Чемп Ультра DP, ВГ

Виробник
NUFARM
Категорія
Фунгіциди
Зареєстровано до
2023-12-31
Реєстраційний номер
А03497
Активні матеріали
Посилання

Переваги  
Найнижча норма витрати металічної міді на гектар  
Розмір частинок гідроокису міді 0,15 мкм - фантастична стійкість до змивання 
Не пилить. Дуже швидко розчиняється. Розчинність 98%

Механізм дії
Мідь порушує процеси обміну речовин патогенів шляхом блокування численних фер­ментативних реакцій, а також вступає в протидію з іншими металами шляхом утворення хелатів та інактивації білків клітинних мембран.

Класифікація ВООЗ, токсичність: Відноситься до ІІ класу небезпечності.

Поглинання і переміщення у рослині
Контактний препарат. Утворює на обробленій поверхні захисний шар, який запобігає проникненню збудників хвороб всередину рослини.

Особливості застосування
Реакція води для приготування робочого розчину має бути в межах pH 5 – 11. Не реко­мендуються обробки при температурі повітря вище 25 °С або при наявності надлишкової вологи на поверхні плодів. Інтервал між обробками становить до 14 днів в залежності від погодних умов та ступеня розвитку хвороб.

Гарантійний термін зберігання: 3 роки у невідкритій та неушкодженій оригінальній упаковці при температурі від 0°: до +37,7°. По закінченню гарантійного терміну зберігання, препарат може бути реалізований після перевірки сертифі- кованою лабораторією його якості та підтвердження придатності для подальшого використання.

Сумісність з іншими препаратами: 
Сумісний з більшістю інсектицидів, препаратів на основі олій і фунгіцидів, за винятком органо-фосфатів та препаратів, що утворюють низько-кислотну реакцію у баковій суміші (нижче за рН 5,5). Перед застосуванням рекомендується провести попередній тест на фізико-хімічну сумісність препаратів.

Приготування та норма витрати препарату, робочого розчину: 
Приготування робочого розчину та заправку обприскувача здійснюють на спеціально обладнаних майданчиках. Необхідну кількість препарату добре змішують з невеликим об'ємом води, виливають у бак обприскувача та знову розмішують до одержання повністю однорідного розчину.
Рекомендована норма витрати робочої рідини: для обприскування винограду та яблуні – 800-1000 л/га, томатів – 10 л на 2 сотки. Не використовувати воду, рН якої нижче 5 та вище 11 (за такої кислотності препарат повільно розкладається до окису міді). Обприскування проводити при швидкості вітру не більше 5 м/с. овторні обробки проводити з інтервалом 7- 10 днів залежно від погодних умов та ступеня розвитку хвороб.
Вимоги щодо зберігання: 
Препарат слід зберігати у закритій і непошкодженій заводській упаковці в сухому прохолодному, добре вентильованому приміщенні, призначеному для зберігання пестицидів і агрохімікатів. Зберігати окремо від харчових продуктів, насіння та кормів для тварин. Jберігати у недоступному для дітей місці. екомендована температура зберігання від +5º: до +32°. П

Перша допомога при отруєнні: За перших ознак отруєння (подразнення дихальних шляхів, підвищення температури тіла та артеріального тиску, болі в області шлунку, неприємний металічний присмак у роті, нудота) необхідно надати першу допомогу потерпілому. 
При потраплянні препарату на поверхню шкіри або в очі необхідно промити їх великою кількістю води протягом 15 хвилин. 
При потраплянні препарату у шлунок – дати випити постраждалому 6-10 склянок розчину магнезії (100 г магнезії на 1 літр води) та викликати блювання. Процедуру повторити декілька разів, після чого дати випити склянку води з 4-5 пігулками карболену або активованого вугілля, а потім – послаблюючий засіб (20 г глауберової солі на склянку води). Постраждалого відвести до найближчої медичної установи. Не вводити жодних ліків і не викликати блювоту при втраті свідомості у потерпілого. Після надання першої допомоги обов’язково звернутися до лікаря. 

Заходи безпеки при роботі з препаратом:
З метою запобігання отруєння при роботі з препаратом, а також його потрапляння в харчові та фуражні продукти, забруднення водоймищ, повітря та ґрунту населених місць необхідно суворо дотримуватись застережних заходів, що викладені у Державних санітарних правилах «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», 1998 р. Слід уникати потрапляння препарату на шкіру, в очі та вдихання аерозолю. Не палити, не пити і не їсти під час роботи з препаратом. Необхідно використовувати гумові рукавички, респіратор, окуляри та спеціальний робочий одяг. Після обробки ретельно очистити та промити обприскувач. Вимити руки та прийняти душ. Зняти та випрати забруднений спецодяг. Очищення спецодягу та апаратури проводять на спеціально обладнаних майданчиках.

Заходи та засоби знешкодження залишків препарату та знищення тари:
В разі пошкодження упаковки та проливання її вмісту зібрати препарат за допомогою адсорбенту (пісок, тирса, земля) у спеціально призначені контейнери для подальшої утилізації згідно вимог чинного законодавства. ри сильному забруднені ґрунту необхідно зняти його верхній шар, перенести в спеціальну тару або бочки для подаль- шого знешкодження в установленому законодавством порядку в спеціально призначеному місці. Забороняється виливати залишки препарату, робочий розчин препарату до мереж водовідведення. Залишки препарату на різних поверхнях (транспортні засоби, обладнання для застосування і приміщення) видаляють водними розчинами технічних або синтетичних миючих засобів. Забороняється повторно використовувати тару з-під препарату. Видалення, знищення та знешкодження тари здійснюється в установленому порядку підприємствами-виробниками, іншими підприємствами, які мають ліцензію інприроди, позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи і погодження державної інспекції цивільного захисту і техногенної безпеки. Для знезараження тари, обладнання і спецодягу забороняється використовувати лужні матеріали, відкрите полум’я, високі температури, тому що вони можуть призвести до утворення небезпечних сполук.
До відома споживача: З метою уникнення ризиків для людини та навколишнього природного середовища належить дотримуватись інструкції щодо використання даного препарату. орушення споживачем вимог інструкції щодо використання препарату може призвести до збитків і заподіяти шкоду навколишньому природному середовищу. Виробник та постачальник препарату не несе відповідальності за збитки, внаслідок порушення вимог інструкції щодо використання даного препарату.

Рекомендації щодо застосування препарату:
ЯБЛУНЯ
Об’єкт, проти якого обробляється:
Парша, плодова гниль, бура плямистість (філостиктоз), бактеріальний рак кори
Норма витрати препарату, кг/га: 2,0
Спосіб, час обробок, обмеження: 
Обприскування в період вегетації
Строк останньої обробки, в днях до збирання врожаю: 30
Максимальна кількість обробок: 4

ВИНОГРАДНИКИ
Об’єкт, проти якого обробляється:  
Мілдью
Норма витрати препарату, кг/га: 1,5 – 2,5
Спосіб, час обробок, обмеження: 
Обприскування в період вегетації
Строк останньої обробки, в днях до збирання врожаю: 30
Максимальна кількість обробок: 4

ТОМАТИ
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Фітофтороз, альтернаріоз, бактеріоз
Норма витрати препарату, г/га:  15 – 20 г на 3-5 л води на 0,01 га (1 сотка)
Спосіб, час обробок, обмеження: 
Обприскування в період вегетації
Строк останньої обробки, в днях до збирання врожаю: 14
Максимальна кількість обробок: 4
Фітотоксична дія відсутня при застосуванні препарату у рекомендованих нормах витрат та дотриманні регламентів щодо застосування.
Строки виходу для проведення механізованих/ручних робіт (діб) – 3/7.

Зареєстровано для культурСпіввідношенняІнтервал попереднього збирання
Яблуня2 kg30
Виноград1.5 - 2.5 kg30
Помідори15 - 20 g14