CredoRegistration expired
DU PONT - Fungicide
438

KASUTUSJUHEND
Toimemehhanism
Credo on laia spektriga fungitsiid, mida kasutatakse teravilja lehehaiguste tõrjeks tali- ja suvinisul, tali- ja suviodral, rukkil ja tritikalel. Kõige parem tulemus saavutatakse, kui kultuuri pritsitakse haiguste varases staadiumis. Haiguste varases staadiumis toimib toode nii ennetavalt kui ka ravivalt, tagades taimedele pikaajalise kaitse (mõned nädalad). Toimeaine pikoksüstrobiinil on süsteemne toime ja seetõttu omastatakse see väga lühikese aja (tavaliselt ühe tunni) jooksul pärast pritsimist. Teine toimeaine klorotaloniil ei ole süsteemse toimega ja toimib ainult kaitsvalt taime pinnal. Väga kuivad tingimused võivad vähendada toote tõhusust, sest lehtede pinnal on kaitsev vahakiht.

Ajastus ja kogus
Pritsige Credo -t 1–2 korda kasvuhooaja kohta, olenevalt haiguse lööbivusest. Credo -t tuleb pritsida esimeste haigustunnuste ilmumisel. Odral, rukkil ja tritikalel kasutatakse Credo -t tavaliselt kõrre pikenemise staadiumis, kui ilmnevad esimesed haiguse tunnused. Nisul kasutatakse Credo -t tavaliselt lipulehe staadiumis (BBCH 39-45). Parim viis nisu rooste (Puccinia Spp.) tõrjumiseks on pritsida Credo -t vahetult enne viljapea ilmumist. Credo kogust võib vähendada, kui seda pritsitakse haiguskindlatele sortidele, millel on väike haiguse lööbivus ja kui seda kasutatakse tõrjeprogrammides koos muude toodetega, mis ei põhine strobiluriinil. Tundlike sortide puhul on soovitatav täiskogus. Maksimaalne individuaalne kogus on 1,5 l/ha, maksimaalselt 2 pritsimist kasvuperioodi kohta.
Vee hulk: 100–300 l/ha (optimaalne 200 l/ha)

Vihmakindlus
toode on vihmakindel umbes 1–2 tundi pärast pritsimist, niisketes tingimustes umbes 2 tundi pärast pritsimist. Ärge pritsige Credo  -t märgadele taimedele.

Kasutamise tingimused
Tuleb olla ettevaatlik, et toode ei satuks külgnevatele põldudele või pinnavette või kraavidesse. Vältige pritsimist kõrge õhutemperatuuri (üle +25 °C) ja intensiivse päikesevalguse korral. Ärge pritsige avatud veekogudele lähemal kui 2 m. Vältige vilja pritsimist, kui see on kuivuse, madala temperatuuri, veeseiskumise või muude faktorite tõttu stressis.

Järgnev kultuur
Pärast Credo -ga pritsimist ei ole taimedele mingeid piiranguid määratud.

Kasutamine tõrjeprogrammides
Credo sisaldab kahte erinevat toimeainet (pikoksüstrobiin ja klorotaloniil) ja sellepärast on sellel hea mõju ka põldudel, kus on dokumenteeritud probleeme resistentsusega, näiteks Septoria sp. suhtes. Kui seda kasutatakse tõrjeprogrammides koos muude fungitsiididega, tuleb kasutada toodet, millel on teistsugune toimemehhanism, nagu triasool. Kuna pikoksüstrobiin kuulub strobiluriinide rühma, on soovitatav vähendada resistentsuse tekkimist silmas pidades pritsimiskordade arvu kahele kasvuhooaja kohta.

Paagi segu
Credo koostis seguneb veega lihtsalt ja seda tuleb täitmisel lisada otse pritsipaaki. Loputage tühja mahutit ning kallake loputusvedelik pritsipaaki. Kui Credo on segatud teiste vedelate fungitsiidide ja herbitsiididega, ei ole tähtsust järjekorral, mille alusel segusid pritsitavale lahusele lisatakse. Kui Credo -t segatakse muude graanulite või pulbri kujul olevate toodetega, tuleb lisada kõigepealt tahke toode. Kui graanulid on korralikult lahustunud, võib lisada Credo -t koos muude vedelate paagisegudega. Kui paagisegus kasutatakse kasvuregulaatoreid või mikroväetiseid, tuleb need lisada viimastena. Kui kemikaalid on lisatud, ärge jätke pritsi ilma loksutamiseta seisma alates segu valmistamisest kuni pritsimise lõpuni. Praktilised kogemused on näidanud, et Credo -t saab segada enamiku herbitsiidide, fungitsiidide ja insektitsiididega, mida kasutatakse samas kasvustaadiumis, kus kasutatakse ka Credo -t. Küsimuste korral võtke juhiste saamiseks ühendust kohaliku esindajaga.

Kultuuri tundlikkus
Credo -l ei ole leitud kahjulikke mõjusid ühelegi testitud sordile. Kui teil on küsimusi sordi tundlikkuse kohta Credo suhtes, võtke ühendust edasimüüjaga/importijaga, et küsida võimalikku teavet uuringuandmete või praktilise kogemuse kohta selle konkreetse sordi ohutuse osas.

CropsBBCHRegistred normPreharvest Interval
Rukis30 - 611 - 1.5-
Suvinisu30 - 611 - 1.5-
Suvioder30 - 511 - 1.5-
Suvitritikale30 - 611 - 1.5-
Talinisu30 - 611 - 1.5-
Talioder30 - 511 - 1.5-
Talitritikale30 - 611 - 1.5-