Dominic

Tootja
Sharda
Kategooria
Fungitsiidid
Registreeritud kuni
2023-08-31
Registreerimisnumber
613
Aktiivsed materjalid
Lingid

Kasutusjuhend
DOMINIC on laialdaselt kasutatav teraviljade kaitsmiseks seenhaiguste eest.

Toimeviis
DOMINIC on süsteemne fungitsiid. Sellel on nii ennetav kui ka raviv toime ning selle toimeaeg on sõltuvalt kulunormist 2–4 nädalat. Selle aktiivne koostisosa tebukonasool kuulub triasoolide rühma. Erilised transformeerumise omadused tagavad, et tebukonasool kantakse soovitud taimeosadele ühtlaselt. Temperatuur: DOMINIC imendub isegi suhteliselt madalal temperatuuril (6–7 °C), kui taimed on aktiivses kasvufaasis. Mõjuaeg: helelaiksuse, rooste ja jahukaste vastu aitab tavaliselt 2–4 nädala jooksul. Aine mõju sõltub selle kulunormist, kliimatingimustest ja vilja arenguetapist.

Doseerimine
Suvi- ja taliteraviljad 0,2–1,0 I/ha, max 2 pritsimist intervalliga 21 päeva. Ooteaeg 35 päeva.
Viinamari 0,4 l/ha, max 3 pritsimist intervalliga 14 päeva. Ooteaeg 14 päeva. Hektari kohta kasutatakse 150–300 liitrit pritsimislahust. Nisu, rukki ja tritikale puhul mitte kasutada kemikaali hilisemas kasvufaasis kui 69 (õitsemise lõpp). Odra ja kaera puhul mitte kasutada kemikaali hilisemas kasvufaasis kui 65 (täielik õitsemine)

Talinisu: pritsitakse jahukaste, kollase ja pruunrooste ennetamiseks, kui põllul ilmnevad esimesed haiguse nähud. Pritsida helelaiksuse vastu (lehtedel ja viljapeadel) vastavalt riskihinnangule ning vajaduse korral haiguse esimese ilmnemise korral. Põldu tuleb pidevalt jälgida ning protseduuri vajaduse korral 2–3 nädala pärast korrata. Varajase tõrjena kuni 32. kasvufaasini (2.kõrresõlme moodustumine) on DOMINIC-ul hea mõju jahukaste ja rooste vastu ning teatav mõju helelaiksuse vastu. DOMINIC-ul võib hilise töötlemise korral olla suurenenud toime jahukaste ja rooste vastu.
Talirukis: esialgseks tõrjeks pritsida rukki jahukaste, pruunrooste ja lehtede helelaiksuse vastu.
Talioder:
sügis:
Ennetusena talviste hallitusseente tüfuloosi ja lumiseene vastu võib kasutada 0,5–1,0 liitrit DOMINIC hektari kohta. Kõige suurem raske seenhaiguse leviku oht on tihedas ja hästiarenenud viljas, sageli vahetatava põllukultuuriga ja lumekattega aladel. Pritsimine toimub oktoobrist detsembrini ning ainet tohib hommikuti külmunud maapinnale pritsida vaid siis, kui taimed päeva jooksul üles sulavad. Niisuguse tõrjega on tavaliselt võimalik saavutada piisav kaitse talviste seenhaiguste vastu.
kevad: esialgseks tõrjeks pritsida otra jahukaste, pruunrooste, lehtede helelaiksuse ja võrklaiksuse vastu. Lehtede helelaiksuse ja võrklaiksuse korral tuleks sellele lisada tõhusamat vahendit.
Suvioder: esialgseks tõrjeks pritsida otra jahukaste, pruunrooste, lehtede helelaiksuse ja võrklaiksuse vastu. Lehtede helelaiksuse ja võrklaiksuse korral tuleks sellele lisada tõhusamat vahendit.
Teravili üldiselt: jahukastele vastuvõtlikud sordid: juba olemasoleva jahukaste korral saavutatakse paremad tulemused, kui tõrjesegule lisatakse teistsuguse toimemehhanismiga tõhusat fungitsiidi.

Optimaalsed tingimused tulemuste saavutamiseks (kevad)
Optimaalne miinimum Temperatuur 20–6 °C Õhuniiskus üle 90% Kuiv ilm pärast pritsimist 2 tundi Teravilli Hea kasvuga Toode avaldab mõju ka optimaalsete miinimumtingimuste puudumise korral, kuid see piirab vähendatud koguste kasutamise võimalust. Taimeliikide tundlikkus: juhul kui kasutatud on DOMINIC-u, ei ole meie kogemuste põhjal taimeliikide tundlikkusega probleeme esinenud. Äärmuslikes ilmastikutingimustes pritsimisel, näiteks kuiv kuumus, võivad lehtedesse tekkida mõneks ajaks augud ning võimalik on ka leheservade kõrbemine. Sellel ei ole täheldatud mingit mõju teravilja saagikusele. Segude, eriti karbamiidi või vedellämmastikväetise kasutamisel võib lehtede kõrbemine olla intensiivsem.

Segatavus teiste preparaatidega
koguses 300 liitrit hektari kohta võib DOMINIC-u segada karbamiidi sisaldavate toodetega ja enamlevinud fungitsiididega; taimede kasvuregulaatoritega Cycocel1 750, Terpal1; mangaansulfaat (max 3 kg/ha); magneesiumsulfaat (max 10 kg/ha). Karbamiidi sisaldavaid segusid ei tohi pritsida temperatuuridel üle 25 °C. Vedellämmastikku sisaldav segu on põhjustanud põletusi. Lisaks ülalmainitud segudele võib teiste ainete siltidelt ilmneda, et neid tohib segada DOMINIC-uga. Valmissegatud segud tuleb põllule viia pidevalt segades ning need kohe taimedele pritsida. Segu ei tohi seista.

Pritsimislahuse valmistamine
pritsipaak täita poolenisti veega. Alustada segamist. Pidevalt segades kallata DOMINIC pritsimispaaki, täites seda samal ajal ka veega. Segamisel lisatakse kuivtooted alati enne vedeltooteid ning kogused lisatakse vähenevas järjekorras.

Pritsi puhastamine
pritsi tuleb pärast taimekaitsevahendiga pritsimist hoolikalt puhastada, nt mõne taimekaitsevahendi tootja soovitatud lahustiga. Pärast DOMINIC-u pritsimist tuleb prits (paak, pump ja voolikud) põhjalikult veega pesta.

Teave vastupanu
kohta Sama aine või ainete korduval kasutamisel sama tegevusmehhanismi abil võib tulemuseks olla haiguse vastupidavuse teke. Selle vältimiseks soovitatakse regulaarse aja tagant kasutada teiste toimemehhanismidega aineid, seda nii segu kui ka aine muutmise teel. Helelaiksust tekitava seene puhul on täheldatud vähenenud alluvust triasoolidele. Vastupanu tekkimise minimeerimiseks tuleks triasoole kasutada maksimaalselt kaks korda kasvuperioodi jooksul. Tootja ei võta endale vastutust toote väärkasutamisest tulenevate kahjustuste eest. Sama kehtib ka toote kasutamisel ebatavaliste põllukultuuride puhul. Samuti ei vastuta tootja toime puudumise eest võimaliku vastupanu tekkimise korral.

Kultuuride jaoks registreeritudHindaBBCHSaagikoristuseelne ajavahemik
Suvikaer0.2 - 1 l0 - 6535
Talikaer0.2 - 1 l0 - 6535
Suvinisu0.2 - 1 l0 - 6935
Suvioder0.2 - 1 l0 - 6535
Talinisu0.2 - 1 l0 - 6935
Talioder0.2 - 1 l0 - 6535
Rukis0.2 - 1 l0 - 6935
Talitritikale0.2 - 1 l0 - 6935
Suvitritikale0.2 - 1 l0 - 6935
Viinamarjad0.4 l014