зберігати при температурі від 10°С до +35 °С у сухому, захищеному від надлишкового тепла та прямого сонячного світла приміщенні, що призначене для зберігання пестицидів. Препарат тримати у закритій заводській упаковці з етикеткою. Транспортні засоби повинні відповідати вимогам чинних стандартів безпеки, охорони праці та екології; мати відповідне маркування і свідоцтво про допущення до перевезення. Транспортування препарату разом з іншими вантажами забороняється.

Перша медична допомога:
За перших ознак нездужання слід негайно припинити роботу, зняти робочий одяг і вивести постраждалого на повітря. При потраплянні препарату на шкіру зняти забруднений одяг, змити препарат великою кількістю води з милом. При попаданні препарату в очі - ретельно промити їх водою протягом 15 хвилин. Якщо біль не проходить - звернутись до лікаря. При вдиханні: припинити роботу, вивести потерпілого з робочої зони на свіже повітря. Якщо дихання утруднене надати кисень. В разі припинення дихання - зробити штучне дихання. Потерпілого тримати у спокої і теплі. Звернутись до лікаря. При ковтанні препарату: При попаданні препарату в шлунок необхідно прополоскати рот, випити велику кількість води, а потім шляхом подразнення задньої стінки горлянки викликати блювання. Повторити це декілька разів, після чого постраждалому дати випити склянку води, в якій розмішати 4-5 таблеток карболену або активованого вугілля (2 столові ложки), а потім 20 г глауберової солі або сірчанокислої магнезії на 1/2 склянки води. Після надання першої допомоги постраждалого необхідно доставити в лікарню. Специфічний антидот відсутній. Лікування симптоматичне. Підтримуюча терапія.

Заходи безпеки при роботі і з препаратом:
З метою запобігання отруєння при роботі з препаратом, а також його потрапляння в харчові та фуражні продукти, забруднення водоймищ, повітря та грунту населених місць необхідне суворо дотримуватись застережних заходів, що викладені у Державних санітарних правилах і нормах «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», 1998 р. Не вдихати пари. Уникати потрапляння препарату на шкіру та в очі. Під час роботи з препаратом необхідно використовувати захисні рукавички, маску, окуляри та спеціальний робочий одяг. Перед їжею, питтям чи палінням необхідно вимити руки і обличчя з милом. Після роботи прийняти душ. Спецодяг і захисні засоби перед їх повторним використанням необхідно випрати в мильно-содовому розчині. В разі нездужання негайно припини ти роботу і вжити заходів першої допомоги.

Заходи та засоби знешкодження залишків препаратів та знищення тари:
При виливі робочого розчину препарату необхідно попередити його потрапляння у водойми. Розчин зібрати за допомогою піску або іншого поглинаючого матеріалу, перенести в спеціальну гару або бочки для подальшої утилізації відповідно до місцевих норм і за погодженням з органами Державного санітарного нагляду. Не допускати потрапляння робочого розчину або залишків препарату у водойми. Забороняється виливати залишки препарату в каналізацію. Невикористаний препарат, просипаний продукт і порожні упаковки відправляють для утилізації на переробне підприємство, яке має ліцензію Мінекології України на проведення такого виду робіт. В разі забруднення джерел водопостачання необхідно повідомити про це відповідні органи санітарного нагляду.

Засоби пожежогасіння:
Незаймиста речовина. При невеликих пожежах використовувати сухий порошок, піну або СО , при сильних пожежах - воду або пінні засоби. При гасінні 2 великих пожеж необхідно використовувати захисний одяг та апарат автономного дихання з причини небезпеки утворення токсичних газів під час горіння.

ДО ВІДОМА ПОКУПЦЯ: Для уникнення ризиків для людини та довкілля слід дотримуватись інструкції щодо використання препарату. Виробник гарантує якість препарату і відповідність властивостям, наведеним па гарній етикетці, при умові зберігання в щільно закритій фабричній упаковці. Виробник або продавець не несе відповідальності за прямі та побічні наслідки неправильного зберігання користувачем або недотримання правил застосування препарату

Зареєстровано для культурСпіввідношення
Цукрові буряки1 - 1.5 l