Модіпур 700 КС

Виробник
NUFARM
Категорія
Гербіциди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
Б03138
Активні матеріали

Переваги 
Широкий спектр дії, вкл. лободу білу (Chenopodium album)  
Високоселективний до культури. Партнер для бакових сумішей 
Виражена ґрунтова дія забезпечує контроль наступних хвиль бур’янів

Механізм дії
Гербіцид пригнічує процес фотосинтезу, що призводить до загибелі бур’янів. Метамітрон є інгібітором транспорту електронів фотосистеми II.

Поглинання і переміщення у рослині
Поглинається переважно кореневою системою, а також, листками, транспортується акропетально до точок росту.

Особливості застосування
Норми витрати робочої рідини становлять 200 – 400 л/га. Обприскування проводять за температури повітря не нижче 12°С. Ґрунтова дія дозволяє скоротити загальну кількість обробок, завдяки контролю наступних хвиль бур’янів. Сумісний з іншими гербіцидами за умови співпадіння термінів внесення.

Рекомендації щодо застосування:
ЦУКРОВІ БУРЯКИ
Види бур’янів, проти яких обробляється: 
однорічні дводольні та злакові бур'яни
Норма витрати (л/га): 
2,0 - 6,0
Спосіб, час обробок, обмеження: Перше обприскування проводять у фазі сім'ядолей бур'янів, наступні з інтервалом 8-10 днів між обробками
Максимальна кратність обробок: 1-3
Строк виходу людей на оброблені площі, (доба) мех./ручні роботи: 3/7

Сумісність:
Придатний для використання у бакових сумішах. При сумісному застосуванні рекомендується перевірити препарати на сумісність. Наприклад, для боротьби із злаковими бур'янами можна змішувати із Фюзіладом Форте КЕ

Приготування та норма витрати препарату, робочого розчину: 
Рекомендована норма витрати робочої рідини для обприскування посівів цукрового буряку – 200-400 л/га. Обприскування проводять при швидкості вітру не більше 3-4 м/с, не припускаючи зносу препарату на сусідні культури. о Температура повітря повинна бути не нижче 12 С. Робочий розчин готується в день проведення обприскування на спеціально призначеному майданчику. Заздалегідь відміряну кількість препарату вносять в спеціальну ємкість, заповнену водою на 1/3, перемішують та доливають водою до потрібного об'єму. Необхідно користуватися резервуарами з механічними мішалками. По закінченні обприскування бак, магістральні трубопроводи та розпилювачі необхідно ретельно очистити.

Очищення обприскувачів та обладнання:
Одразу після використання ретельно промити обприскувач розчином миючого засобу ДІАС (1 л на 10 л води) або хлорним вапном (1кг на 4 л води) з подальшим ретельним промиванням водою. Очищення апаратури проводять на спеціально обладнаних майданчиках. Використану воду зливають у бетонований резервуар, глибиною не менш 1 метра. Всі заходи по знезараженню необхідно проводити з використанням засобів індивідуального захисту.

Вимоги щодо зберігання, перевезення:
Препарат необхідно зберігати при температурі від –10 С до +35 С у сухому, захищеному від надлишкового тепла та прямого сонячного світла приміщенні, що призначене для зберігання пестицидів. Препарат тримати у закритій заводській упаковці з етикеткою. Транспортні засоби повинні відповідати вимогам чинних стандартів безпеки, охорони праці та екології; мати відповідне маркування і свідоцтво про допущення до перевезення. Транспортування препарату разом з іншими вантажами забороняється.

Перша медична допомога:
За перших ознак нездужання слід негайно припинити роботу, зняти робочий одяг і вивести постраждалого на повітря. При потраплянні препарату на шкіру – зняти забруднений одяг, змити препарат великою кількістю води з милом. При попаданні препарату в очі - ретельно промити їх водою протягом 15 хвилин. Якщо біль не проходить - звернутись до лікаря. При вдиханні: припинити роботу, вивести потерпілого з робочої зони на свіже повітря. Якщо дихання утруднене надати кисень. В разі припинення дихання – зробити штучне дихання. Потерпілого тримати у спокої і теплі. Звернутись до лікаря. При ковтанні препарату: При попаданні препарату в шлунок необхідно прополоскати рот, випити велику кількість води, а потім шляхом подразнення задньої стінки горлянки викликати блювання. Повторити це декілька разів, після чого постраждалому дати випити склянку води, в якій розмішати 4 – 5 таблеток карболену або активованого вугілля (2 столові ложки), а потім 20 г глауберової солі або сірчанокислої магнезії на 1/2 склянки води. Після надання першої допомоги постраждалого необхідно доставити в лікарню. Специфічний антидот відсутній. Лікування симптоматичне. 

Заходи безпеки при роботі з препаратом:
З метою запобігання отруєння при роботі з препаратом, а також його потрапляння в харчові та фуражні продукти, забруднення водоймищ, повітря та ґрунту населених місць необхідно суворо дотримуватись застережних заходів, що викладені у Державних санітарних правилах і нормах «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», 1998 р. Не вдихати пари. Уникати потрапляння препарату на шкіру та в очі. Під час роботи з препаратом необхідно використовувати захисні рукавички, маску, окуляри та спеціальний робочий одяг. Перед їжею, питтям чи палінням необхідно вимити руки і обличчя з милом. Після роботи прийняти душ. Спецодяг і захисні засоби перед їх повторним використанням необхідно випрати в мильно-содовому розчині. В разі нездужання негайно припинити роботу і вжити заходів першої допомоги.

Заходи та засоби знешкодження залишків препаратів та знищення тари:
При виливі робочого розчину препарату необхідно попередити його потрапляння у водойми. Розчин зібрати за допомогою піску або іншого поглинаючого матеріалу, перенести в спеціальну тару або бочки для подальшої утилізації відповідно до місцевих норм і за погодженням з органами Державного санітарного нагляду. Не допускати потрапляння робочого розчину або залишків препарату у водойми. Забороняється виливати залишки препарату в каналізацію. Невикористаний препарат, просипаний продукт і порожні упаковки відправляють для утилізації на переробне підприємство, яке має ліцензію Мінекології України на проведення такого виду робіт або знешкоджують у відповідності із законодавством. В разі забруднення джерел водопостачання необхідно повідомити про це відповідні органи санітарного нагляду.

Засоби пожежогасіння:
Важкозаймиста речовина. При невеликих пожежах використовувати сухий порошок, піну або СО , при сильних пожежах – воду або пінні засоби. При 2 гасінні великих пожеж необхідно використовувати захисний одяг та апарат автономного дихання з причини небезпеки утворення токсичних газів під час горіння. За надзвичайних ситуацій звертатися за телефоном термінової допомоги компанії-виробника: Тел.в Україні: + 38 044 / 272 60 98; в ЕС: +32 14 584 545;

До вiдома покупця:
Для уникнення ризиків для людини та довкілля слід дотримуватись інструкції щодо використання. Виробник гарантує якість препарату і відповідність властивостям, наведеним на тарній етикетці, при умові зберігання в щільно закритій фабричній упаковці. Виробник або продавець не несе відповідальності за прямі та побічні наслідки неправильного зберігання користувачем або недотримання правил застосування препарату

Зареєстровано для культурСпіввідношення
Цукрові буряки2 - 6 l