Тру, ВГ

Виробник
NUFARM
Категорія
Гербіциди
Зареєстровано до
2024-12-31
Реєстраційний номер
А04419
Активні матеріали

Переваги  
Дуже широкий спектр дії  
Можливість використання восени на посівах озимих зернових 
Стандартний партнер для бакових сумішей з препаратами інших груп

Механізм дії
Пригнічує рослинний фермент ацетолактатсинтазу (АЛС), що призводить до порушення процесів синтезу амінокислот і білків, з подальшим припиненням поділу клітин і росту бур’янів.

Поглинання і переміщення у рослині
Швидко поглинається листям та кореневою системою бур’янів, переміщуючись по провідній системі рослини.

Особливості застосування
Обробку проводять у період активного росту бур’янів (2 – 4 листки у однорічних або фаза розетки у коренепаросткових). Гербіцид ефективний від середньодобової тем­ ператури 5°С. Опади, що випали через 3 години після внесення, не впливають на ефективність. Для підсилення гербіцидної дії та розширення спектру рекомендується використовувати бакові суміші:
ТРУ (15 г/га) + ЕСТЕТ 905 (0,5 л/га);
ТРУ (15 г/га) + ДІКОПУР Ф (0,8 л/га);
ТРУ (15 г/га) + ДІКОПУР ТОП (0,6 л/га);
ТРУ (15 г/га) + САЛАР 200 (0,15 л/га);
ТРУ (15 – 20 г/га) + АГРІТОКС (1,0 л/га).

Класифікація ВООЗ, небезпечність: 3 клас (помірно-токсичний).

Сумісність з іншими пестицидами
Сумісний з більшістю пестицидів, що дає можливість застосовувати препарат у комплексному захисті культури. Перед застосуванням перевірити суміш на фітотоксичність по відношенню до культури, що обробляється.

Приготування робочого розчину
Бак обприскувача заповнюють на 1/3 водою, додають необхідну кількість препарату і при постійному перемішуванні доливають воду. Норма витрати робочого розчину: 300 л/га. Робочий розчин не підлягає зберіганню і повинен бути використаним протягом декількох годин після приготування.

Рекомендації щодо застосування:
ПШЕНИЦЯ ЯРА; ЯЧМІНЬ ОЗИМИЙ, ЯРИЙ
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Однорічні та багаторічні дводольні бур’яни, у т.ч. стійки до 2,4-Д
Норма витрати препарату: 15 г/га
Максимальна кратність обробок: 
1
Спосіб, час обробок, обмеження:
 Обприскування посівів починаючи з фази 2-3 листків до виходу в трубку культури включно

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Однорічні та багаторічні дводольні бур’яни, у т.ч. стійки до 2,4-Д
Норма витрати препарату: 20-25 г/га
Максимальна кратність обробок: 
1
Спосіб, час обробок, обмеження:
 Обприскування посівів починаючи з фази 2-3 листків до виходу в трубку культури включно

Термін виходу на оброблені площі для проведення механізованих робіт – 3 доби.
Швидкість впливу Препарат зупиняє ріст бур’янів через 3-4 години після застосування. Видимі симптоми з’являються через 6-10 днів, повна загибель бур’янів – через 2-3 тижня.

Фітотоксичність
При дотриманні регламентів застосування не проявляє фітотоксичну дію по відношенню до культурних рослин.

Заходи безпеки при роботі, транспортуванні та зберіганні препарату
Особи, які допускаються до роботи з препаратом повинні проходити інструктаж. Під час роботи необхідно використовувати засоби індивідуального захисту: респіратори, захисні окуляри, захисний одяг та взуття. Забороняється пити, палити, приймати їжу під час роботи з препаратом. Транспортування препарату необхідно здійснювати в непошкодженій заводській упаковці окремо від продуктів харчування, кормів, насіння. Зберігати препарат необхідно в складах, що призначені для зберігання пестицидів в щільно закритих оригінальних упаковках. З метою запобігання отруєння при роботі з препаратом, а також забруднення навколишнього природного середовища необхідно дотримуватись заходів, що викладені в Державних санітарних правилах «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», ДСП 8.8.1.2001-98.

Перша медична допомога
При перших ознаках отруєння (нудота, загальна слабкість, запаморочення, головний біль, тощо) постраждалих слід усунути від роботи, вивести із зони забруднення та надати першу допомогу. Постраждалого слід звільнити від стискаючого одягу. Якщо немає загрози попадання препарату на шкіру чи через дихальні шляхи – обережно зняти забруднений одяг та респіратор. При попаданні препарату на шкіру - промити уражені місця водою. При попаданні в очі – промити їх великою кількістю води; При попаданні в шлунок – дати постраждалому кілька склянок води з активованим вугіллям, викликати блювоту. Після чого дати потерпілому випити склянку води, де розчинено 4-5 таблеток карболену або 2 столові ложки активованого вугілля. Потім дати сольове проносне (20 г глауберової солі або сірчанокислої магнезії на ½ склянки води). Після надання першої допомоги потерпілого слід доставити у лікарню. Специфічних антидотів немає. Лікування симптоматичне.

Засоби знешкодження препарату
Для знешкодження пролитого препарату необхідно засипати забруднене місце піском або іншим не горючим матеріалом, який може адсорбувати забруднення, потім зібрати його у контейнери для подальшої утилізації, відповідно до місцевих правил. Забруднену поверхню промити водою з милом або содою (200 г соди на 10 л води), ділянку ґрунту – перекопати. Тару з-під препарату тричі промити від залишків препарату, проколоти або роздавити та утилізувати відповідно до місцевого законодавства. Не дозволяється забруднення водойми будь-якого призначення препаратом і тарою з-під нього. Забороняється зливати препарат в каналізацію. Забороняється використовувати тару повторно. Видалення, знищення та знешкодження тари здійснюється в установленому порядку підприємством-виробником, або іншими підприємствами, які мають ліцензію Мінприроди для проведення таких робіт.

До відома споживача
Виробник гарантує якість своїх препаратів, поставляючи їх в фірмовій упаковці. За збитки, отримані внаслідок невідповідного до інструкції зберігання і використання препарату, виробник відповідальності не несе. Для уникнення ризиків для людини та довкілля слід дотримуватись інструкції щодо використання препарату.

Зареєстровано для культурСпіввідношення
Озима пшениця20 - 25 l
Яра пшениця15 l
Ячмінь ярий15 l
Ячмінь озимий15 l